• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koncerti

Da napišem utiske za drugi dan Rammstein koncerta, ovaj put sam bio u fan pitu i utisci su ovaj put bili fenomenalni, ozvučenje je bilo brutalno, i pošto ceo fan pit ima metalni pod, kad je bio sound check pre koncerta, kad su pustili par rifova, to je toliko drmalo da bukvalno osetiš kako ti se kosti tresu u organizmu.
Otvaranje je bilo kao i uvek bilo odlično, bilo bi fenomenalno da je bilo i vatrometa, ali primetno je bilo da su smanjili sa vatrometom, bilo ga je, ali mnogo manje nego inače, no kad si u fan pitu, to ne osetiš, ne smeta.
Pokidale su sve pesme, sigurno njihov najbolji koncert do sad. Da me pitaš koja im je bila najlošija pesma, morao bih da sednem i razmislim, to dovoljno govori da je sve bilo fenomenalno.
Kako se bliži koncert kraju, idu sve energičnije i najpoznatije pesme se ređaju jedna za drugom i prosto da se zapitaš kako matori Till izdrži taj intenzitet i tako svaki dan na turneji... Jeste se borio sa dahom u par navrata, ali osim toga ceo koncert perfektan i bez greške.
Jedinu zamerku imam na publiku, idu najveći hitovi, umesto svi da headbangujemo i skačemo, ono samo ja skačem, a ono sve ko mumije okolo, samo skamenjeno stoje i snimaju sa mobilnim... Ne radi se to tako na Rammstein koncertu, imate koliko hoćete klipova na YT, uživajte u koncertu... Ovako ne samo što su mi ubijali energiju, već ni nemaš prostora da skačeš i headbanguješ, od njihovih mobilnih... ali, koncetrisao sam se na koncert i nisam dozvolio da mi to pokvari užitak, no zapitaš se otkud takva publika na ovakvom koncertu, verovatno je to novija publika, koja je ušla u Rammstein voz kad su ovi zagazili u neki vid mainstream komercijale.

20240525_194415.jpg20240525_194459.jpg

Evo sve što sam snimio, pre nego što je krenuo headbang



 
Uvek sam uzimao dva pica da zbir ispadne sa dve nule na kraju. Dovoljno su nas odraili i sa ovim cenama, jos da im ostavim jos.😄

Na osnovu mog malog uzorka zanimljiv skup stranih glava, lepo je videti Balkan na okupu + Nemci i Rusi.
 
Rusa najviše per usual, bilo i Rumuna, Hrvatski fan klub, i Grka naravno...
 
dobro je, ja izbegavam bilo kakvo lokanje pre koncerta.
 
Ja sam isto bio drugi dan, bilo mi je fenomenalno. Najbolji koncert na kom sam bio (nisam bio na njih puno) u zivotu. Fantasticno zvuce a i zaista je spektakl vizuelno. Toi Toi-a definitivno nije bilo dovoljno u odnosu na broj ljudi. Ja sam cekao pa jedno sigurno 30min ako ne i vise pre nego sto je poceo koncert. Isto sam cirkao pre njega jer su cene bile nenormalne. Bio sam nekih 20m od centralnog stuba sto bljuje vatru, mogu reci da bas przi. Dehidrirao u sekundi. Jedino sto nisam mogao da ludujem jer je bilo previse ljudi a vecina njih je snimalo telefonom umesto da su nesto ludovali. To mi je jedina mana, i sledeci put definitivno Firer zona ili na tribine posto njih nisam video od ljudi 😂
 
Tribine su nekako predaleko od bine za tako paprenu cenu, šteta, jer jedino tu u teoriji imaš neki prostor za sebe za koji ne moraš da se boriš ceo koncert.
 
448429979_1131923507893216_6078948582271664069_n.jpg


Legendarni britanski indie post-punk bend Editors nastupiće u Luci Beograd 28. avgusta u organzaciji Strangefear.
Domaća publika imala je prilike da ih sluša na Exit i Arsenal Fest Main stage 2011. i 2018. godine, a sada po prvi put dolaze u prestonicu, dok će im ovo ujedno biti i prvi samostalni koncert u Srbiji. Ulaznice po ceni od 3800 dostupne su na cooltix.rs, dok će fizička prodaja krenuti od srede 19. juna.
Editorsi su na sceni preko 20 godina, a do sada su objavili sedam albuma. Najpoznatiji su po mega hitovima „Papillon“, „A Ton of Love“, „Sugar“ i „You Don’t Know Love“.
„Pričaju kako je naša muzika mračna, i priznajem da smo ozbiljniji od ostalih indie bendova, ali mislim da nas ljudi ne slušaju da budu jadni, već da budu srećni. Zato se nadam da će publika sa našeg nastupa otići sa osmehom na licu i uzbuđena, jer pokušavamo stvoriti muziku koja je životna, dramatična, strastvena, eksplozivna“, kaže frontmen Editorsa Tom Smith.
 
Teksaški synth-pop sastav Night Drive održaće premijerni nastup u Beogradu i Srbiji, 15. avgusta 2024. godine na Zappa Barci sa početkom u 21 čas u organizaciji koncertne agencije Rock Svirke gde će promovisati aktuelni EP Position II:

Satnica:
20:00 Ulaz
21:00 Night Drive

Ulaznice:
1.600 RSD - promo (ograničen kontigent do 1. avgusta)
2.000 RSD - pretprodajna cena (od 1. do 15. avgusta)
2.400 RSD - na dan koncerta (15. avgust)
Prodajna mesta: Zappa Bar, Tickets.rs, Gigstix.com
Rezervacija ulaznica moguća putem mejla: [email protected] (ime i prezime, kontakt telefon)

“Baš ona vrsta sjajnih vibracija poput bendova Interpol i Lower Dens koje su idealne za puštanje dok kao raketa klizite niz magistralu brzinom od 90 milja na sat u gluvo doba noći.” - Spin Magazine







edit: održaće koncerte i u Požarevcu, Zaječaru i Kragujevcu:


nightdrive.jpg
 
Last edited:
Back
Top Bottom