• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koncerti

Stranci tesko da su uzeli fan pit, nemacki eventim nije puno imao karata, a cisto sumnjam da su imali strpljena sa efinitijem. Kako su funkcionisali sajt i aplikacija, to je daleko ispod njihovog prihvatljivog standarda. Nadao sam se da ce mi efinity aplikacija pomoci, samo mi je stvorila probleme. Krenuo sam paralelno sa eventimom i efinitijem, video kako su nasi pukli, cekao 20ak minuta na eventimu i vec su rasprodali FeuerZone, pa sam resio da zaronim glavu i da na efinitiju lovim u mutnom. Uspeo sam na kraju da uzmem par komada, uzeo karte malo pre 15 do 12. Ocekivao sam za FeuerZone da ce nestati oko 12 , a ne oko pola 2. Mada ocekivao sam da ce vec juce da najave i taj koncert i da ce potraznja da se zapali.


Na tvom mestu bih cekao par dana, ako bi se stajanje rasprodalo to bi znacilo da ce biti drugog koncerta. Kroz tri nedelje krece nova tura karata.
 
Cela poenta je da taj koncert treba doziveti, ne postoji bend na ovom svetu koji je tako dobar uzivo i koji nudi takav spektakl.
Karta jeste preskupa, ali znas gde ti je svaki dinar otisao, jer to se vidi i oseti, za razliku od nekih drugih mega zvezda, gde platis skoro isto kartu, a ne dobijes ni cetvrtinu toga...
Mozda je ovo i zadnja prilika da se vide u Beogradu, tolko su matori, da ne znam koliko ce jos svirati... jos je koncert konacno na otvorenom, tu ima samo da siklja vatromet i pirotehnika, ceo centar ce goreti... mislim da je dozivljaj cak i proci u blizini...

Tako da ko ne moze da priusti kartu ili ne zeli, nek prodje makar blizu Usca u to vreme, imace sta da vidi, nebo ce goreti.
Ma daj, ne mogu oni da prismrde jednom KISS-u.



Slažem se da su kod nas trebali neku nižu cenu da stave, ali što se tiče mejdena, jednostavno ne može da se poredi, tri puta su veći troškovi za koncert Rammsteina.
Si ti video set design na koncertu Maidena?


Jel ces ici na Rammstein zurke?
Sta su "Rammstein zurke"? Ne kapiram cemu tolka fama za jedan meh bend.
 
Meni su Rammstein ranije bili kul na koncertima. One scene kada pevach izvuche alatku...
Ovo:
 
Ma daj, ne mogu oni da prismrde jednom KISS-u.
Kiss, onaj bend koji ima samo jednu pesmu, haha ok...
Si ti video set design na koncertu Maidena?
Yep video sam, a jel si ti bio na Ramm koncertu? tako sam i mislio...
Sta su "Rammstein zurke"? Ne kapiram cemu tolka fama za jedan meh bend.
Well ako su ti meh, ti ne moras da ih slusas, ali veruj mi masi ljudi nisu meh, fan pit je otisao prvi dan, za par sati... a sto se tice tih zurkih, zakupi se lokal, okupe se fanovi i slusaju Rammstein diskografiju, bude lepo, naravno ne moze da se poredi sa koncertom...
 
Kissova live muzika je prica za laku noc, ko god ima nesanicu i ode na njihov koncert, njihovi problemi su nestali. I tako poslednjih 30 godina. Uostalom masa iz regiona nije nesto zaludjena sa njima, pa verovatno ne bi napunili hale/arene i da su karte upola cene. Ne mogu oni u tim godinama da budu privlacniji od bilo kog benda koji je napravio ime od '95 pa na ovamo i koji mozda jos uvek nije izasao iz muzickog prajma.

Mejdeni na dosta lokacija ne mogu da skupe dovoljno mase za stadion ili barem negde na otvorenom sto premasuje kapacitet Arena. O duplim koncertima da ne pricamo. Da su malo mladji, pa verovatno bi i oni punili stadione. Oni zbog onoga sto jesu privuku ljude, ali nisu to ludacke brojke niti ima te fanaticnosti koja bi naelektrisala druge i da se brojke jos malo nagruvaju.

Uostalom Rammstein od 2019 ima jednu glomaznu binu, sve je dignurto na mnogo visi nivo nego pre 10 godina kada su vise nastupali po Arenama, kao i vecina poznatih muzicara kada imaju evropsku turneju. To samo u Nemackoj ili blizu su posetili koji stadion. Bas gledao cene karata, u Becu je 2019 cena bila 100 evra stajanje, 160 fan pit. U Pragu je stajanje bilo 70 evra, a najskuplja bila 93. Prosle godine za koncert u Pragu platio 80 evra. Mejdeni nisu ta cenovna klasa i kretali su se oko 50ak evra.

Fascinantno je kako su napravili taj prelaz od nastupa u zatvorenom prostoru do stadiona, tacnije od toura 2017 do toura 2019, i kako ce imati cetvrtu turneju u pet godina sa skoro svim rasprodatim stadionima. A i za njihovu binu i stubove koji su iza, odgovara sirina fudbalskog terena ili negde na otvorenom. Situacija se dosta promenila u odnosu na poslednjih desetak godina, sada mnogo vise lokacija po Evropi moze da ima toliko zainteresovanih kupaca i da se kapacitet yatvorenog prostora premasuje barem dva do tri puta, tako da su stadioni postali neophodni. Dosta para se ''gubi'' ako ne postoji adekvatna infrastruktura, a jaka potraznja postoji.

Rammstein je u periodu 2010-2013 bio na svim lokacijama u regionu dva puta. Do te mere su zarazni da publika u kratkom roku hoce da ih cuje dva-tri-cetiri puta itd.

Jedva cekam koje ce fosile @Antique sada da izvuce iz sesira kao neki reper za velicinu. Samo cekam argument kako nista ne valja od novih stvari. Ocekujem da potvrdi moje sumnje.
 
Ne znam za vas ali mene ovih dana zanima da vidim taj famozni koncert Tejlor Svift o kojem svi bruje. Nikad nisam čuo nijednu njenu pesmu (možda i jesam na radiju ili kao deo saundtreka a da nisam znao)... daj bre nešto mlado i zdravo za promenu, dosta mi je ovih podgrejanih matoraca za ceo život.
Još kad moram da uzmem dva slobodna dana (nema šanse!), platim prevoz iz moje zabiti do prestonice i nazad, da nađem smeštaj ili nekoga kome bih mogao da se uvelim na stan, platim preskupu kartu i još da sve to planiram mesecima unapred... ma ajd zdravo, 'odo ja u penziju.
Ionako sve to mnogo bolje izgleda na ekranu nego uživo. :cool: 🤟
 
Last edited:
Ma dovoljno je samo pogledati ovaj video i sve je jasno, nema potrebe nista vise da se objasnjava, Rammstein je toliko podigao nivo koncerta da ne da nemaju konkurenciju, vec niko nije ni blizu.
Pa sedam dana traje samo postavljanje same bine, zaustavite video na 1:19 i izbrojte koliko je to kamiona samo sa opremom, ako su uopste svi u kadru.

 
Kiss, onaj bend koji ima samo jednu pesmu, haha ok...

Yep video sam, a jel si ti bio na Ramm koncertu? tako sam i mislio...

Well ako su ti meh, ti ne moras da ih slusas, ali veruj mi masi ljudi nisu meh, fan pit je otisao prvi dan, za par sati... a sto se tice tih zurkih, zakupi se lokal, okupe se fanovi i slusaju Rammstein diskografiju, bude lepo, naravno ne moze da se poredi sa koncertom...
Hahaha, ako KISS ima samo jednu pesmu, Rammstein nema 5 sekundi muzike.

Meni je Rammstein meh(dodju mi kao malo vise izkomercijalizovani Laibach, mada taj bend mi jos gore lezi), kao sto sam rekao, daleko od toga da mislim da je los bend, ali definitivno mi se zanrovski ne uklapa u ono sto volim da slusam. Verujem da je moguce da se drugim ljudima svidi, ali mi je totalna misterija zasto ljudi toliko vrhune na bend koji je realno manje mainstream(i po meni dosta manje dobar) od Maidena i KISS-a i nadao sam da cu odgovorima u ovoj temi da dobijem bolju sliku o tome.

Medjutim od tebe sam dobio samo suprotno. Bukvalno se ponasas kao fangirl i nisi nijednu stvar rekao o njihovoj muzici. "Oni su tako dobri, ali njih moras da dozivis kako bi to razumeo" i slicno su totalno bezvredni iskazi koji ocekujem da cujem od klinaca u prvom razredu srednje skole, ne od odraslog coveka. Mislim kao da mi pricas o bendu Kerber, a ne o Rammstein-u. Za KISS i Iron Maiden mogu da pricam satima zasto i kako su im pesme dobre kad ih slusas studijski, a kad odes da ih slusas Live to bude samo jos bolje.

Spominjao sam koncerte Maidena jer toliko velicas scenografiju, a onda postavljas ovaj timelapse kao ne znam kakav dokaz. Izvini, ne razumem se, jel mozes da mi objasnis sta je ovde toliko posebno? Da se ne razumemo pogresno, ne hejtujem, ne kazem da ne valja, nego bukvalno ne razumem sta je tu toliko "vau", laik sam nisam bio na previse koncerata van Srbije. Jel je fora u tome sto je bina veca? Kakve to veze ima sa kvalitetom koncerta?

Ne vidim kako to da li je neki bend popularan i da li su se rasprodale karte utice na kvalitet njihove muzike i ili nastupa. Ja sam uspeo da kupim kartu za Deep Purple pre 3-4 godine par dana pre koncerta. Jel hoces da kazes da je zbog toga Deep Purple shit bend?

Prvi put cujem za takve zurke, zvuci kul. J

el se to desava redovno ili samo na dan koncerta? Jel ima to i za druge bendove?

Na kraj da dodam da cu svakako otici na koncert, cisto iz znatizelje. Mislim da ce biti ok nacin da se provede par sati, a mozda se cak i prijatno iznenadim.
Kissova live muzika je prica za laku noc, ko god ima nesanicu i ode na njihov koncert, njihovi problemi su nestali. I tako poslednjih 30 godina. Uostalom masa iz regiona nije nesto zaludjena sa njima, pa verovatno ne bi napunili hale/arene i da su karte upola cene. Ne mogu oni u tim godinama da budu privlacniji od bilo kog benda koji je napravio ime od '95 pa na ovamo i koji mozda jos uvek nije izasao iz muzickog prajma.

Mejdeni na dosta lokacija ne mogu da skupe dovoljno mase za stadion ili barem negde na otvorenom sto premasuje kapacitet Arena. O duplim koncertima da ne pricamo. Da su malo mladji, pa verovatno bi i oni punili stadione. Oni zbog onoga sto jesu privuku ljude, ali nisu to ludacke brojke niti ima te fanaticnosti koja bi naelektrisala druge i da se brojke jos malo nagruvaju.

Uostalom Rammstein od 2019 ima jednu glomaznu binu, sve je dignurto na mnogo visi nivo nego pre 10 godina kada su vise nastupali po Arenama, kao i vecina poznatih muzicara kada imaju evropsku turneju. To samo u Nemackoj ili blizu su posetili koji stadion. Bas gledao cene karata, u Becu je 2019 cena bila 100 evra stajanje, 160 fan pit. U Pragu je stajanje bilo 70 evra, a najskuplja bila 93. Prosle godine za koncert u Pragu platio 80 evra. Mejdeni nisu ta cenovna klasa i kretali su se oko 50ak evra.

Fascinantno je kako su napravili taj prelaz od nastupa u zatvorenom prostoru do stadiona, tacnije od toura 2017 do toura 2019, i kako ce imati cetvrtu turneju u pet godina sa skoro svim rasprodatim stadionima. A i za njihovu binu i stubove koji su iza, odgovara sirina fudbalskog terena ili negde na otvorenom. Situacija se dosta promenila u odnosu na poslednjih desetak godina, sada mnogo vise lokacija po Evropi moze da ima toliko zainteresovanih kupaca i da se kapacitet yatvorenog prostora premasuje barem dva do tri puta, tako da su stadioni postali neophodni. Dosta para se ''gubi'' ako ne postoji adekvatna infrastruktura, a jaka potraznja postoji.

Rammstein je u periodu 2010-2013 bio na svim lokacijama u regionu dva puta. Do te mere su zarazni da publika u kratkom roku hoce da ih cuje dva-tri-cetiri puta itd.

Jedva cekam koje ce fosile @Antique sada da izvuce iz sesira kao neki reper za velicinu. Samo cekam argument kako nista ne valja od novih stvari. Ocekujem da potvrdi moje sumnje.
Hahaha, KISS za laku noc. Mislim, kako mi da pricamo ozbiljno kad ti pocinjes sa takvom smesnom izvalom. Mislim, OK, KISS nije rasprodao sva mesta u Areni u Zagrebu, kao sto ni Maideni nisu kad sam ih slusao u Beogradu, ali je bilo daleko od praznog. Kao sto rekoh gore, ne vidim kakve veze popularnost ima sa kvalitetom muzike i samog nastupa.

Da li hoces da kazes da posto Iron Maiden naplacuje karte duplo jeftinije da je duplo gori bend? Ako da sta da napisem sem smejem_se_a_plakao_bih.mp3 .
Mislim, ne kazem ja da je Maiden sad neka legenda od benda kojom Rammstein ne moze ni u ludilu da pridje, ali vidim, pljujes KISS, ni Maidene nesto ne hvalis, cekas da vidis koje cu jos "fosile" da pohvalim, mislim, ne znam, nesto mi se cini da ne govorimo istim jezikom ili da nemamo ista merila kvaliteta za koncert. Ako hoces fosile, prvi koncert u Beogradu mi je bio Iggy and the Stooges, i kakav je to dozivljaj bio.

Ja na koncerte idem da slusam muziku. Ako je muzika dobra i bend je dobro izvodi, bice mi dobar koncert bez obzira na to da li nas je 10 ili 10.000 u publici. Ja ne idem na koncert kako bi jurio to iskustvo sedenja na sedistu u drugoj vremenskoj zoni u odnosu na binu i da moram da krozdvogled gledam na video bim kako bi ista video ili da se guram kao u gradskom prevozu u Beogradu u parteru/fan pitu.
 
Antique ne bih diskutovao sa tobom, dosao si odjednom sa tom nekom losom energijom, dosao si da se svadjas, ne znam ko te je isfrustrirao, dal te je devojka ostavila ili ti je stresno na poslu, ali ja na forumu ne trazim takvu komunikaciju, samo cu ti odgovoriti na ovo:

Prvi put cujem za takve zurke, zvuci kul. J

el se to desava redovno ili samo na dan koncerta? Jel ima to i za druge bendove?
Bude obavezno kad se najavi neki koncert, kao tipa zagrevanje, bude i posle koncerta... bude i ovako generalno, tipa jednom mesecno, tako je bilo kad sam ja isao, ali ne idem vec par godina... tako da se mozda i promenilo, ali vidim da ima tih desavanja i dalje, mogu ti pustiti linkove u inbox ako te zanima.
Cak je jedno vreme bilo i po raznim gradovima po Srbiji organizovano.

Sto se tice drugih bendova, ne bude bas ovako da dolaze samo fanovi, vec bude ono klasicno kod tipa KST-a Prodigy night, Depeche Mode i tako neki ovde popularni bendovi i tome slicno...
Na kraj da dodam da cu svakako otici na koncert, cisto iz znatizelje. Mislim da ce biti ok nacin da se provede par sati, a mozda se cak i prijatno iznenadim.
E to mi je drago da cujem, dolaze ljudi koji uopste ne slusaju Rammstein i oduseve se, tako da me bas zanimaju tvoji utisci posle koncerta, ako budu iskreni i bez predrasuda. Pretpostavljam da ces uzeti parter, za sad jos uvek ima mesta za taj deo... ja za sad cekam kraj oktobra, malo rizikujem, cekam da vidim dal ce dodati jos jedan datum, pa da uzmem fan pit, a ako ne bude, onda cu uzeti parter, mada moze se desiti i da ostanem bez karte, ali prodavace verovatno neko, iako je rizik uzeti takve karte...
 
Antique ne bih diskutovao sa tobom, dosao si odjednom sa tom nekom losom energijom, dosao si da se svadjas, ne znam ko te je isfrustrirao, dal te je devojka ostavila ili ti je stresno na poslu, ali ja na forumu ne trazim takvu komunikaciju, samo cu ti odgovoriti na ovo:


Bude obavezno kad se najavi neki koncert, kao tipa zagrevanje, bude i posle koncerta... bude i ovako generalno, tipa jednom mesecno, tako je bilo kad sam ja isao, ali ne idem vec par godina... tako da se mozda i promenilo, ali vidim da ima tih desavanja i dalje, mogu ti pustiti linkove u inbox ako te zanima.
Cak je jedno vreme bilo i po raznim gradovima po Srbiji organizovano.

Sto se tice drugih bendova, ne bude bas ovako da dolaze samo fanovi, vec bude ono klasicno kod tipa KST-a Prodigy night, Depeche Mode i tako neki ovde popularni bendovi i tome slicno...

E to mi je drago da cujem, dolaze ljudi koji uopste ne slusaju Rammstein i oduseve se, tako da me bas zanimaju tvoji utisci posle koncerta, ako budu iskreni i bez predrasuda. Pretpostavljam da ces uzeti parter, za sad jos uvek ima mesta za taj deo... ja za sad cekam kraj oktobra, malo rizikujem, cekam da vidim dal ce dodati jos jedan datum, pa da uzmem fan pit, a ako ne bude, onda cu uzeti parter, mada moze se desiti i da ostanem bez karte, ali prodavace verovatno neko, iako je rizik uzeti takve karte...
Ja pricam kako je Rammstein bend koji ne kapiram i pitam da mi ga priblizite jer me zanima da saznam vise, dok ti i Redford blatite KISS bez da ste dali ijednu realnu kritiku ili nesto oko cega se moze diskutovati(sem da su stari fosili :D) i onda sam ja dosao sa losom energijom, vazi :D.

Jos smesnije mi je sto to kazes nakon sto sam te (sa pravom) isprozivao da nisi opisao Rammstein i njihove kvalitete ni na jedan "konkretan" nacin iako sam tako nesto zamolio vise puta iz najpozitivnije namere. Bukvalno, dobijam utisak kao da pricam sa nekim likom koji "voli" bend zato sto su mu drugi ljudi rekli da je to popularno i da treba da ga voli i koji nije sam dosao do tog stava.

Mislim, ja koji bend nisam cuo godinama sam vise rekao o samoj muzici Rammstein-a(time sto sam ih poredio sa Laibach-om) nego ti(koji kazes da to mora da se dozivi) i Redford(koji je samo pisao o statistici cena karata, velicina bina i posecenosti i ucestalosti njihovih koncerata) zajedno, a vi ste ti koji zastupate taj bend, ne znam, meni to nema smisla.

Ako ti se realno diskutuje za Rammstein(ili KISS i Maidene haha) bilo da je rec o njihovim pesmama, bilo da je rec o njihovim live nastupima, ja sam uvek za, ali batali me sa ovim, "vidi se da nisi bio na njihov koncert i zato ne kapiras" i "oni su dobri jer im karta kosta x evra" forama. To su, kao sto sam spomenuo u ranijem postu, price za skolsko dvoriste. Ne teram te ja da me "ubedis" da si ti u pravu a da sam ja bio u krivu, nego da kazes zasto ti se svidja bend, sta oni bude u tebi. Neko ko je pravi fan bi bas hteo da podeli tu magiju sa sto vise ljudi, umesto da glumi neki elitizam sa ovim "gatekeepovanjem".
 
Last edited:
Ja pricam kako je Rammstein bend koji ne kapiram i pitam da mi ga priblizite jer me zanima da saznam vise, dok ti i Redford blatite KISS bez da ste dali ijednu realnu kritiku ili nesto oko cega se moze diskutovati(sem da su stari fosili :D) i onda sam ja dosao sa losom energijom, vazi :D.

Jos smesnije mi je sto to kazes nakon sto sam te (sa pravom) isprozivao da nisi opisao Rammstein i njihove kvalitete ni na jedan "konkretan" nacin iako sam tako nesto zamolio vise puta iz najpozitivnije namere. Bukvalno, dobijam utisak kao da pricam sa nekim likom koji "voli" bend zato sto su mu drugi ljudi rekli da je to popularno i da treba da ga voli i koji nije sam dosao do tog stava.

Mislim, ja koji bend nisam cuo godinama sam vise rekao o samoj muzici Rammstein-a(time sto sam ih poredio sa Laibach-om) nego ti(koji kazes da to mora da se dozivi) i Redford(koji je samo pisao o statistici cena karata, velicina bina i posecenosti i ucestalosti njihovih koncerata) zajedno, a vi ste ti koji zastupate taj bend, ne znam, meni to nema smisla.

Ako ti se realno diskutuje za Rammstein(ili KISS i Maidene haha) bilo da je rec o njihovim pesmama, bilo da je rec o njihovim live nastupima, ja sam uvek za, ali batali me sa ovim, "vidi se da nisi bio na njihov koncert i zato ne kapiras" i "oni su dobri jer im karta kosta x evra" forama. To su, kao sto sam spomenuo u ranijem postu, price za skolsko dvoriste. Ne teram te ja da me "ubedis" da si ti u pravu a da sam ja bio u krivu, nego da kazes zasto ti se svidja bend, sta oni bude u tebi. Neko ko je pravi fan bi bas hteo da podeli tu magiju sa sto vise ljudi, umesto da glumi neki elitizam sa ovim "gatekeepovanjem".
de de, bice sve uredu...
opusti se, disi duboko...

ovo sto si napisao je samo dokaz da si dosao da se svadjas, jer si se uvatio samo za negativan deo posta, a nista za pozitivan...

kao sto rekoh, forum nije mesto za izbacivanje frustracija...

tvoj pristup je los, ok je da zelis znanje, ali nije ok nacin na koji ga trazis.

kad promenis pristup, onda mozemo da pricamo i onda cu ti sve odgovoriti, za sad nista, jer nemam nameru da se svadjam ili diskutujem na forumu...

sad kad bi ti napisao zasto je rammstein toliko dobar, ti bi odmah krenuo da pricas kako to nije i kako su i zasto su drugi bendovi bolji itd, nemam zivaca da se sa tim zajebavam... ja nemam tih potreba...
 
Back
Top Bottom