• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koncerti

Hahaha, KISS za laku noc. Mislim, kako mi da pricamo ozbiljno kad ti pocinjes sa takvom smesnom izvalom. Mislim, OK, KISS nije rasprodao sva mesta u Areni u Zagrebu, kao sto ni Maideni nisu kad sam ih slusao u Beogradu, ali je bilo daleko od praznog. Kao sto rekoh gore, ne vidim kakve veze popularnost ima sa kvalitetom muzike i samog nastupa.

Da li hoces da kazes da posto Iron Maiden naplacuje karte duplo jeftinije da je duplo gori bend? Ako da sta da napisem sem smejem_se_a_plakao_bih.mp3 .
Mislim, ne kazem ja da je Maiden sad neka legenda od benda kojom Rammstein ne moze ni u ludilu da pridje, ali vidim, pljujes KISS, ni Maidene nesto ne hvalis, cekas da vidis koje cu jos "fosile" da pohvalim, mislim, ne znam, nesto mi se cini da ne govorimo istim jezikom ili da nemamo ista merila kvaliteta za koncert. Ako hoces fosile, prvi koncert u Beogradu mi je bio Iggy and the Stooges, i kakav je to dozivljaj bio.

Ja na koncerte idem da slusam muziku. Ako je muzika dobra i bend je dobro izvodi, bice mi dobar koncert bez obzira na to da li nas je 10 ili 10.000 u publici. Ja ne idem na koncert kako bi jurio to iskustvo sedenja na sedistu u drugoj vremenskoj zoni u odnosu na binu i da moram da krozdvogled gledam na video bim kako bi ista video ili da se guram kao u gradskom prevozu u Beogradu u parteru/fan pitu.

Jeste, uzivo nastup im je uspavanka. Ne u 70im ili 80im, nego u prosloj i ovoj deceniji. Oni su popularni kod Amera zato sto su njihov bend i legende i malo radi hajp masina, u Evropi imaju posecenost oko 10 k, na nekim mestima blizu 15k i to su verovatno veca evropska trzista. Sa tolikim stazom i mladjom konkurencijom, ne mogu da budu magnet za publiku, jer ce neko pre da ode lupam na Prieste, Pearl Jam, Tool i slicne vece bendove. Druga jos bitna stvar njihova diskografija i njihova relevantnost, ne moze se ziveti od starih hitova koju vecine mase nije dozivela u trenutku izlaska i da se udje u ekspanziju publike. Ima tu dve ili vise skole, neki izbacuju nove albume, neki manje neki vise iako su u najboljem slucaju ok ili malo iznad proseka ali sa upecatljivim singlovima, mozda ne cuju novi album, ali znaju da su izbacili nesto novo.

Maidene ne mogu da stavim u isti kos sa Kissom, jer su malo mladji, masa ih svuda slusa i da dodju u svakoj zemlji imace publiku i nijedan koncert nece biti finansijski fejl. Maideni su u Becu kostali 80 evra stajanje, ali ja to ne gledam ko vise kosta i da tako pravim poredjenje. Nisu bend koji ce moci u 10 i vise zemalja da puni stadione. Mogu na par mesta da prebace vise od 30k, a jedna od tih zemalja bice Poljska. U Letnaniju gde sam slusao prosle godine Rammstein i gde je bilo oko 50 000, na Mejdenima ih je bilo skoro 30k. Poenta je moja da Mejdeni u ovim godinama nisu neka posebna atrakcija zbog koje ce ljudi da putuju u druge zemlje i da te brojke podizu. Kada imas aktivan argument medju publikom ''nije to isto kao pre i otupele su im ostrice'', ne mozes od toga da napravis hajp i da takav dogadjaj postane veliki magnet. Nisu bend koji izludjuje publiku u vecem broju, pa da hocu da ih cuju sto pre, a bili su takvi u proslosti. Nije takav slucaj za sve stare bendove, posto ima par slucajeva gde im se publika i dalje divi i dolazi u ogromnom broju, sto nije slucaj kod Mejdena.

1697886950934.png

Kad vec spominjem Letnani, meni je iskreno bilo dovoljan taj koncert i da mirujem narednih nekoliko godina i da slusam druge stvari, malo mi je glupo da ih sada propustim kad su mi ispred nosa. Oni su odradili sve kako treba i nisu napravili pogresan korak koji bi ugrozio njihovu relevantnost, od 2009 krenuli svuda da nastupaju i tako do 2013, posle u sezoni 2016/17 imali festivalske nastupe i to je vise delovalo kao da prave ustupke, kasnije izbacili dva dobra albuma(2019 i 2022) sa par upecatljivih pesama za njihove fanove i ubacili puno novih detalja u njihovom lajv nastupu, imaju svoju veliku binu koja zahteva prostor na otvorenom. Prerasli su arene i nije isto slusati ih lajv u 2022/2023 i u periodu 2010-2013, (vece) promene u lajv nastupu su neophodne kako ne bi postali manje zanimljivi i kako bi privukli novu publiku, oni jos uz to i menjaju stalno setlistu. Cak i kada imaju nastupe na istom mestu, ubacice 4-5 novih pesama. Nastup traje oko 110 minuta, na nekim mestima 2 sata i duze. Da bi publika dolazila u velikom broju, potrebno je da je bend u prajmu ili da se ne oseti da su par nivoa ispod prajma. Malo ko , a da je 40-, ce biti odusevljen ako mu dovodis bend koji je ostavio pecat u 80im i nakon toga nista veliko nije uradio.

Za vremensku zonu gresis, ako postoji prilika treba otici sto dalje bez obzira na velicinu koncerta. Bolji dozivljaj nego u bilo kom mestu u regionu.
 
Da, bas mi jutros javlja ekipa, extra, sad mogu da uzmem fan pit :)

Sto se tice prvog certa, rasprodat je fan pit i sve tribine, ostalo nesto tipa 8.000 karata za parter, ali i to ce planuti sigurno pocetkom meseca...

Verujem da ce se rasprodati i ovaj drugi koncert, ima vremena do kraja maja...
 
Uzeh kartu za fan pit, za drugi dan, prvi dan najverovatnije necu ici, (puno mi da placam 200 evra) ili cu otici da gledam sa Kalemegdana ili tako nesto...
 
Krezji posalji im fanmail da kupe gorivo u Bosni, cisto da ne bi ostali bez koncerta kad vide cenu u Srbiji do maja 2024. 🤣
 
417796063_879735273952647_7189114578947778696_n.png
Fanovi benda će, uz kod koji mogu dobiti preko The Smile fan kluba, imati priliku da prvi kupe ulaznice u pretprodaji 10. januara od 10 časova, a generalna prodaja počinje 12. januara u 10h preko platforme efinity.rs po ceni od 4.900 dinara za parter i 5.400 za tribine.
 
Ne moram da se cimam do Zagreba. :)

 
Posle Steel Panthera stiže i Abbath u BG, smanjuje mi se bucket list.

 

У оквиру своје европске Стадион турнеје 2024. „Рамштајн“ поново стиже у Београд. Концерти на Ушћу контроверзног немачког рок састава најављени су за 24. и 25. мај, а месец дана пре тога стижу шлепери са опремом.

Немачки бенд, познат по својим епским перформансима и ексцентричном стилу, трећи пут стиже у Београд и обећава спектакл који српска престоница до сада није видела.

За потребе два концерта „Рамштајна“, у Београд се довози 77 шлепера опреме, а на Ушћу ће нићи готово мањи град.

Концертни простор заузимаће око 240 хиљада квадратних метара, а на реализацији концерата биће укључено око 1500 људи.

Изградња инфраструктуре почеће месец дана пред заказане наступе, а само за израду бине биће потребно шест дана. Три дана биће неопходно да се монтира челична конструкција бине, док ће исто толико времена бити потребно да се обезбеди адекватан звук и светло.

Пошто је познато да „Рамштајн“ приређује импресивне сценске наступе и невероватне пиротехничке ефекте, очекује се да и у Београду бенд по наступу потроши око 265 галона специјалног бензина (више од 1.200 литара), што је само део онога што овај спектакл чини незаборавним.

Пошто се Београд нашао на листи од укупно 16 градова који ће бити део ове европске Стадион турнеје, биће то и прилика за све обожаваоце „Рамштајна“ у региону да дођу на концерт.
 
Ijao [emoji1591] Zao mi je sto ne idem. Verujem da ce biti ludilo kao i na proslom koncertu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top Bottom