• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

General Comics Thread (Šta čitate i preporuke)

Voleo bih da se dokopam ovoga, Bolland je jedan od najboljih crtača, i dosta je izgradio svet i izgled Judge Dredd univerzuma. Pride ovo deluje kao lep coffee book koji bih otvarao povremeno da se divim majstoru.

 
pokušao sam da nađem, ali ne uspevam, neko je ovde preporučio/kupio strip Upgrade Soul i napokon sam došao do njega da ga pročitam

81vsfTgE7NL.jpg

Jako težak strip, to je najkraće što mogu da kažem. Dobra sci fi priča o kloniranju zarad produžavanja života dvoje ljudi koji su na kraju životnog puta. Strip se bavi moralnom dilemom kloniranja, tematikom o definiciji lepote/rase i normalnog/nenormalnog - jednostavno životom. Crtež na prvu ruku nije dopadljiv, ali se oko navikne posle 15ak strana. Ne bih ga baš nazvao vanserijskim, ima lepe zaplete i rasplete, i sve u svemu, da mi se nije svideo, ne bih ga ni završio. Preporuka od mene makar da se pročita, ne mora da se kupi
 
Najs , dobre su knjige , mislim da sam procitao samo prve dve tri pre mnogo godina. Mogao bi ponovo da zavrsim to.
 
Sooooo bacio sam se random u XMEN vode. Tj. ne bas random. Nikad nisam bio neki preterani fan Xmena i nedavno je krenuo Marvelov Event pod imenom A.X.E Judgment Day.
clean.jpg

Posle gomile pohvala za Event koji se skoro pri kraju jos jedan broj je ostao. Reko ajde da bacim pogledam da vidim o cemu se radi. U sustini tri strane Marvel Univerzuma su u igri Xmeni , Avengeri i Eternalsi. Sa velikim naglaskom na Xmene . Kieron Gillen je pisac eventa i ono u fazonu ko zna njega zna da je vrhunski majstor u svojoj struci i ovaj event je zapravo veoma zabavan i izgleda da ce ispasti nesto bitno iz njega.

Svakako dok sam citao , skontao sam da nemam pojma sta se desava sa Xmenima od kad je Jonathan Hickman 2019-te preuzeo celu Xmen deviziju i uspesno ih vratio u svet stripa koji su danas ponovo veoma popularni. Tako da sam odlucio da krenem lepo od pocetka od House of X / Powers of X .

houseofxpowersofx.jpg

Moram priznati poprilicno interesatno stivo. Malo su previse ozbiljni ovi Xmeni za moj ukus ali ne mogu da poreknem da je poprilicno kvalitetno uradjeno. Xmeni naizad su krenuli u nekom novom pravcu , nema vise klasicnog Magneto Vs Xavier . Svi su pod jednim banerom i jednom misijom , opstanak mutanata jer su oni najbitniji (i guess). Anywho preporuka za one koje interesuje Xmen definitivno. Posle HoX/PoX, rekoh ajde da vidim dalje da se catchupujem do ovog A.X.E eventa. Mislim se nemoze da ima nesto preterano puno ipak je novi Xmen serijal krenuo 2019 godine pa Covid i sve to sto ide. Kako sam se grdno prevario. Posle HoX/PoX ide Dawn of X koji sadrzi 17 Volume-a , pa onda X of Swords , pa Reign of X od 12 Volume-a . Neverovatno kako brzo mogu da izmuzu cim nesto postane popularno. Probacu sto vise da procitam ipak me interesuje gde sve to vodi, ali po kolicini materijala vidim da ce biti tezak burnout od xmena vrlo brzo.
 
Poštovani čitaoci,
prošlo je dosta vremena od prethodnog iscrpnijeg javljanja s naše strane, prošao je godišnji odmor i na pragu smo nove jesenje sezone, koja je za nas izdavače uvek izuzetno važna.
Takođe, prethodni period je bio dosta dinamičan u našoj izdavačkoj kući, bili smo vidljivo neaktivni na planu produkcije u ovoj godini, ali daleko od toga da nismo bili vredni – bavili smo se prevashodno prodajem, svojevrsnim restrukturiranjem firme, traženjem novog prostora, i sada možemo da se posvetimo onom što je najlepše – samim knjigama.
Pošto je prethodno objavljeni izdavački plan dobrim delom iscrpen, većina toga je urađena, od ponečeg se odustalo, ponešto čekamo da stigne, neka ova tema ubuduće posluži za obaveštenja u narednim mesecima.
Toliko za sada, za 5 dana počinje Salon stripa pa se napokon vidimo i uživo. Za mesec dana je i Sajam knjiga na koji izlazimo sa ukupno 93 naslova u našem izdanju. Ipak, veliki broj naslova je na samom kraju i očekivanja su da ćemo posle Sajma imati oko 70 dostupnih izdanja.
S tim u vezi – prodaju ćemo ubuduće raditi gotovo u potpunosti preko distributera. Pretplate i periodične akcije (2 godišnje) nećemo više organizovati. Povremeno će biti akcija u pojedinim knjižarama s kojima sarađujemo. Naravno, učestvovaćemo, kao i do sada, na festivalima stripa i sajmovima knjiga, i uvek će biti moguće poručivati direktno od nas.
Toliko za sada, ove promene za cilj imaju da možemo da se posvetimo više samoj produkciji i uređivanju izdanja, vraćanju na ritam od 15-ak izdanja godišnje, dok ćemo prodaju većinski prepustiti striparnicama i knjižarama.

Komiko
 
Imam prijatno iskustvo sa njihovim izdanjima, uglavnom nema grešaka, dobar je dizajn tvrdokoričenih izdanja, prevodi su isto na mestu jer je to danas po meni najbitnije u stripovima jer se baš vidi kada je nešto samo odrađeno radi reda. Uvek možeš da ih cimaš preko fejsa, a njihov gazda Vuk je isto dostupan tamo, prijatan tip i ok za saradnju nikada nisu zeznuli porudžbinu osim kada se odužavalo štampanje naslova, a mislim da su zato sada promenili fazon. Zlatno doba lepo izgleda na oko, ali priča je osrednja baš i sami likovi nisu toliko zanimljivi. Mogu da uslikam par slika čisto da vidiš kako to izgleda.
 
Imam prijatno iskustvo sa njihovim izdanjima, uglavnom nema grešaka, dobar je dizajn tvrdokoričenih izdanja, prevodi su isto na mestu jer je to danas po meni najbitnije u stripovima jer se baš vidi kada je nešto samo odrađeno radi reda. Uvek možeš da ih cimaš preko fejsa, a njihov gazda Vuk je isto dostupan tamo, prijatan tip i ok za saradnju nikada nisu zeznuli porudžbinu osim kada se odužavalo štampanje naslova, a mislim da su zato sada promenili fazon. Zlatno doba lepo izgleda na oko, ali priča je osrednja baš i sami likovi nisu toliko zanimljivi. Mogu da uslikam par slika čisto da vidiš kako to izgleda.

Hvala na info , mislim da si kacio vec negde slike, verovatno u ovom threadu.

Edit: yup vec smo imali ovu konverzaciju na prvoj strani threads :D
 
Transmetropolitan beše kida?

Pošto vidim lepe popuste a nemam pojma od čega krenuti.


Šta je razlika između vol. 1 i Book 1?
 
Transmetropolitan beše kida?
Mene je Rale nalozhio pre par dana na to, a i par drugih ljudi mi je potvrdilo da valja. Ja sam prochitao samo prva tri broja, ali nastavljam definitivno.
 
Priča se da nekakvo Udruženje izdavača iz Srbije ima želju blokirati kompletnu prodaju Fibrinih izdanja u Srbiji. Je li netko od vas možda čuo nešto više o tome?
 
Back
Top Bottom