• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Fun fact: u podcastu kod Conana sam saznao da je Cocaine Bear režirala Elizabeth Banks :D
 
umro Lance Reddick, gledam youtube milsim se jos jedan intervju za john wicka, nije, RIP.
 
OPERATION FORTUNE: RUSE DE GUERRE

Guy Ritchie se godinama smuca po Holivudu, i izbacuje polovične filmove. Iako je nekada važio za nadu Britanske kinematografije ubacujući specifičan stil koji je razvio, i uneo neverovatnu energiju i britak ulični humor, kako mu karijera odmiče svi ti filmovi su poput parodija, ali koje ne mogu da se obavežu do kraja pa nisu ni tamo ni ovamo.

Radi sa već ustaljenim kolaboratorom Jason Statham-mom, koji igra Orson-a Fortune-a, specijalnog agenta koji pati od raznih fobija, ali je najbolji u svojem poslu. Prva greška koju Richie i scenaristi prave je to pominjanje fobija (navodno od otvorenog i zatvorenog prostora, visina itd) nije iskorišćena niti u jednom momentu filma da bi se izgradile fore ili pošalice, pa pobogu što onda spominjati dotične nedostatke kada se Orson ponaša najnormalnije.

Imamo i tim koji ga prati, Aubrey Plaza kao Sarah Fidel (bože koliko loša igra reči) koja je haker ekipe, ona puca svoje suvoparne poštapalice tokom čitavog filma i uglavnom se glupira, ali niti u jednom momentu ne vidimo njen prepoznatljiv humor koji je izgradila od ranih dana Parks and Recreations i posle samo dorađivala živim pojavljivanjima i u ostalim ulogama. Bugzy Malone igra J.J. specijalistu koji nabavlja kola, oružja i postavlja razne uređaje za praćenje, retka pojava koja ostavlja trag za harizmom, njegov lik ima jednu smešnu scenu koja se svodi na onomatopeju, i više dolazi kao mali bizarni momenat, ali ništa vredno spomena.

Cary Elwes igra Nathan-a vođu operacije koji ih unajmljuje i šalje na zadatak da istraže šta je ukraden predmet koji preti svetu. Inače Elwes ume da bude jako simpatičan na momente u ovoj ulozi, ali ponovo nema puno materijala da se razmaše, što je zaista šteta

Osvrnuo bih se na dve najsvetlije uloge, a to su Josh Hartnett igra glumca Danny-a Francesco-a koji uspeva da izmami dosta humora iz fizičkih manirizama i jako ugodne interakcije sa Hugh-om Granto-om i njegovim "zlicom" Greg'om Simmonds-om. Kada su god zajedno i krene ta da kažem bromansa između ova dva lika, tada se dešavaju i najzabavnije situacije i komične scene.

Dosta film pati i na neinventivnom zapletu i nedostatku negativaca, i motivacije na kraju dana. Ovo je najlenji Ritchie film verovatno još od Sherlock Holmes drugog dela (preskačem Disney filmove, nemam nameru da se bavim istima) i ako biste napravili bingo svaki stereotip špijunskog filmskog žanra je pokriven. Zato mi je donekle žao što nije išao putem parodiranja istih, jer bi onda bio daleko zanimljiviji.
Režija deluje kao da je bilo koji režiser b filmova ili drugorazredni režiser iz dodatne ekipe mogao da režira. Nećete videti stila, ili interesantne kinematografije kod boja, sve je neko prenapanjeno kao iz Hallmark filmova i učmalo. Ne pomaže i to što je akcija posve svedena i ako je poredimo sa ostalim blokbasterima iz sličnog miljea, dosta je trapavo odrađeno sve.

Verovatno je vreme da se Ritchie povuče sa scene, neka da nekim novim licima da postignu nešto novo, jer ovako više zaista ne ide. Ne pomaže ni činjenica da film traje skoro dva sata, i više podseća na veliku reklamu za Tursku, nego li akcioni špijunski triler.

3.
 
Meni je Wrath of Man bio OK, a The Gentlemen super. Al ovaj novi Operation Fortune je def smece... 4/10 od mene.

Hugh Grant jedini dobar deo filma. Obozavam Plazu, al je ovde UZASNA znaci cringe over 9000 :/

Zaspao sam par puta tokom gledanja.
 
Pogledao Knock at the Cabin, novi Shyamalanov film. Ponovo s njegovim filmom imam osecaj da on zeli da gledalac oseti neku jacu emociju, ali mene opet ostavlja skroz ravnodusnim.
Gluma je dobra i mogu reci da je film lisen standardnog krindzi shyalamanizma, ali su i dalje tu cudne scene (cudne na los nacin), kao sto je na samom pocetku razgovor izmedju lika kojeg glumi Bautitsa i devojcice. Druge neke scene su bespotrebno tupave.

I onda dodje kraj filma, a ti ne osetis nista.

4/10
 
Indeed bas je weak film, poceo je interesantno i onda je sve gori i gori i sam kraj skroz razocarajuc.

Ubo je jedan odlican film Visit i posle toga se vratio u mediokritet, ovaj put nema velike studije da koristi kao izgovor :D
 
Jel moguće da niko nje pogledao još uvek John Wick 4? Voleo bih da čujem neke utiske...
 
Svi govore da je film bas action masterpiece.

Ima odlican intervju sa reziserom, opisao je da su imali veoma nestandardnu produkciju za Hollywood. Uspeo je da izvuce dosta budzeta filma za preproduction, tj da se svi glumci, kaskaderi, cinematografi i cak kamermani i ostatak crew-a okupe dosta pre snimanja i da uvezbaju apsolutno sve, maltene svaki kadar filma da spreme unapred. Uz pomoc toga kada su poceli proces snimanja, svi su bili spremni za svaki kadar. U drugim filmovima, studiji odbijaju da u preprodukciji placaju kamermane i njima slicne.

 
pogledao isto, volim john wick filmove, keanu-a naravno i ocekivao sam ce jw4 biti epic ali jbg, nisam izasao odusevljen iz sale.
 
Creed.III.2023.2160p.WEB-DL.x265.10bit.HDR10Plus.DDP5.1.Atmos-FLUX
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom