• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,937
Reaction score
9,049
Points
553
Svakako su na ivici sa ovim cenama, sve iznad toga ne znam....jeste gejming popularan al dokazano je da neće ljudi da pucaju mnogo na gejming sisteme ili gejming hendled pc kako god...
Cena je jeste malo veca i sami su to rekli, ali kontam da su uzeli u obzir ovaj haos oko kupovine tokom pandemije posto se ocigledno sve zivo prodaje u roku od odma cim se pojavi na trzistu. Plus pitanje je po kojoj ceni dobijaju hw od proizvodjaca cisto sumnjam da su mogli da dobiju neki dobar deal kao ostali proizvodjaci a tu je naravno i nestasica cipova.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,937
Reaction score
9,049
Points
553
E da to je tačno al treba i posle da se prodaje
Lako ce oni opaliti 50-100$ price cut kada se situacija bude normalizovala sto oko pandemije sto oko nabavke cipova. Mislim jednostavno ako svi budu spustali cene nece oni moci vestacki da ih drze na silu na tom nivou.
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,635
Reaction score
3,177
Points
373
Sta mislis koji razlog imaju sto nece da stave jacu bateriju?
da bi ljudi stalno menjali uredjaje/baterije..npr 50% ljudi ne bi menjali nikad mobilne da su im baterije ok.Baterije i ovako i da su jake imaju svoj neki rok i slabe i posle godinu dana..Sto se samog ovog uredjaja tice verovatno ce moci da se menja bat pa ce to biti lakse nego kupiti novi uredjaj ali i bat nova ce sigurno kostati 50 60e..opet pricam iz licnog iskustva i svoje misljenje iznosim :) da se ogradim lepo kao sto kaze jer diskusija je "kurva" @JackRaid04 :D
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,559
Reaction score
3,668
Points
373
Pa evo npr Asus Rog Phone 5 ima neko dodatno hladjenje koje se zakaci na "ledja"telefona i hladi dodatno.Moze nesto tako ili nesto slicno.Nisam inzinjer ali verujem da moze da se nadje resenje to je samo moje misljenje ne kazem da sam ja upravu
Stavi se taj ventilator da hladi plus se napuni Deck helijumom da se reši problem težine i eto sve rešeno.
 

Teoreticar

Well-known member
Messages
575
Reaction score
691
Points
203
da bi ljudi stalno menjali uredjaje/baterije..npr 50% ljudi ne bi menjali nikad mobilne da su im baterije ok.Baterije i ovako i da su jake imaju svoj neki rok i slabe i posle godinu dana..Sto se samog ovog uredjaja tice verovatno ce moci da se menja bat pa ce to biti lakse nego kupiti novi uredjaj ali i bat nova ce sigurno kostati 50 60e..opet pricam iz licnog iskustva i svoje misljenje iznosim :) da se ogradim lepo kao sto kaze jer diskusija je "kurva" @JackRaid04 :D
I to su se svi proizvodjaci dogovorili tako da urade?
Niko nije napravio mobilni sa jacom baterijom? I nije se uverio da to ne utice drasticno na prodaju?
 

Oblakoder

Well-known member
Messages
78
Reaction score
135
Points
143
Steam Deck je namenjen da bude sekundarni uredjaj, ne jedini za razliku od Switch-a.

Vrlo je razlicito kad mogu da igram igre u 4k ako imam odgovarajuci hardware i ako ne mogu dalje od 720/1080p zato sto Switch ima limit i Nintendo smatra da je to dovoljno i za 60" t

Steam Deck je namenjen da bude sekundarni uredjaj, ne jedini za razliku od Switch-a.

Vrlo je razlicito kad mogu da igram igre u 4k ako imam odgovarajuci hardware i ako ne mogu dalje od 720/1080p zato sto Switch ima limit i Nintendo smatra da je to dovoljno i za 60" tv.
Jasno ti je da Nintendo nije iz te graficke price, a verujem da ti je jos jasnije da uopste nisu pogresili u proceni. Nema potrebe da detaljisemo oko toga stvar je jasna kao oni suncani dani od 40 stepeni. Napravili si konzolicu za svoje potrebe za pristojni cenu od 300 eura, eto tu je i Lite za 200.
Videcemo kako Steam Deck proci. Nema tu sta veliko da se zameri osim da je baterija mogla da bude malo bolja i da je displej 1080p. Cak je i ovako prava poslastica za ljubitelhje handheld uredjaja 🙂

Samo da ne bude dostupan kao PS5 😁
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
To je odlično za handheld i tu rezoluciju, jedino nije baš super za jače rezolucije za TV..
Na monitor ce moci sve rezolucije.

20W APU ce moci da tera samo jednostavnije igre u vecim rezolucijama [CS:GO, DOTA, Valoran i slicne ce lagano ici 60fps+ i u 1080p [ako ne i 120fps :D]], a za ozbiljnije 3D naslove... to nije pravi uredjaj za to. Ko ima kucni gaming PC, uvek ce moci preko integrisanog SteamLink-a da streamuje jacu PC grafiku na Steam Deck ako bas hoce bolji vizuelni uzitak.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,559
Reaction score
3,668
Points
373
Jasno ti je da Nintendo nije iz te graficke price, a verujem da ti je jos jasnije da uopste nisu pogresili u proceni. Nema potrebe da detaljisemo oko toga stvar je jasna kao oni suncani dani od 40 stepeni. Napravili si konzolicu za svoje potrebe za pristojni cenu od 300 eura, eto tu je i Lite za 200.
Videcemo kako Steam Deck proci. Nema tu sta veliko da se zameri osim da je baterija mogla da bude malo bolja i da je displej 1080p. Cak je i ovako prava poslastica za ljubitelhje handheld uredjaja 🙂

Samo da ne bude dostupan kao PS5 😁
300eur za Switch je super cena a 400eur za uređaj sa jedno 5x jačim HW-om je skupo?
 

vetar

Well-known member
Messages
1,052
Reaction score
1,793
Points
253
Svakako su na ivici sa ovim cenama, sve iznad toga ne znam....jeste gejming popularan al dokazano je da neće ljudi da pucaju mnogo na gejming sisteme ili gejming hendled pc kako god...

Mislim da se sa najjeftinijom varijantom uređaj prodaje sa minusom ili evenutualno minimalnim profitom, ovo je vrlo jak mobilan hardver za $400,
a i sam Gabe je izjavio nešto tipa da je cena bolna.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
300e za Switch je 2017. godine meni bilo skupo gledajuci hardver koji je unutra. A sada $350 za OLED verziju je smehoteka, ali ok, znaju da ce prodati pa guraju da zarade sto vise.
 

Oblakoder

Well-known member
Messages
78
Reaction score
135
Points
143
300eur za Switch je super cena a 400eur za uređaj sa jedno 5x jačim HW-om je skupo?
Po meni je 2017 cena od 300 eura bila super na kubik, jer ipak je to Nintendo konzola plus je dva u jedan. Ne secam se ni da je Vita bila jeftina na launchu mada je generalno nezahvalno posmatrati konzole kroz hardver. Ovaj osnovni model Steama nije tako skup ali se mora dodatno ulagati u njega dok ovi ostali modeli nisi tako jeftini ako se uzme u obzir hardver koji imaju, jbg eto toliko kostaju Series X i PS5, a jaci su 5x. Uvek sam bio protivnik kad svi tako uporedjiju Switch i PS4 ali eto aj da postavimo stvari iz tog ugla.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,480
Points
453
Ne secam se ni da je Vita bila jeftina na launchu mada je generalno nezahvalno posmatrati konzole kroz hardver.
$250 za top-of-the line mobilnih hardver u to vreme, sa sve OLED ekranom.

Nintendo je tada stavio cenu od $250 za 3DS, pa su se odmah posle premijere morali duboko poklanjati i sniziti cenu na $180 bese uz "Amabassador Program" free igre za rane vlasnike.
 

Chodex

I'm a ghost!
Messages
2,104
Reaction score
3,187
Points
323
Nema tu sta veliko da se zameri osim da je baterija mogla da bude malo bolja i da je displej 1080p. 😁

Da je baterija bolja i displej od 1080p ovaj najeftiniji uredjaj u ponudi nebi bio 400$ vec 600.
 

Oblakoder

Well-known member
Messages
78
Reaction score
135
Points
143
Eto kad si vec pomenuo 3ds mozda su on i vita dva najbolja primera koliko je nezahvalno procenjivati vrednost konzole kroz hardver.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
975
Reaction score
1,465
Points
203
Ili jos bolje "kako ostati biased: samo ponavljaj nezahvalno je poredjenje kad ne ide u tvoju korist"
 

vetar

Well-known member
Messages
1,052
Reaction score
1,793
Points
253
Nema tu sta veliko da se zameri osim da je baterija mogla da bude malo bolja i da je displej 1080p. Cak je i ovako prava poslastica za ljubitelhje handheld uredjaja 🙂
Da je baterija bolja i displej od 1080p ovaj najeftiniji uredjaj u ponudi nebi bio 400$ vec 600.

Razlika u ceni između u 1080p i 720p ekrana je minimalna,
ali zato 1080p utiče na trajanje baterije, ne samo što prikazuje ekran više piksela i onda troši više stuje, nego i sam APU troši više struje kada gura igre na većoj rezoluciji nego na manjoj (radio bi na višim klokovima), samim tim se i više greje što znači da mora i bolje hlađenje što opet dodatno diže troškove (bolje aktivno hlađenje može opet više struje da troši..).
Tako da veća rezolucija ekrana dosta stvari menja, što se tiče baterije, kapiram da su stavili najveću što su mogli.

Realno 720-800p na ekranima 6-7" prilično dobro izgleda ako igra radi nativnoj rezoluciji.



300e za Switch je 2017. godine meni bilo skupo gledajuci hardver koji je unutra.

Možda ako gledaš samo kroz hardver (iako su u suštini iskoristili jedno od najboljih dostupnih mobilnih rešenja tada na tržištu), ali ako računaš da imaš dock u paketu sa kojim konzola postaje full handheld konzola i gde igre na TV-u rade na jačoj rezoluciji, i praktično multiplayer uz Joy Cone out of box, onda je vrednost od $300 bila opravdana što je naravno prodaja i pokazala.

Inače da se nadovežem i na prethodni komentar, trajanje baterije i grejanje su recimo i glavni razlozi zašto Switch CPU i GPU rade na 1GHz i 310MHz (770MHz u dock modu), dok isti čip (Tegra X1) u Nvidia Shield-u radi na 2GHz za CPU i na 1GHz za GPU.
 
Last edited:
Top Bottom