• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Renfield odličan.
Nisam skoro gledao noviji film koji ima neki vajb filmova 90ih plis je skejdž odličan i mogao bi glumiti i u nekom rimejku o drakuli filmu.

Послато са WP5 Pro помоћу Тапатока
 
Čini se da su zbog trenutnih dešavanja, iz Košutnjak filma postavili Usekovanje u celini na youtube.



Gledao sam ga u bioskopu, i tada mi nije ostavio neki utisak. Osim Mensurovog sjajnog perfoirmansa. Ne ističe se po režiji, ali što reče jedan moj prijatelj, ovo je jedan informativan film, lepo prikazuje šta rade klinci danas.
 
Videh, ali ponovo kažem informativan je film, nekome ko nema kontakt sa novom generacijom omladine, ovo će poslužiti kao pamflet.
 
Code:
Evil Dead Rise 2023 WEBRip
The Covenant 2023 2160p AMZN WEB-DL DDP5.1 Atmos HDR H.265-FLUX

Guy Ritchie's the Covenant

During the war in Afghanistan, a local interpreter risks his own life to carry an injured sergeant across miles of grueling terrain.

Ovo mi deluje manje generično od prethodnog Gaja Ričija, možda zapravo bude ok film. Jake Gyllenhaal mi je uvek ok, u svakoj ulozi.
 
Jel ce Codi da prijavi Cody Nintnedu što piratizuju film? Ili njegov nick...
 
Code:
AIR.2023.2160p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MP4.x265-DVSUX
The Super Mario Bros Movie 2023 1080p WEB-DL H265-CODY

Pogledao juče. Ništa posebno. Ko se loži na Najke i američke snove logao bi da pogleda. Džordana nisi smeli da prikažu kao da je Prorok :)
 
Pogledao i ja.

Film ima problem što se tiče scenarija - ceo film je jedna ravna linija. Bez uspona i padova, bukvalno kao neki dokumentarac gde se glorifikuje Jordan i Nike. Pritom uopšte se ne obrađuje tema ličnih života ljudi u Najkiju, već samo neke njihove persone sa posla koje su ultra dosadne i ni po čemu unikatne i inovativne (makar u filmu to nije pokazano). Tu i tamo ima neki gimmick, kao da su našli na wikipediji neku sliku i onda rekreirali to.
Nema uopšte onog trenutka magičnog u filmu kada neko dolazi do neke ideje ili nečega... Prosto se desi tako jer... se desilo u pravom životu.
Ben Aflek je odglumio ovde kao da je odradio neku tezgu u pauzi snimanja drugih filmova. Tj. svi su tako uradili posao, baš se vidi da su snimili film jer znaju da se ljudi lože na Jordana i dalje (s razlogom :)) i da je ovo zicer.

Ono što ovaj film malo izdvaja od drugih je rad kamere, generalno kinematografija i ceo vizuelni identitet koji film želi da ima. Izdvaja se od drugih klasičnih biopic filmova jer izgleda malo više "artsy", i to samo zbog tih nekih kadrova.

Po meni ocena jedva 6/10
 
Da, fotografija je bas dobra. Posle sam pogledao ko je bio kinematograf, i u pitanju je jedan jedini - Robert Richardson.
 
Renfield - Nisam znao šta da očekujem od ovog filma i iznenadio sam se koliko je ispao dobro i zabavan od početka i dobro je što su išli na pristup da film bude komedija sa trunkom ozbiljnosti i to nekako funkcioniše. Neško se max potrudio ali je njegovo ludilo skroz dobro iskorišćeno i uklopljeno u film tako da nije poenta samo po sebi što ume često da bude slučaj.
 
Što se tiče ‘Air’, da dodam samo da su odlično skinuli atmosferu osamdesetih. Likovi jesu dvodimenzionalni, svako od njih je ‘čovek sa misijom’ koji je zagledan u svoj cilj i ništa drugo ne vidi. Zato i nemaju nikakvu dubinu.
Aflek je i režirao, čudi me da je ovako staromodan i klasičan. Ja ga i dalje doživljavam kao marginalca iz ranih filmova Kevina Smita.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom