• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Svakako ne bi trebalo da se poistovećujemo sa tako gnusnim ljudima koji opravdavaju sebi, svaki postupak i čin. Nisu nezanimljivi, za De Nirovog lika tvrdim da je slojevit, i stvarno moraš imati taj balans da ne bude parodija.


Meni je od početka to kraja jedan te isti lik. A gledao sam DeNira, kao i svi mi, u neverovatnim filmovima, i zbog svega toga mi je konkretno ova uloga razočaravujaća. Možda sam ga pogrešno doživeo, ali bukvalno od početka, pa do kraja, on je jedan te isti lik u mojoj glavi i nekako baš rutinski urađen posao što se tiče glume, čisto da se uradi i završi snimanje :)

Dok recimo Leonardo, slažem se, krenuo je previše da pravi te face u poslednje vreme, ali dopao mi se njegov lik u momentima kada vidi posledice stvari na koje ga Kralj tera. Tu je baš dobro odglumio njegovo unutrašnje nepodržavanje svega toga, ali na kraju je ipak nastavio da radi sve kao što mu kaže gazda. Na momente je Leo to baš dobro izneo (recimo scena kada mora da saopšti ženi da je upravo poginula njena sestra od bombe). Ili da joj je davao otrov, ta scena je minimalistička a opet dosta dobra.

Takođe, na samom kraju filma, ubeđivanje likova da urade šta su uradili, generalno njihovi razgovori, sve je moglo mnogo bolje.
 
Pogledao Indija. Koliko su ga svi redom napljuvali i nije toliko loš.
Dva i po sata lepo prođu ako ne obraćaš pažnju na rupe u priči i koliko je sve to nemoguće i loše smišljeno.

Došli smo do toga da je Uncharted primer realizma u odnosu na Indija a trebalo bi da je obrnuto.
I stvarno, nek puste Forda da odmori i nađu mlađeg glumca, nema smisla više.
 
Pogledao Indija. Koliko su ga svi redom napljuvali i nije toliko loš.
Dva i po sata lepo prođu ako ne obraćaš pažnju na rupe u priči i koliko je sve to nemoguće i loše smišljeno.

Došli smo do toga da je Uncharted primer realizma u odnosu na Indija a trebalo bi da je obrnuto.
I stvarno, nek puste Forda da odmori i nađu mlađeg glumca, nema smisla više.
Нека пусте Индијану да одмори и нека смисле неког новог лика и причу, уместо што упропашћавају старе добро познате и омиљене.
 
Indi nije ni u svoje vreme bio nov i originalan - sve je to miks avanturističkih filmova iz '30-ih. :geek:
 
Indi nije ni u svoje vreme bio nov i originalan - sve je to miks avanturističkih filmova iz '30-ih. :geek:
Тачно. Само што су ти филмови тад већ увелико били заборављени и никада нису ни имали ту врсту популарности као Инди потом који је постао филмски класик. Плус што је са Индијем тада све то урађено са много више шарма и интелигенције него ово сад што му раде.
 
Razmak od četrdeset godina tad mi je delovao ogromno. A sad i ne baš toliko. Pitanje je koliko bi se Ratovi zvezda, Indijane Džonsi i ostali održali do danas da ih nisu restaurirali, rimejkovali, snimali (pred)nastavke i sl.
 
Code:
A.Haunting.in.Venice.2023.2160p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.HDR.H.265-B00TiFUL

Pogledah novog Herkula Poaroa. Novi glumci i likovi su tu - ali su ostali stari problemi Branaovih adaptacija. Iako moram reći da je ovaj film dosta bolje i sa mnogo više vizije urađen od prošlog Death on the Nile (2022) ostvarenja.

Kada kažem sa više vizije, mislim pre svega na kinematografiju i sveukupni vajb koji odaje film - želeli su da naprave sablasniju verziju Herkul Poaroa i moram reći da su donekle uspeli. Takođe su uspeli da sastave i super tim glumaca - recimo od glavnih tu su Mišel Jeo, Džejmi Dornan, Tina Fej...

Sve su uspeli na papiru da urade bolje, ali opet nije otišlo predaleko - a glavni krivac u ovom slučaju je mislim sama misterija koja nekako nije testirala deduktivne veštine Poaroa na pravi način, niti je bilo nekih spektakularnih obrta i razrešenja.
Imao sam ambivalentan osećaj nakon što sam video odjavnu špicu - sa jedne strane kinematografija, glumačka postava i željeni stil i vizija koja je unikatna za ovaj tip filma, a sa druge potpuno nekako sterilan i nebitan slučaj, bez ikakve emocionalne težine i opasnosti po glavne likove.

Sve u svemu, ocena 6.

Murder on the Orient Express (2017) > A Haunting in Venice (2023) > Death on the Nile (2022)
 
Last edited:
Totally Killer (2023)


Time-travel slasher komedija, koja je urađena iznenađujuće korektno. Glavna glumica (Kiernan Shipka) mi je odlična, mislim da će tek u godinama koje dolaze pokazati kako zna da glumi, kada bude glumila u nekoj ozbiljnoj ulozi. Svideo mi se dosta početak i generalno ideja je zanimljiva, ali negde od polovine do kraja krene film da se raspada i gubi niti koje su ga držale na dobrom putu. Naravno, ovo je i komedija, nije ozbiljan slešer, ali opet mi je nekako razočaravajuće ispalo na kraju. U suštini, nije loše za ubijanje vremena, ali daleko je recimo od klasika poput prvog Scream-a.

Ocena 6.5/10


Quiz Lady (2023)


Awkafina (znate je verovatno preko youtubea) i Sandra Oh u glavnim ulogama u filmu koji u suštini o odnosima između dve sestre i fucked-up porodici a manje o kvizu u kome učestvuju. Humor je dosta klinački, dijalozi su neretko prežvakani, i utisak mi je celokupni da je moralo ovo bolje da se izvede (što se tiče produkcije, dijaloga i generalno filmskog zanata). Jer ideja nije toliko loša, imaš Sandru Oh koja super glumi, ali na kraju opet dobiješ neki film koji će se brzo zaboraviti. E da Will Ferrell nije toliko iritantan u ovom filmu jer ne igra običnog sebe :)

Ocena 5.9/10
 
Last edited:

Odgledao sinoć.
Sakupili su zaista dobru glumačku postavu, i prava je šteta što nisu imali neku viziju za film. Hteli su da što pre naprave nešto dok ih neko drugi ne pretekne, a u tom procesu su zaboravili da treba još neke stvari u filmu sem prepričavanja verbatim kako se nešto dogodilo.

Ako uporedimo sa filmovima poput The Big Short (koji takodje je imao neke probleme, ali opet je urađen sa mnogo više srca), onda ovaj film deruje amaterski.

Šta ja znam, sakupili su glumce, snimili što pre priču koja je bila viral na redditu i to je to. Nekako mislim da je moralo bolje.

Ocena 5.9/10
 
Screenshot-1.png

(morao sam ovu sliku da stavim hahghagh)

Killers of the Flower Moon

Malo koji režiser se može pohvaliti tako bogatom i kvalitetnom karijerom kao što je slučaj sa Martijem Skorsezeom. Gospodin jednom kad je krenuo, nije se zaustavio, evo već petu deceniju. Ono što sam uvek cenio kod njega je kvalitet koji drži od Mean Streets do dan danas. Bilo je tu padova, naravno, to je neminovno kad se ima tolika kilometraža, ali ono što je uvek bilo prisutno je njegova energija, vitalnost i što nikad nije otišao skroz u aut.
Čovek je sa skoro 70 godina isporučio trosatnu energetsku bombu The Wolf of Wall Street.

The Wolf of Wall Street
predstavlja prag, bar ja tako gledam, posle kog je više zainteresovan da ono što dalje bude snimao budu više filmovi za njegovu dušu. Razumem ga, svestan je da je kraj sve bliže i bliže, i da svaki film može biti i njegov poslednji.

Killers of the Flower Moon mi se veoma svideo, a Skorseze je još jednom pokazao da je u njemu ostalo i te kako te energije i vitalnosti po kojoj je upečatljiv.
Pre gledanja sam imao malo zebnje zbog tri stvari - De Nira, Dikapria i trajanje filma. Na moju veliku sreću sve tri stvari su ispale u najgorem slučaju sasvim dobro, dok sam Denirom bio, u pozitivnom smislu, najviše iznenađen.

Zašto zebnja zbog Denira? Zato što već duže vreme zna na autopilotu da bude, da odradi tezgu ili s druge strane preglumljuje bez potrebe. Međutim ovde mi je utisak da je našao pravi balans i podsetio na najbolje dane. Takođe mi je drago što toliko pozno u karijeri ima tako dobru ulogu.

Što se Dikaprija tiče, spominjao sam da mi nikad nije skroz leglo to što se Skorseze nije odvojio od njega i pokušavao s drugim glumcima ponekad, nego je hteo svog novog Denira. Koliko je recimo to bio savršen spoj za The Wolf of Wall Street, tako mi je skroz bled utisak za Gangs of New York. A i sam Dikaprio zna nekad da se previše trudi, pa to nema tako dobar efekat.
Ovde sam zadovoljan kako je to na kraju ispalo, ali ipak imam utisak da bi neko drugi možda jos bolje legao za ovakvu ulogu, recimo Edward Norton. U nekim momentima mi je Leova faca i grimase koje pravi bila na granici, ali sveukupno gledano jako je dobar, a ni uloga nije baš naivna.

Trajanje je treća stvar zbog koje sam mislio da film može upasti u problem, jer treba imati "mesa" za toliku minutažu. Iako traje skoro 3 i po sata, mogu da kažem da sam na kraju imao osećaj da traje dosta manje, bar sat manje.
Ipak i pored tog osećaja, film je trebalo kratiti. Moglo je sigurno bar 30ak minuta da se reže, u prvih sat vremena malo i negde recimo u poslednjoj trecini filma. U tom periodu sam osećao blage padove u tempu i da se malo vuče film, ali na svu sreću nisu trajali dugo i ubrzo bi se ponovo uspostavio sasvim dobar ritam i energija.

Kod same radnje mi fali možda još malo više pažnje Indijancima i stvarima vezanih za njih, a takođe, nije me skroz kupio početak odnosa između Ernesta (Leo) i Moli (odlična Gladstone) i njen ulazak u vezu s njim. Kao da je falila možda jos scena, dve pre nego što se smuvaju.
Sam kraj filma će definitvno podeliti ljude, odrađen je u meta fazonu i verovatno će nekima koji su toliko vremena proveli uz film biti gorak ukus u ustima zbog načina na koji se završava cela priča. Meni nije smetalo.

Za fotografiju je zadužen Martijev stalni saradnik još od Vuka - sjajni Rodrigo Prieto, i ponovo je na visini zadatka. Inače, čovek ima veoma zanimljivu godinu, pošto je bio kinematograf i za Barbie 😄
U filmu se vidi svih 200m budžeta, produkcija je bogata, od kostima do lokacija. Nema "siromašnog" kadra u celom filmu, baš je očigledno koliko su truda uložili.

Lily Gladstone je duša filma, glumica koja samom pojavom dosta toga učini, a to je velika stvar kad se ima u vidu da je anonimus i da je stavljena pored tako velikog imena kao što je Dikaprio. Apsolutno uspeva da se izdvoji, da ne bude samo dekoracija, kao što bi neke druge možda bile na njenom mestu. Samim očima i pogledom donosi mnogo. Njenim kastingom je odrađen sjajan posao.

Što se sporednih uloga tiče, kao što je često slučaj u Skorsezeovim filmovima, opet su pun pogodak. Ima dosta zanimljivih glava 😄

Muzika Robbie-a Robertsona se odlično uklapa u celu atmosferu. Svidelo mi se što se u nekoliko scena pojavljuje jedna numera koja zna prilično da potraje. Ako se ne varam, ova je u pitanju:



bonus:


Ako bih morao da dajem ocenu, ovo mi je negde između 8 i 9, pa eto neka bude - 8.5/10
Da li će se možda u budućnosti malo promeniti utisak, sasvim moguće, ali uglavnom, smatram da je odličan film. I pored mana koje ima, donosi dosta pozitivnog, bar po mom misljenju.

Ako ovo bude poslednji Skorsezeov film, sasvim dobar oproštaj će biti, na jakom nivou; ako ne - već mi se ne sviđa što se opet spominje da će Dikaprio biti glavna uloga u njegovom sledećem filmu 😄 Ali o tom potom, verovatno taj film neće bar do 2026.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom