• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

General Comics Thread (Šta čitate i preporuke)

Đunđi Ito: Nikad čovek #1
Jozo Oba je ništarija.
On je slikar upitnog talenta, ali zapravo istinski umetnik u uništavanju svega čega se lati i upropaštavanju svakoga ko mu se približi. On niti razume čovečanstvo niti vidi svoje mesto. Jedino ljudsko u njemu rezultat je konformističke potrebe da se poput kameleona pretvara da je nalik drugima. Oba je umetnik u pretvaranju. Prvi od tri nastavka manga serijala „Nikad čovek” svojevrsni je portret ovog „umetnika” u mladosti.
U svom maniru Đunđi Ito je adaptirao klasični japanski roman pisca Osamua Dazaja. Dazaj je u tom, u velikoj meri autobiografskom, romanu ubedljivo dočarao sav besmisao života glavnog lika Jozoa Obe. Pod perom Đunđija Itoa pak Obine patnje se umnogostručuju, a užas postaje opipljiviji i nepodnošljiviji. Da li je moguće poistovetiti se sa takvim „junakom”? Možemo li imati saosećanja za njegovu sudbinu?
Prevod: Mihajlo Dasukidis / Lektura: Snežana Gligorijević / Upis: Savo Katalina / Dizajn: Vuk Popadić
Broj strana: 216 / Boja: crno-belo / Format: 130x 190 / Povez: broširani / Štampa: Rotografika
Cena: 550 dinara
Promo cena: 450 dinara (važi do 15. 5. 22)


278330499_446621117241712_4227492289975374397_n.jpg
 
Nikada nisam čuo za strip, ali me In Praise of Shadows ponovo iznenadio. Dobro kopa i otkriva stvari koje je zaboravilo vreme. Razmišljam se da uzmem čitavu trilogiju.

 
STL213930.jpg

Izasao je i poslednji (?) broj The Last Ronin-a . Sve u svemu super je za TMNT fanove. Malo je rushovan na kraju i negativac je poprilicno slab. Zanimljiv epilog koji nagovestava da stvari mogu da se nastave. Nazalost nije The Dark Knight Returns prica TMNT univerzuma kojoj su se svi nadali.


clean.jpg

Procitao i prvih 6 brojeva Alien-a prve serije od kad je Disney upio Fox. Zanimljive ideje , art ne bas sjajan . Nastavicu dalje da vidim kako se stvari odvijaju. Radnja smestena 20tak godina posle Aliens filma, izgleda mi da hintuju da se radnja prvog i drugog filma desila u Marvel univerzumu samo naravno u buducnosti. Mozda gresim ali za sad mi tako deluje.

large-1520194.jpg

Takodje prva dva broja sam novog Batman/Supermen serija sam procitao jer me privukao fantastican art Dan More. Spektakularan strip , bas sam se zabavio , zna Mark Waid da pise i super je premisa koja ukljucuje i Doom Patrol. Ovo je preporuka za sad.​
 
Last edited:
Simpatican strip, mnogo goofy anime vajba, ali mi se svidja kako je lepo rasporedio scene, osecaj je kao da se gleda animirani film :) Crtez glavnog lika je po meni najslabiji, trebalo je da Korvyn bude upecatljiviji.
 
Preporuka za SuperGirl Woman of Tomorrow , mini serija od 8 brojeva . mislim da nije cannon a i ne treba u sustini nista da se zna o SuperGirl da bi se uzivalo. Pisac Tom King i fantastican art od Bilquis Evely .

Kara Zor-El has seen some epic adventures over the years, but finds her life without meaning or purpose. Here she is, a young woman who saw her planet destroyed and was sent to Earth to protect a baby cousin who ended up not needing her. What was it all for? Wherever she goes, people only see her through the lens of Superman’s fame. Just when Supergirl thinks she’s had enough, everything changes. An alien girl seeks her out for a vicious mission. Her world has been destroyed, and the bad guys responsible are still out there. She wants revenge, and if Supergirl doesn’t help her, she’ll do it herself, whatever the cost. Now a Kryptonian, a dog, and an angry, heartbroken child head out into space on a journey that will shake them to their very core.

STL190844.jpgsupergirl-womanoftomosuj6p.jpg
5829e915102d681bf528a5702d468bde.jpg
 
Ako nekog ne bude mrzelo da ispise 😄.....koje stripove (zanr nije bitan) iz Carobne knjige biste preporucili?


Par stvari sto odmah vidim na prvoj strani sto su ekstra su Once and Future , Die , Immortal Hulk, DCeased, Y The Last Man. Sad ne znam sta bi te interesovalo. Sve te imam na eng. pa ne znam kakav im je prevod. Uglavnom izbegavam nase izdavace.
 
Bila je početkom mjeseca priča o 13-godišnjem dječaku iz Zrenjanina koji u slobodno vrijeme svira frulu na ulici i skuplja lovu za stripove. Kad su za tu nesvakidašnju priču čuli lokalni stripaši nije trebalo dugo da se mobiliziraju i sakupe nekoliko kutija stripova i obraduju malca :D Stripovi su pristizali sa svih strana, od vlasnika Fibre i Komika do "običnih" ljubitelja devete umjetnosti.

 
Back
Top Bottom