• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Sa radošću najavljujemo film koji će otvoriti 29. FAF! 📣
🎥 Ostvarenje „Lost Country“ autora Vladimira Perišića će u petak, 24. novembra u 19h u Mts Dvorana svečano otvoriti novo izdanje festivala.
✊ Film prikazuje Srbiju 1996. godine, tokom studentskih demonstracija protiv Miloševićevog režima. Radnja prati priču mladog Stefana koji prolazi kroz sopstvenu revoluciju, suočen sa činjenicom da je njegova majka portparolka i saučesnica korumpirane vlasti protiv koje ustaju njegovi prijatelji. ✊
„Lost Country“ je premijerno prikazan na ovogodišnjem filmskom festivalu u Kanu na kome je debitant Jovan Ginić dobio nagradu „Otkrovenje“ za najboljeg mladog glumca a na nedavno završenom SARAJEVO FILM FESTIVALu, Ginić je osvojio nagradu „Srce Sarajeva“ za najboljeg glumca.🏆
🎟️ Ulaznice za svečano otvaranje 29. FAF-a biće u prodaji od 4. oktobra na sajtu kao i na blagajni Mts Dvorana.
🗓️ 29. Festival autorskog filma biće održan od 24. novembra do 1. decembra u Beogradu. Vidimo se na festivalu!
#faf #29faf #auteurfilmfestival
 
Passages mnogo guraju ove godine. I zivo me interesuje kakav je poslednji rad Friedkinov, iako je tv film moze da bude zanimljiv.
 
Ja ga zbog toga opet zavoleo posle razočarenje zbog osrednjeg Irca.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Skorseze je u Panteonu režisera definitivno, iako njegove najnovije stvari nekako mi ne odgovaraju toliko. Recimo, Vuk sa Volstrita mi se nije dopao toliko, a Irac mi je držao pažnju iako predugo traje i kontam probleme koje ima film.

Ovaj novi vidim da traje ponovo 3 i po sata, što mi je nekako skroz odmah na prvu loptu odbojno. Tok filma i sam ritam (pace) nema šanse da bude toliko dobar i sigurno će imati neke meh deonice zbog koji će ljudi pričati kako ne valja film (iako će verujem biti sasvim solidan).

Izgleda da kako stari, filmovi su mu sve duži i duži. Neka vrsta krize poznih godina moguće, traženja sebe/validacije i želje da ostavi za sobom što više :D
 
Kad se spominje trajanje filma (bilo kog, ne mislim na Skorsezea samo), ja se uvek vodim onim sto je rekao Roger Ebert - No good movie is too long and no bad movie is short enough.
Ako me film "uhvati" i drzi zainteresovanim sve vreme ili skoro sve vreme, nebitno mi je da li traje sat i po ili cetiri i po sata.

Tako sam kao klinac odbijao Kuma da gledam, jer je trajao tri sata, a onda jednog dana, kad sam se naterao da pogledam film (jer je nestalo neta 😄 ), ta tri sata su mi bas brzo prosla. I gledao sam ga naredna dva dana zaredom jos po jednom. Ocarao me je u svakom smislu. Tad sam postao filmofil.

Sto se Skorsezea tice, spominjao sam vise puta, meni njegovi dugacki filmovi nekako najbrze prodju, jer on i njegova sjajna montazerka Thelma Schoonmaker tako dobro kontrolisu tempo filma. Trosatni The Wolf of Wall Street mi je bukvalno proleteo kad sam gledao.
Sad kad je na samom kraju karijere, kapiram da prosto ne mari vise da po svaku cenu skracuje neke delove, verovatno vise nego ikada ipak za svoju dusu pravi film.

Jedan utisak sa letterboxda za novi film kaze - Tamo negde oko prvog sata budeš u fazonu, brate Marti, kako si ti mislio da vozis 3 i po sata ovo. Ali onda krene Goodfellas u Americi dvadesetih i sve prođe brže nego da kažeš genocid nad indijancima
 
Last edited:
Kad se spominje trajanje filma (bilo kog, ne mislim na Skorsezea samo), ja se uvek vodim onim sto je rekao Roger Ebert - No good movie is too long and no bad movie is short enough.
Ako me film "uhvati" i drzi zainteresovanim sve vreme ili skoro sve vreme, nebitno mi je da li traje sat i po ili cetiri i po sata.

Tako sam kao klinac odbijao Kuma da gledam, jer je trajao tri sata, a onda jednog dana, kad sam se naterao da pogledam film (jer je nestalo neta 😄 ), ta tri sata su mi bas brzo prosla. I gledao sam ga naredna dva dana zaredom jos po jednom. Ocarao me je u svakom smislu. Tad sam postao filmofil.

Sto se Skorsezea tice, spominjao sam vise puta, meni njegovi dugacki filmovi nekako najbrze prodju, jer on i njegova sjajna montazerka Thelma Schoonmaker tako dobro kontrolisu tempo filma. Trosatni The Wolf of Wall Street mi je bukvalno proleteo kad sam gledao.
Sad kad je na samom kraju karijere, kapiram da prosto ne mari vise da po svaku cenu skracuje neke delove, verovatno vise nego ikada ipak za svoju dusu pravi film.

Jedan utisak sa letterboxda za novi film kaze - Tamo negde oko prvog sata budeš u fazonu, brate Marti, kako si ti mislio da vozis 3 i po sata ovo. Ali onda krene Goodfellas u Americi dvadesetih i sve prođe brže nego da kažeš genocid nad indijancima

Ja samo kažem da bilo koja radnja koju radiš, ako traje 3 i po sata, nema šanse da ti drži maksimalno pažnju i da si fokusiran na sve šta vidiš/čuješ. I onda imaš nalete/padove kvaliteta koji u suštini zavise od toga da li si se "psihički" oporavio i koncentrisao ponovo da pratiš :D

Ako moram da biram na slepo, samo po dužini trajanja, uvek bih pre birao kraće filmove, jer u proseku mi lepše legnu. A za neka epska dela od 4 sata i više, rekao bih da možda treba onda podeliti to na više delova ili možda promeniti formu, a ovi između 3 i 4h, to mi je neki maksimum koji mogu posvetiti jednom filmu. Maltene celo popodne jedno moraš da daš odlaskom u bioskop.
 
kada ste se vec dotakli duzine filmova... nikada mi nece biti jasno kako mogu da seriju koja me odusevi izbindzujem epizodu za epizodom kao manijak, a epizode traju na primer 45min+, a filmove sve cesce gledam u nekoliko navrata i nemam strpljenja da film odgledam u jednom sedenju :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom