• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Stigao Oppenheimer BDrip, delovi filma imaju full frame IMAX sliku.

Verovatno i 4K remux nije daleko.
 
Oppenheimer 2023 2160p UHD Blu-ray Remux HEVC HDR DTS-HD MA 5.1-HDT
82.53 GiB
 
The Killer (2023)

Trebalo je odmah, čim sam video uvodnu špicu, da skontam da ovo neće biti baš normalan film. 😅
Prvih pola sata je obećavalo, ali onda do kraja filma jedna ravna crta bez poente i nekog smisla koji bi učinio film donekle zabavnim i vrednim gledanja.
Ponavljam opet, početak (ako ne računamo špicu) je baš obećavao. Ali sve nakon toga čist prosek bez emocija.

Ocena jedva 6 od mene
 
Screenshot-1.png

The Killer - U rukama nekog drugog, ovo je lako moglo ispasti dosadno. Medjutim, iako je u pitanju film manjeg obima, "jednostavniji" u odnosu na prethodne radove, Fincherova rezija ipak sve dize na visi nivo i pruza nam dvosatnu zabavu. Tome doprinosi i idealno odabrani Fassbender, koji se posle krace pauze vratio glumi.

U ulozi je hladnog, proracunatog placenog ubice, koji nas u odlicnom uvodu, koji traje 20ak minuta, upoznaje sa metodama i pravilima kojih se pridrzava u ovom poslu. Nema mnogo dijaloga, ali zato dosta toga govori svojim licem i ledenim pogledom.

Pored odlicne rezije, tu je i montaza za koju je zasluzan Fincherov stalni saradnik Kirk Baxter. Svaki pokret kamere, svaki rez deluje bas kako treba i sve to doprinosti da se stvarno oseti nacin na koji nas bezimeni protagonista radi svoj posao. Soundtrack Trenta Reznora takodje kida.
Drago mi je i sto su odredjene odluke koje glavni lik pravi kroz film takve kakve jesu i da se tu nije otislo u nekom predvidljivijem smeru. Svidela mi se i jedna lepo prikazana scena borbe, gde se oseti svaki naneti udarac.

Nije ovo film koji ce neki dubok utisak ostaviti nakon gledanja, niti to pokusava da uradi. U pitanju je jako prijatna, jednostavnija, odlicno rezirana voznja. Ima tu i humora i kritike, fino mi je leglo sve, a i gospodina Finchera uvek treba ispostovati.

EDIT: Zele ljudi ocenu, evo vam jebena ocena - 8/10

 
Last edited:
Skoro nisam pogledao bolji sf film od ovoga.
Pogledao i ja sinoć. Najjači utisak mi je ostavila kinematografija, odabrali su namerno Sonyjeve FX3 kamere i dobili fantastičan izgled filma. Specijalni efekti i njihova kompozicija je za svaku pohvalu (očekivano s obzirom da je radio ILM). U kombinaciji sa ovim kamerama, deluje kao da nema specijalnih efekata, sve je nekako prirodno, bez forsiranja, kao da stvarno postoji sve ono iz filma i ljudi su došli i snimili to. Ogromna pohvala za sve to, za taj kinematografski/vizuelni stil kojeg sve ređe viđamo danas.

"Two cinematographers are credited on The Creator; Oscar-winner Greig Fraser (The Batman, Dune) and rising talent Oren Soffer (Allswell, A Nightmare Wakes)."
"Edwards and Soffer shot The Creator using a Sony FX3, which is an affordable camera that can be literally purchased at Best Buy and other retailers."


A što se tiče samog filma, ja nisam nešto previše oduševljen. Mnogo ima nekih nelogičnosti koje vuku priču i koje se koriste kako bi se išlo sa mesta na mesto - mnogo više pažnje su posvećivali svetu i lokacijama, nego samom zapletu i logičnom narativu. Takođe, glavni glumac nije ulagao izgleda poene u harizmu 😅 .

Ali čak i sa svim tim, po meni poprilično važnim propustima, ovo je definitivno film kojeg vredi gledati u bioskopu i žao mi je što sam ga propustio.
Baš su pokidali sa kinematografijom, videh u nekoj drugoj temi ovde da se spominje Alien i dakle podsetio me je malo na to, tj. na te stare klasike poput The Thing, Alien i slične, gde je kinematografija bila "blokbasterski sirova".
 
Last edited:
Koji je to SF film gde lik nadje neko dete sa super mocima/unikatnim genom koji moze sve da izleci/sta vec trece :D Siguran sam da sam 5+ takvih pogledao, al ono SF je redak zanr stoga overicu.
 
Izgleda da su za The Creator sve pare spucali na kinematografiju pa nisu imali da plate bolje pisce i glumce.
 
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain (2023)


Ekipa iz SNL-a je snimila film, baš sam se pitao šta oni rade sem onih dvominutnih pre-recorded skečeva u SNL-u. Ali sada znam :)
U suštini njihov humor je tu, ali je previše dugo za formu filma tako da one dobre fore i zajebancije su kao neki mini skečevi koji mogu postojati i nezavisno. A mnogo veći deo filma su njihovi pokušaji da prate konvencije ovakvih komedija i, zbog kojih, nažalost, dobijamo nešto potpuno zaboravno. Ali ajde, ovo im je prvi film, od standup grupe, preko youtube i tik toka, do SNL-a pa sada i film, ne može se reći da nisu ambiciozni, tako da očekujem od njih još dosta toga. Ako nešto ima ovaj film unikatno, to su unikatni rezovi i montaža u nekim delovima koja je u suštini njihov trademark u SNL-u. Što se mene tiče, treba da guraju skroz taj fazon i da probaju da snime nešto duže sa tim konceptom brzih rezova.

Ima i nekoliko zanimljivih uloga ovde, recimo Konan O'Brajan igra ćaleta jednog od likova :)

Ocena, negde izmedju 5.5 i 6.
 
May December - Prica je inspirisana stvarnim dogadjajem, skandalom koji se desio u SAD, gde je zena u tridesetim godinama zavela drugara svog sina, koji je imao 13/14 godina. Optuzena je za silovanje, u zatvoru rodila njihovo prvo dete, a nakon sto je izasla, ostali su zajedno.

Natalie Portman je u ulozi glumice koja je dosla kod Gracie (Julianne Moore) i njenog muza kako bi se spremila za film u kojem ce da glumi upravo nju. Njen dolazak ce uzdrmati stvari i otvoriti neke rane nastale skandaloznim dogadjajem koji se desilo u proslosti.
Film je sporijeg tempa, ali odgovora ovakvoj prici. Odlicno je rezirano, ima se sve vreme osecaj neke nelagode, tenzije, a atmosferu dopunjuju muzika i fotografija. Sa glumacke strane je veoma jak, a posebno se izdvaja sjajna Natalie Portman, kojoj je ovo sigurno medju najboljim ulogama.

EDIT: 8/10
 
Last edited:
Butchers Crossing (2022)

Gejb Polski se uhvatio teškog posla, da ekranizuje vrednovan roman Džona Vilijamsa (kod nas ga izdao Plato) koji je u neku ruku prednjačio realističnom prikazu Divljeg Zapada. Nikolas Kejdž nije stranac da glumi u adaptacijama romana. I ovde ga imamo daleko svedenijeg, sa jako malo njegovih specifičnih ekspresionističkih improvizacija po kojima je poznat i voljen. On je ujedno i najbolji adut samog filma.

Što se priče tiče stara je koliko i naše postojanje, mladi student Vil (Fred Hečinger) dolazi u Bučerov prolaz i traži lovce na bizone. Ubrzo ga omađija enigmatični Miler (Kejdž) i na tom putu im se pridružuje njegova znana družina, Fred (Džeremi Bob, glumio u The Knick) i ostareli veteran, Čarli. (a i veteran u smislu tv i filmske produkcije Ksander Berkli)

Oni će krenuti u opasnu misiju koja obećava ogromnu zaradu, ali da le će bespuća Zapada, i razni drugi elementi dopustiti im da ostvare svoje ciljeve?
Režija je najslabiji aspekt, to se vidi po kadriranju, uglavnom se trude da prikriju koliko je skromna produkcija, a i ujedno razna montažerska rešenja više liče na nečiji studentski rad ili pak power point prezentaciju. Da bi se prikazala epski osećaj Divljeg Zapada koji je nekada bio tu, morali su da imaju mnogo veći budžet i da se ujedno malo razmrdao sam scenario.

Nisam čitao knjigu, ali vidim da po mnogim komentarima tvrde da je verodostojna. I sve deluje poprilično razvučeno i meandrirajuće. A ja zaista volim spore filmove, samo što ovde nema ničega što bi držalo pažnju.

Gledati ako ste Kejdž kompletionista poput mene, ili ako volite Divlji Zapad, i ujedno autentičan prikaz trapera na bizone, čini mi se da nije bilo puno prikaza ovog posla u raznim serijama, a i filmovima. Gledao u podrumu Akademije 28, to me zgranulo da se mesto nije izmenilo, i da je wc smrdljiv kao 2006 kada sam posledni put bio.

Slaba 4.

The Flash (2023)

Znate šta bi bilo najbolje po ovaj film? Da je Dejvid Zaslav njega otpisao i na taj način povratio milone koji su bačeni na razna dosnimavanja i zataškivanja ludačkog ponašanja glavne zvezde Ezre Milera. Čist primer kako ne treba napraviti film o superheroju koji je i u Snajderovim filmovima bio najiritantnija pojava, a i tome je doprineo sam Ezra, a gledam ga u dve uloge.

Ovde ne pomaže i to što je film natopljen najusiljenijim humorom i jako manipulativnim sredstvima gde iz sve snage pokušavaju da postave dramatične i srceparajuće scene.

I dalje mi je presmešna izjava režisera da su namerno svi efekti urađeni da izgledaju loše, kada ih uporedite i sa slabijim filmovima iz DC univerzuma, čak se i tamo nazire bolja veština i umeće.

1.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom