• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

General Comics Thread (Šta čitate i preporuke)

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
NicePng_torn-white-paper-png_7670269.jpg


Na našim prostorima uglavnom su uvek bili najpopularniji Italijanski i Francuski stripovi. Time na forumu već imamo thread za Bonneli stripove. Američki stripovi su se provlačili tu i tamo , ali tek od nedavno izdavačke kuće kao što su Čarobna Knjiga ili Darkwood počeli su sa redovnim izdavanjem Marvel i DC stripova sa još po nekim popularnijim stripova drugih kuca kao što Image tj stripovi Okružen Mrtvima (The Walking Dead). Zamisao ovog topica je konverzacija i preporuka naslova koje pratite.​


JLA.jpg
DC_Comics_logo.svg.png

DC Comics je jedna od najstarijih i najvećih Američkih izdavača stripova. Neki od najpopularnijih karaktera današnjice dolaze iz DC stripova, likovi kao što su Superman , Batman i Wonder Woman . DC comics je do prošle godine imao sublabel pod imenom Vertigo gde su izbacivali malo ozbiljnije priče kao što su The Sandman , Hellblazer, The Watchmen. Istorijat DC-a je poprilično dugačak i preporučujem da se pročita neki od milion članaka na internetu ili pogleda dokumetarac likovan ovde.​




tumblr_static_exezvxpbohs0go4s4coo8w04g_1280_v2.jpg

Marvel.jpg
Marvel Comics je započeo kao izdavač pod imenom Timely Comics , kasnije kao Atlas Comics i tek izdavanjem prvog broja Fantastične Četvorke postaje Marvel Comics. Tokom šezdesetih godina prošlog veka zahvaljući velikanima Steve Ditko , Stan Lee i Jack Kirby pojavlju se danas izuzetno popularni karakteri kao što su Spiderman , X-Men , Hulk , Daredevil itd. Marvel je tokom godina imao velikih uspeha i padova , tokom devedesetih godina bio pred bankrotom , ali zahvaljući prodaji licenci za snimanje filmova o njihovim karakterima uspevaju da ostanu u igri. Za više informacija preporučujem Wikipedia članak koji poprilično opširan jer koliko ja znam nekih dokumentaraca o Marvelu trenutno nema.​



image.jpg


Image Comics nastaje početkom devedesetih godina kada grupa talentovanih crtača i pisaca kao što su Todd McFarlane , Jim Lee , Rob Liefeld itd. odluče da napuste tada dve velike i glavne kuće i otvore svoju izdavačku kuću. Image se odmah proslavljuje sa naslovima kao što su Spawn , Youngblood, The Savage Dragon i praktično postaje jedina izdavačka kuća u kojoj kreatori svojih dela ostaju i jedini vlasnici. Neke od najpopularnijih naslova danas koji su došli iz Image publikacije su The Walking Dead, Saga , Monstress , The Sex Criminals itd. Takođe postoji i dokumentarac iz nekoliko kratkih delova o nastanku Image Comics i svim ludostima što su se dešavale tokom devedesetih godina.





Image-Comics-25.jpg

 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,936
Reaction score
9,049
Points
553
Steta sto ne mogu 10 lajkova da ti dam za ovaj logo i tred <3 Svaka cast.
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
Trenutno pratim par serijala prvi je Die od Kieron Gillen i Stephanie Hans. U pitanju je strip koji je u suštini Jumanji + D&D , art je odličan i priča poprlično dobra.

die-1_89e97fe2b2.jpgDie-3-preview-page-1.jpg

Takođe pratim Once and Future isto od Kieron Gillen i Dan Mora. U pitanju je strip od Boom Studios i priča prati lika koji ima bad ass bakicu koja je u svoje vreme bila hunter na razne supernatural stvari , prvi story arc prati pronalaženje mača kralja Artura i samog oživljenog zombie Artura , check it out jako je cool.

61SrZPxDxGL.jpgunnamed61.jpg

Something is Killing The Children od James Tynion IV , ovo me malo podsetilo na nešto tipa Stranger Things ili neki kultni 80ti horror film. U jednom malom gradiću nešto ubija decu i pratimo Ericu Slaughter koja lovi i ubija čudovišta i naravno nešto više je u igri.

large-3196713.jpg04.jpg
 

dsst

Well-known member
Co-founder
Messages
51
Reaction score
109
Points
143
evo deo police sa stripovima cije je citanje u toku (kad ne umem da zavrsim jedan nego uvek pocinjem novi lol)
mislim da bi se ljudima ovde svideo The Ogre Gods, predivan BD dark fantasy serijal. nazalost pisac je cini mi se umro prosle godine ali mislim da trenutno ima 3 dela i 4. je u procesu crtanja.

6gzHNVD.jpg



004-Petit-e1544126970928.jpg
 

Zegota

Well-known member
Co-founder
Messages
734
Reaction score
3,392
Points
313
Skoro sam naleteo na interesantan kanal koji se bavi hororom u različitim formama. Pogledao sam par videa koje mogu lagano da preporučim.

Prvi je vezan za nastavke Murovih Nadzirača, kako u strip tako i u ekranizovanoj varijanti:



Odličan video o trenutnom stanju u Betmen univerzumu:



E sad, ova dva traju 3 sata zajedno. Meni je ok bilo da slušam dok idu u pozadini. Ima dosta priče i o Comics Code Authority.




Taman me je inspirisalo da uzmem neka Darkwood izdanja koja su mi falila, i koja sam propustio da kupim jer sam bio van zemlje.
i8djgTj.jpg



Šta se inače desilo sa Darkwood? Finansijski problemi? Vidim da im je broj novih izdanja naglo opao.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,819
Reaction score
4,035
Points
433
da, izgleda da jeste. na fejsbuku u nekoliko grupa vidim da se pominje to kao najveći razlog
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
Pročitao Batman Universe , mislim da je ovo prvi strip Batman strip od Brian Micheal Bendisa od kad je u DC-u . One and Done priča , lighthearted onako Betmen za početnike , skroz fun i cool .

In this original story written by Brian Michael Bendis, Batman is pushed to his limit as he sets off in search of an item with the potential to destroy the universe as we know it! Batman isn't the only one looking for this item though. It's a race to the finish line with the fate of the universe hanging in the balance!

The Riddler has stolen a priceless jeweled egg, and Batman is on his trail, chasing him from Gotham to Gorilla City and points beyond. But when Batman catches up with the crook, he realizes something is wrong with his old foe. The egg is possessed of some strange power that is scrambling Riddler's brain. The clue to what this is may lie in who hired Riddler to steal the egg: Vandal Savage. What does the immortal mastermind want with it? Batman's quest is like a tour of the DC Universe, spanning space and even time. Guest stars include Green Lantern, Green Arrow, Deathstroke, Jonah Hex, and more!

Brian Michael Bendis (Action Comics, Young Justice, Pearl) and Nick Derington (Doom Patrol) weave a tale that leads the Dark Knight on a wild-goose chase across the DC Universe, tracking down a mysterious artifact that contains the literal key to humanity's survival!

91OY4lQODkL.jpg

ezgif-3-ba3ec405cd86.jpg

BMUNI_1_1.jpg

batman-universe-1-deathstroke.jpg
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
Za sad , nesto im se oduzilo. Koliko sam ja skontao originalni crtac je napustio projekat iz nekog razloga i onda je drugi krenuo ispocetka. Jer valjda nisu zeleli dva razlicita art styla za 5 brojeva. Procitao sam prvi ekstra je. Trebalo bi valjda drugi broj uskoro. Cover je cool za drugi broj.

1952624_xl.jpg
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,819
Reaction score
4,035
Points
433
nisam nikad bio u fazonu nindza kornjaca (sem RTB kornjaca), ali mi je ova prica bas privukla paznju. moracu da overim
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
Kornjace imaju bas dobar IDW run koji ooceo jos 2011. Sada ima preko 100 brojeva i stvarno preporuka. Skupljam hardcover izdanja vec duze vreme. Sto se The Last Ronina tice , koliko sam procitao ideja je nastala devedesetih godina , ali iz jednog ili drugog razloga nikad nije realizovana. U fazonu The Dark Knight Returns samo sa kornjacama :D
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
@timemaster izasao drugi broj The Last Ronina , fantastican , mislim da ću da sačekam da izađu svi pa lepo da pročitam. Verovatno ću da kupim neki hardcover kad neizbežno bude izašao :D
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,819
Reaction score
4,035
Points
433
uh sad gde su 2 tu su i 4 (ako će 4 biti ukupno?) 😄 sad moram da čekam god damnit
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,237
Reaction score
6,426
Points
553
155985202_10222061596586765_5873647279023526766_o.jpg



Poštovani čitaoci,

u pretplati je naša četvrta knjiga o Sudiji Dredu pod naslovom Prokleta zemlja, koja donosi jednu od najpoznatijih storija iz klasičnog perioda serijala o Sudiji Dredu. Scenario su napisali Džon Vagner i Pet Mils, a crtež je poveren velikanima britanskog stripa - Brajanu Bolandu i Miku Makmahonu.

Ovo će biti naša najobimnija knjiga o Sudiji Dredu do sada - na preko 200 strana - biće velikog formata i u tvrdom povezu, poput knjiga Presuda je smrt!, Dan kada je zakon umro i Dete pravde.
Prokleta zemlja izlazi u svojoj necenzurisanoj verziji i sadrži i poglavlja koja decenijama nisu smela da se objave pod pretnjom tužbe velikih lanaca. Sa promenom zakona u Velikoj Britaniji, napokon smo u prilici da dobijemo kompletnu sagu i svom originalnom ruhu.

Dizajn i ovog puta potpisuje Ivica Stevanović, a prevod Kristijan Relić.

Cena u pretplati je 2000 dinara, što uključuje i troškove dostave, a svi pretplatnici će na poklon dobiti i poklon print štampan u ograničenom broju primeraka na najfinijem umetničkom papiru i dostupan isključivo u okviru pretplate.

Pretplatu možete izvršiti na račun ID Komiko (Kosovska 20, 21000 Novi Sad) broj 250-2060000245780-39 sa naznakom "Uplata za knjigu". Poziv na boj nije potreban.
Pretplata traje do 10. aprila 2021.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,237
Reaction score
6,426
Points
553
Novi strip iz System Comics-a!
„Technotise - Edit i ja” (Aleksa Gajić, adaptacija Goran i Jovan Rakić)

Na desetogodišnjicu premijere filma „Technotise - Edit i ja”, System comics izdaje potpuno originalan strip - naime, sastavljen je isključivo od frejmova iz ovog animiranog filma. Cena stripa je 1.500 dinara.
Razlog više da nas posetite nas u Dečanskoj 5!
Nije mi baš jasno zašto su ovo napravili, mogli su ponovo da doštampaju reizdanje originalnog stripa i da mu dodaju još stvari, ili kakve pikanterije sa snimanja i pravljenja filma, no dobro...
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,237
Reaction score
6,426
Points
553
Pachyderme-int.jpg


1*jBZyXI_7gqxge4GCn9raWA.png



Pročitah Pahiderm i zadovoljan sam. Jedan poznanik sa drugog foruma mi baš oblatio strip, pa sam očekivao da sam se zeznuo pri nabavci.

Ali, nije. Jedini problem koji imam je sam predgovor od Žan Žiroa, koji je pokvario jednu od najlepših i nadrealističnih stranica u stripu.

Trebalo bi te predgovore, gde se spominje radnja stripa izbaciti sa početka i staviti na sam kraj.

Dopada mi se kako je sveden crtež, nije razmahan, ali jako dobro kadrira i prenosi svaku scenu na sledeću stranicu. Ima dobar ritam, skoro kao jaka jazz sekcija.

Poštujem što je uzeo od Linča neke od ideja, a zna se kako kaže Jarmush iz boljih dana, kradi od svega i svih, da bi što bolje razvio svoj stil.

Dopali su mi se sporedni likovi koji se pojavljuju, i glavni likovi Karis i dobri doktor.

Sada me kopkaju ostali naslovi ovog tipa, i najverovatnije ću da potražim Plave pilule, ali to mi je već neko preporučivao, samo da spremim maramice pošto je realna i depresivna priča.
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
IMG_20210424_164225160.jpg

Nedavno sam uzeo "Veliki Mrtvac" od Čarobne Knjige , iskreno nisam ništa znao o stripu , samo me je art privukao. Strip je poprilično "Francuski" , zanimljiv i čudan, ovo je prva knjiga od dve. Sinopse dole su sa sajta Čarobne Knjige.


POLINA JE PLANIRALA da se za magistarski rad iz ekologije sprema, prikladno, u prirodi – drugarica joj je pozajmila kuću
u Bretanji i automobil, i ostavila je da na miru provede nedelju dana učeći. Međutim, noć je pala na bretanjsku šumu, a Polinin automobil je ostao bez goriva baš ispred Ervanove kuće, dvadeset kilometara od najbližeg sela. Ervan joj predlaže da podele supu i nudi joj smeštaj za noć... Nemajući bolje rešenje, Polina pristaje. Tokom večere, Ervin joj iz jedne knjige magije čita o „malom narodu”, ali za nju su takve priče prosto blesave.

Međutim, ona nije ni svesna da je taj susret sa Ervinom samo polazna tačka putovanja ka drugačijem svetu, drugom prostoru i vremenu, u kojem će njeno dotadašnje životno iskustvo i načela biti preispitani... Posledice fantastične avanture u koju će se otisnuti osetiće ona, ljudi oko nje, ali i čitavo čovečanstvo...

Preview Stripa.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,237
Reaction score
6,426
Points
553


Pročitao Zlatno Doba, i to dva puta.

Narativ nije toliko zanimljiv. Više je verovatno do samih likova i što su poprilično stereotipni sklepani,

kao iz raznih već viđenih pop kulturnih i istorijskih referenci, razvoj je zapeo negde.

Najčudnije mi je to u suštini jer ih je bilo dvoje na ovom scenariju i da sa te strane bude propusta.

Ima nekih sitnica gde se potencira da su za priču bitniji sporedni likovi, poput ugnjetenih seljaka i odbeglih iz rata.

Što je u suštini pametan način da se poistovetimo sa njima, a i da se razvije svet.

Crtež je zaista fantastičan i ostao sam zatečen sa duplericama gde prikazuje razna prostranstva ili tranzicije iz raznih scena.

Ono što dobro radi je prikaz "nadrealnih" i "svetih" događaja tokom stripa, ali sa jedne strane su mu lica i izrazi likova jednolični i jednostavni.

Nisam znao da je tip radio za Disney animaciju pre crtanja stripova, ali se definitivno vidi veliki uticaj.

Strip mi je maltene postao iole intrigantan pri samome kraju, a ko će sada da dočeka drugu knjigu.

Crtač pisuje svoj proces:

 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
607
Reaction score
1,654
Points
333
Crtež deluje fantastično , gde si kupio knjigu ?
 
Top Bottom