• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Pa ja sam vise puta pisao da nikad gluplju stvar nisam video od ovih part 1/2 itd filmova sto furaju u zadnjoj deceniji... Tako da da bolje da nisu pustili sad part 1 slazem se :p
da su pustili oba odjednom plakao bi kako je sranje predugačko.
ne može se udovoljiti gruntu...
 
Za razliku od prethodnih godina, ove sam uspeo da pogledam preko 10 iz aktuelne godine. Mislim da nisam pogledao 4-5 koji su dostupni, a Jorgosov film sam ostavio za februar/mart na bioskopskom platnu, pa mi je zato lista za 2023 sledeca:

1. Past Lives
2. Oppenheimer
3. Killers of the Flower Moon
4. Cuvari Formule
5. Guardians of the Galaxy
6. Tetris
7. Asteroid City
8. Air
9. Sound of Freedom
10. Flash
 
Leave The World Behind (2023)

Sam Esmail je izdao novi film na Netflix-u, i okupio vrsnu glumačku ekipu: Julia Roberts, Mahershala Ali, Ethan Hawke, Myh'ala Herrold, Kevin Bacon. I napravio je veliki ćorak 2023. godine. Baš mu hvala na tome.

Sredovečni bračni par (Roberts, Hawke) iznajmljuje kuću radi odmora, međutim razna čudna dešavanja ih teraju da se sakriju u njoj, ali im na vrata dolazi vlasnik sa njegovom kćerkom i moli za prenoćište jer je i njih zadesila ista situacija. (Ali, Herrold)

U suštini ovo je trebao da bude psihološki triler, a pošto je Esmail već radio nešto slično sa Mr. Robot serijalom, gde smo uvek nagađali šta je stvarnost, a šta fikcija ili paranoja, ovde neizvesnosti ponestaje ubrzo kada počnete da igrate bingo i pogađate sve zaredom. Zamislite da vam klinac Amerikanac objašnjava sve nedaće sveta kroz njihovu prizmu, takav je ovaj scenario, a stvarno je žalosno što i ne može da poentira sa svim problemima modernog doba i onda se samo razvodnjava i postaje sve neugodnije za gledanje.

I velika je šteta što su ovoliki glumci dobili nezahvalan materijal, nikada nisam imao utisak da su likovi uverljivi, i često su zalazili u kemp, bez ikakvog pardona. Ali to nije ona dobra so bad its good preglumljivanja.

Tehnički aspekti popu montaže i kinematografije ostaju jača strana, i zaista dosta koriste od par lokacija na kojima je film snimljen. Prisutan je i CGI, nije toliko loš koliko se to može očekivati od Netflix produkcije, ali zaista ne verujem da bi se baktali sa unajmljivanjem toliko životinja i radili sa njima kao u starim danima.

3/10
 
Meni se dopao "Leave the World Behind". Volim ove novogodišnje Netfliksove zezalice. "Don't Look Up", "White Noise" a sada i "LtWB" i čini mi se da im je od svih nabrojanih ovo najbolji projekat. Simbolika je manje očigledna a vizuelno je baš dobar.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Ace
I meni se svideo Leave The World Behind, držao mi je pažnju sve vreme
 
I meni. U moru netflix govana film koji tera na razmišljanje.
"Don't Look Up" sam pokušao par puta da repriziram i nisam izdržao ali zato "Leave the World Behind" mi deluje kao film koji može i treba više puta da se pogleda.
 
Da se nadovezem, i meni se svideo LtWB


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledah Rebel Moon part1. Didn't hate it. Ocigledno je ovo trebala biti neka duza miniserija.

Dok sam gledao kako su ovde prestavili novi Star Wars-ish svet, istoriju, i razne frakcije, pomislio sam na 2 stvari - sada definitivno imamo tech da na ekranu prikazemo Warhammer 40K kako treba, a Staz Nair bi bio odlican izbor za Emperor-a.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom