• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
Realno, dvoumim se sada da li da uzmem oled ili ipak preskocim ;) S obzirom da Deck nece pre Q1-2 mozda zgrabim i oled, ko ga sisa.
Ja sam neki dan uzeo da igram switch posle duzeg vremena i kao bilo bi kul imati oled ekran :D
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
300e za Switch je 2017. godine meni bilo skupo gledajuci hardver koji je unutra. A sada $350 za OLED verziju je smehoteka, ali ok, znaju da ce prodati pa guraju da zarade sto vise.
Di bre skupo, nisi imao od konkurencije nista ni da prismrdi toj ponudi. GPD Win 1/2 su bili osetno skuplji i inferiorniji u skoro svim pogledima (i teski za nabaviti). Gaming tableti sa dobudzenim kontrolama nisu bili u tom cenovnom rangu, a da ne pricamo o softverskoj podrsci. Switch je bukvalno oduvao trziste ponudom.

Pretpostavljam da poredis Switch sa PS4 i XBO (jedino tako mogu da razumem tvoj komentar), ali u tom slucaju ignorises ceo portable gaming aspekt.
 

Oblakoder

Well-known member
Messages
78
Reaction score
135
Points
143
Bilo bi zanimljivo videti koliko bi kostala Steam konzola da ima odvojive kontrolere, tj da je fleksibilna kao Switch, plus da ide dock u paketu. Islo bi to lagano na 500+ eura. Prava steta sto se Sony i Microsoft ne odluce na ovako nesto.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
'Dock' je integrisan u konzolu, dovoljan ti je kabl od pet dolara sa Aliexpress-a da 'izbaciš' sliku na TV. Iz tog razloga odvojivi kontroleri nisu ni potrebni. U tom smislu je fleksibilnije od Switcha.
S druge strane kombo bezobrazluka za Switch od 100€ u vidu posebnog dock-a, adaptera i hdmi kabla. Fleksibilno za prebacivanje na drugi tv nema šta.
 
Last edited:

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
IGN je video samo random ebay dockove od $20-30, i svi su radili OK [ethernet, usb ports, video out].

Ne ocekujem da ce Valve ponuditi neki drasticno specijalni dock.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
IGN je video samo random ebay dockove od $20-30, i svi su radili OK [ethernet, usb ports, video out].

Ne ocekujem da ce Valve ponuditi neki drasticno specijalni dock.
Mislim da su i rekli u jednom IGN snimku da ljudi slobodno koriste 3rd party dockove da nece biti nikakvih problema ili limita.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Sad ljudi ocekuju [sanjaju] da ce oficijelni dock imati dodatno hladjenje i omogucice da se interni APU automatski klokuje jace.

Mislim da toga nece biti.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,900
Reaction score
8,964
Points
553
Sad ljudi ocekuju [sanjaju] da ce oficijelni dock imati dodatno hladjenje i omogucice da se interni APU automatski klokuje jace.

Mislim da toga nece biti.
ma kakvi nema nista od toga najavili bi to odma i verovatno bi naglasili da se ne korisite 3rd party dockovi.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Ako ništa Deck dock (lol) neće 'gušiti' otvore za hlađenje sa stražnje strane.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
Steta sto je USBC port na gornjoj strani, pa dock zahteva manuelno kacenje kabla.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Istina, mogli su staviti i pogo pinove sa donje strane zbog docka. Al' ima na tržištu onih magnetnih rješenja pa se može taj 'proces' olakšati.
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,007
Points
453
Sad ljudi ocekuju [sanjaju] da ce oficijelni dock imati dodatno hladjenje i omogucice da se interni APU automatski klokuje jace.

Mislim da toga nece biti.
Nema šanse. Zvaničan dock će biti samo malo zgodniji, bolje uklopljen i verovatno imati neko lepše rešenje za usb kabel.
 

vetar

Well-known member
Messages
1,043
Reaction score
1,759
Points
253
Nije isključeno da ako sve prođe kako treba sa Deck-om, kasnije recimo Microsoft izbaci neki svoj sličan hardver,
još jedan (ovaj put handheld fokusiran) hardver na koji bi mogli da guraju game pass, koji bi naravno opet bio AMD baziran.
 
Last edited:

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Lakše im je ponuditi neku 'lite' verziju Windowsa 11 za Steam Deck nego razvijati vlastiti hardver.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,641
Reaction score
9,421
Points
453
PSP se prodao skoro kao PS3 i Xbox 360, bas veliki uspeh, ali Vita nije uspela da privuce najvece franshize znacajnu podrsku velikih 3rd party publishera i prodala se 6-8x manje.

MS bi teoretski mogao da izda nesto u formi Steam Deck-a, posto vec virtuelizuju gaming app mogli bi da sklope nesto na cemu bi radile Xbox One igre.
 
Top Bottom