• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

Može poslužiti i kao dobra retro/emu mašina. 😁
Ili bilo šta PC-specific. Npr pre par nedelja sam našao onaj PSX Doom reverse engineering. Radi samo na PC (windows Linux Mac), Deck ga savršeno podržava kao da je pravljen za njega. A nećeš to igrati ni na android konzolama ni na hakovanom Switchu.

I dosta indie igara krene život prvo na PC, pa tek kasnije stigne. na konzole ako dođu do te faze.
 
bas me sad svrbi, a znam da necu igrati
Taj rad. Za retro igre mi bukvalno zvižde j**a, znam da ih ne bih u životu upalio. Ne mogu da stignem da odigram igre iz poslednje 3-4 godine, samo mi još retro fali :rolleyes: Mislim da ću ipak prvo sačekati izlazak Switch 2 konzole.
 
Sve rade na decku od prvog? Ovo moram i ja da uradim.

Ja sam odlucio od UG1 da krenem jer ovo pre mi je vec malko starije, fizika zastarela itd. Al imas na YT neki ljudi kacili tipa NFS 2 da radi na decku. A sto se tice ovih, bukvalno od Underground 1 pa do Most Wanted 2012 sve rade savrseno sa max detalja. Ako oces da se upustis u to, ovaj lik ima nikad laksi tutorial:

 
To je bio redak primer da je konzolna verzija igre bukvalno skoro pa totalno druga igra a i daleko bolje od PC verzije. Ja sam prvo igrao na PCu pa posle kupio PS2...nebo i zemlja. Secam se samo je PS2 verzija imala kao neku pauza kameru gde ti se auto zaustavi a kamera ide nekoliko stotina metara ispred tebe da ti kao pokaze sta da ocekujes za koju sekundu. Bukvalno suprotno od rewind fora sto imamo danas.
 
@RaidenSakai Ima li negde da se vidi koje su sve PS2 igre dobile widescreen podrsku?

Iskreno nisam siguran, samo sam u EmuDeck shtiklirao widescreen ako ima da odma apply, mislim da automatski skine app ako ima. Za dodatne HD teksture to mora manuelno se skine sa GBAtemp foruma samo sto je sve razbacano pa moras malo search koristis ako oces da nadjes bas za tu igru. Al ove gore su sve automatski namestene (kao i Silent Hill 3 i 4 sto sam isto probao). Za GT3 sam na primer iz same igre izabrao 16:9 jer je default 4:3 a opet prikazuje stretched screen al kad stavis bas 16:9 onda sve korektno prikazuje.

Tako da bih rekao il automatski ili moras u options same igre da nadjes.
 
Back
Top Bottom