• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

Znaci na ovu malu budzevinu ce ladno raditi i krekovane PC igre. Mene od kupovine najvise odbija baterija jer bi non stop bio na kablu uzimajuci u obzir da za slozenije igre baterija lapi za 2 sata.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Ne sećam se kada sam igrao 2h u komadu poslednji put 😂 😢
 
Ne sećam se kada sam igrao 2h u komadu poslednji put [emoji23] [emoji22]
Pa sto Ljubo kupujes tolike konzole koje ne igras? Bolje se kockaj [emoji1]

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Mozda se igra sat i po u komadu.
Tako je, sesije su mi uglavnom pola sata sat. Igram kad stignem, zato mi puno znači portable gaming sa dobrim sleep modom.

Koliko vidim kažu da portal 2 na high settings radi 4h, a ako spustiš na 30fps (Switch mode ;)) onda skoro 6h. Mislim da battery life neće biti glavni problem ovog uređaja.
 
Ignorisite naslov [na tu temu su potrosili 10sec], vecinu vremena su opisivali svoj put u Seattle gde su isprobali Steam Deck
 
Ja odradio preorder za srednji model,samo zbog ssd-a,ako mi se ne svidi sigurno ga mogu prodati dalje
To je bila i moja logika. Nvme bi trebalo biti dosta bolji od emmc plus nešto mi mirise da na to ide i OS, što znači da bi 64giga bilo baš tesno.
 
Ako se ispostavi da je konzolu lako otvoriti, onda ispadne jeftinije kupiti 64GB model i 256GB nvme ssd. Za tih 70-80€ manje se može kupiti dobar Type-C dock.

Btw ako ne bude reklama sa "all hands on deck" frazom biće velika šteta. :LOL:

Kako zapravo uraditi preorder za dostavu na USA adresu sa Balkana?
 
Last edited:
Ako se ispostavi da je konzolu lako otvoriti, onda ispadne jeftinije kupiti 64GB model i 256GB nvme ssd. Za tih 70-80€ manje se može kupiti dobar Type-C dock.

Btw ako ne bude reklama sa "all hands on deck" frazom biće velika šteta. :LOL:

Kako zapravo uraditi preorder za dostavu na USA adresu sa Balkana?
Pa to su sad nagađanja, moguće je to što si rekao. Ipak sam odlučio da ne rizikujem. Jedino mi se ne sviđa što se za skuplje modele duže čeka.

Za adresu je malo teže. Moraš preorderovati sa svog Steam accounta, a on je vezan za državu i karticu. Nije dovoljan VPN, moraš ceo account zvanično switchovati na drugu državu i uneti kreditnu karticu te države.
 
Moraš preorderovati sa svog Steam accounta, a on je vezan za državu i karticu. Nije dovoljan VPN, moraš ceo account zvanično switchovati na drugu državu i uneti kreditnu karticu te države.
Pretpostavljao sam da je slična procedura u pitanju. Ništa, onda čekam 2022. da se eventualno pojavi u slobodnoj prodaji na Amazon-u, BestBuy-u, Walmart-u pa da naručim.
 
Pa to su sad nagađanja, moguće je to što si rekao. Ipak sam odlučio da ne rizikujem. Jedino mi se ne sviđa što se za skuplje modele duže čeka.

Za adresu je malo teže. Moraš preorderovati sa svog Steam accounta, a on je vezan za državu i karticu. Nije dovoljan VPN, moraš ceo account zvanično switchovati na drugu državu i uneti kreditnu karticu te države.

Ovo me odbilo danas od preordera. Htio da narucim ali ne moze na drugu drzavu. Cekam slobodnu prodaju pa sta bude.
 
Sve dok je konektor tu na ploci a ne zalemljen ssd na plocu, ubaciti dodatni drajv je lagano
 
M.2 slot ima i Xbox Series S/X, pa opet mislim da nije trivijalan proces ubaciti veći ssd.
 
Zanimljivo je sto povrsina analognog sticka ima capactitive sensor.

E6Xy-2uXsAozPgM


Bolje slike
E6Z8Yw-WEAM_yGj

E6Z8RLdXIAEhdqp
 
Bice jos veci kada neko uspe da na M.2 Port da zakaci eksterni GPU :D

j9fzVMH.png


Za ovo bi trebala nova pozadina kucista koja bi u sebi imala riser kabel od internog M.2 porta do spoljnog konektora na kucistu, i onda custom [GPU] dock koji bi se nakacio na taj konektor.

Bice zanimljivih modova svakako.
 
Back
Top Bottom