• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

video sam kod linusa kad su kačili ovo na laptop, zaista zanimljiva tehnologija koja će se poprimiti nadam se :)
 
Ima li neko ideju što (gusari) uredno rade sa interne memorije, a neće preko microsd kartice? Na isti način dodao kao non-Steam game, dodao artwork, probao razne Proton verzije i ništa, nakon što se klikne 'play' vrati se u SteamOS. Sa interne memorije kako rekoh sve uredno radi. #halp
 
Da, verovatno je dovoljno samo target ali nece skoditi.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 
Mislio sam da je mura na handheldu stvar prošlosti ali Deck OLED i dalje pati od toga nažalost.
 
Sto se mene tice, nek ostane isti 800p OLED ekran i kada stigne Switch 2.
I onako novije naslove igramo uz pomoć raznih tehnika za rekonstrukciju slike, 800p native samo u starijim igrama.

Da se razumemo, nemam ja ništa protiv rezolucije da ne dolazi sa ogromnim troškom potrošnje GPU.

Deck je baš dobro osmišljen i pogađa sweet spot u mnogo oblasti. Ubacivanje ekrana visoke rezolucije ga baca u kategoriju loše osmišljenih handhelda kakvih već ima na tržištu.
 
Jedini problem moze biti sitan tekst kod igara koje su pravljene davno i nisu predvidjene za tako niske rezolucije.

Pre dve decenije godina su 1680x1050 16:10 monitori bili normalna pojava, na takvom sam prvi put presao Crysis 1.
 
Ko se dvoumi, bas se oseti razlika u bateriji u odnosu na lcd. Lagano 4 sata gta v.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 
Holy shit, tek sad kada sam uzeo Steam Deck vidim koliko je Steam Input dobro resen.

Upalio WH40K Space Marine na Steam Deck-u, krenuo da igram sa default gamepad kontrolama i onda resio da vidim sta je community nudi. Ucitao profil zasnovan na keyb/mouse kontrolama koji na desnom touchpad-u ima GYRO, posle malo trazenja prebacio paljenje ziroskopa na full L2 press [gun aim], & done. Sada imam savrsene kontrole. :D

Tek ce da bude ludnica kada krenem da koristim custom Radijalne menije po igrama.
 
Holy shit, tek sad kada sam uzeo Steam Deck vidim koliko je Steam Input dobro resen.

Upalio WH40K Space Marine na Steam Deck-u, krenuo da igram sa default gamepad kontrolama i onda resio da vidim sta je community nudi. Ucitao profil zasnovan na keyb/mouse kontrolama koji na desnom touchpad-u ima GYRO, posle malo trazenja prebacio paljenje ziroskopa na full L2 press [gun aim], & done. Sada imam savrsene kontrole. :D

Tek ce da bude ludnica kada krenem da koristim custom Radijalne menije po igrama.
Welcome to the dark side 😁
 
Back
Top Bottom