• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Recent GET!

Moji su bili Samsung, ali ne sećam se koliko incha, manje od 50 sigurno...
Odokativno bih rekao da su bili oko 35"
 
35 sa bezelima, sve preko 32 je giant crt :)

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 
Zamisljam 50" crt...pa to bi moralo fazon, kranom da se ubacuje kroz prozor. :D

A typical 80 cm (32 in) television can weigh about 70 kg (150 lb) or more. The Sony PVM-4300 monitor weighed 200 kg (440 ⁠lb) and had the largest ever CRT with a 110 cm (43 in) diagonal display.[14] SlimFit televisions exist, but are not common.
 
Internet kaže

According to hdtvsolutions.com, the largest commercially available model CRT TV is about 45 inches and weighs several hundred pounds. As the size of the screen increases, the so does the size of the picture tube, making the TV much bulkier. Larger TVs are not marketable. The depth, weight and cost made them difficult to sell. A 50-inch TV would require a 38-inch picture tube and even larger casing, making it near impossible for the TV to fit inside a standard door. Larger TVs would also weigh that much more.

:D
 
Zamisljam 50" crt...pa to bi moralo fazon, kranom da se ubacuje kroz prozor. :D
Mi smo imali sony trinitron od 50inca :)
Bas je bio extra za ps2 kada sam zavrsio srednju ili dosao iz vojske tako nesto se secam da sam przio ps2 na njemu kao nenormalan :D
Nararvno nije bio na spratu ali smo ga zajedno sa komsijom uneli u kucu,znaci nas trojica za jedan tv ,ogrrovan je bio kao i svaki zbog one katodne cevi ali i tezak kao trepca :)
 
us4o4qkpi742poi9g.jpg

khuba5dtifmfsbq9g.jpg

lz5a83tiy50y1yn9g.jpg

gbc8guk4h8mkzvy9g.jpg

wu7hk5yvugdf56k9g.jpg



Iznenađujuće (za mene) koliko je napredovao softver za pet godina, od kada nisam imao novi fon. Hardver je manje-više za očekivati, ali neka inženjerska rešenja i QoL poboljšanja u OS-u su predobra.
 
Moji su bili Samsung, ali ne sećam se koliko incha, manje od 50 sigurno...
Odokativno bih rekao da su bili oko 35"

Najveci Samsungov katodni TV je imao 32" i bio je widescreen. Najverovatnije si imao CRT od 28". Verovatno mislis da je bio od 35" zato sto TV od 28" sa formatom prikaza od 4:3 ima samo 0,36 inca manju visinu u poredjenju sa TV-om od 35 inca koji ima format prikaza od 16:9:


Mi smo imali sony trinitron od 50inca :)
Bas je bio extra za ps2 kada sam zavrsio srednju ili dosao iz vojske tako nesto se secam da sam przio ps2 na njemu kao nenormalan :D
Nararvno nije bio na spratu ali smo ga zajedno sa komsijom uneli u kucu,znaci nas trojica za jedan tv ,ogrrovan je bio kao i svaki zbog one katodne cevi ali i tezak kao trepca :)
Nije postojao katodni televizor od 50 inca. I za ovaj gore od 43 inca sto se spominje nema dokaza da je postojao osim par slika i promocionog materijala (https://consolemods.org/wiki/CRT:PVM-4300). Inace je navodno kostao preko 41.000$, imao oko 200kg i prodavao se samo u Japanu.

U Americi je najveci katodni televizor bio od 40" (Sony, Mitsubishi modeli), a u Evropi od 36" (manja dijagonala vidljiva, najverovatnije 34"). Moguce je da je za UK postojala i veca dijagonala.

Ako je i bio od 50" onda je bio RPTV (rear-projection TV), ti televizori nisu imali katodnu cev, vec projektor (CRT, DLP, LED). Ti televizori su mogli dostici i dijagonalu od 100".
 
Ja sam video 40" trinitron. Bogati drugar imao, ravan ekran doduse pa ga nisam nikad cimao da vidim jel ziv negde. Bakuta ima 36" trinitron, mozda njega uglavim nekad negde.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 
Ja imam Trinitron od 21" pa mi je i dalje preveliki za sobu, morao sam da ga postavim na kart da ga kotrljam po sobi.
 
Najveci Samsungov katodni TV je imao 32" i bio je widescreen. Najverovatnije si imao CRT od 28". Verovatno mislis da je bio od 35" zato sto TV od 28" sa formatom prikaza od 4:3 ima samo 0,36 inca manju visinu u poredjenju sa TV-om od 35 inca koji ima format prikaza od 16:9:



Nije postojao katodni televizor od 50 inca. I za ovaj gore od 43 inca sto se spominje nema dokaza da je postojao osim par slika i promocionog materijala (https://consolemods.org/wiki/CRT:PVM-4300). Inace je navodno kostao preko 41.000$, imao oko 200kg i prodavao se samo u Japanu.

U Americi je najveci katodni televizor bio od 40" (Sony, Mitsubishi modeli), a u Evropi od 36" (manja dijagonala vidljiva, najverovatnije 34"). Moguce je da je za UK postojala i veca dijagonala.

Ako je i bio od 50" onda je bio RPTV (rear-projection TV), ti televizori nisu imali katodnu cev, vec projektor (CRT, DLP, LED). Ti televizori su mogli dostici i dijagonalu od 100".
onda je bio od 40 inca trinitron 80cm je dijagonala
 
Najveci Samsungov katodni TV je imao 32" i bio je widescreen. Najverovatnije si imao CRT od 28". Verovatno mislis da je bio od 35" zato sto TV od 28" sa formatom prikaza od 4:3 ima samo 0,36 inca manju visinu u poredjenju sa TV-om od 35 inca koji ima format prikaza od 16:9:
Bem li ga, delovao mi je cak i vece od 35" ovako po secanju i to ne racunam bezele... bila je to neka standardna velicina, kockasti ratio...
a drug je imao ogroman CRT, duplo veci od mog, rekao bih preko 50"...
ali nebitno svakako...
 
Kad se setim pocekta 2000-ih, Sony Trinitron, ravan ekran, krmaca od televizora, imao je jedno 50-60kg..u to vreme igrati Ps2 na takvom tv-u luxuz kao Miskovic sto moze da priusti 😂😂
 
Back
Top Bottom