• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

Sve najbolje u novoj godini želim performance mode-u, nek je živ, zdrav i da mu je framerate uvek prav!
 
kako mislis moderne konzole navikle na 30fps? igrao sam se na xss i sada se igram na ps5, ne mogu da se setim nijednog naslova da je isao ispod 60fps (sa po kojim blagim fps padovima)
Za mene je moderno sve posle PS2 😂.

PS5 i XSX su popravile situaciju, konačno, retko koja igra nema 60hz mod. Ali nisu portbilne, pa ih manje igram. A Switch je opet isto sranje, samo Nintendo i indie igre rade na 60.

Tako da su, iz moje perspektive, samo PS5 i XSX >30hz, dok sve ostalo nije :). Izvinjavam se na subjektivnoj upotrebi reči "moderno" 😆
 
Navikli na sinematik 30fps plus low settings iz prosle ere konzola :D Plus manji ekran pomogne da se sakriju te mane, al opet. Ne bi ove top igre igrao na steamdeck-u nema sanse, upropaste sebi dozivljaj :/
Samo sam se setio rdr2 i koliko to ne bi bilo to na deku. Sa druge strane darkest dungeon je darkest dungeon na kom god oledu igrao :D

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 
Last edited:
Samo sam se setio rdr2 i kolilo to ne bi bilo to na deku. Sa druge strane darkest dungeon je darkest dungeon na kom god oledu igrao :D

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Upravo to, darkest dungeon mogu igrati na bilo kom handheldu. A rdr2 na switchu neću dobiti. A obzirom da ni na konzolama ne postoji 60fps patch, neće moje iskustvo na Decku biti osetno gore.
 
Isto ko kada i na PC-u ubace ovaj mod, artefakta ima toliko da je to ludo lol Nisam siguran da mali ekran to moze da sakrije :/ Al ono cool svakako mozda nekome ne smeta.
 
Isto ko kada i na PC-u ubace ovaj mod, artefakta ima toliko da je to ludo lol Nisam siguran da mali ekran to moze da sakrije :/ Al ono cool svakako mozda nekome ne smeta.
Pazi, ako se nadju 2-3 igre gde radi OK bice i dalje korisno. Sa ovako slabim CPU i GPU to begin with sumnjam da ima dovoljno overheada da bude upotrebljivo u vecini igara.
 
Izašao je mod (LukeFZ FSR frame gen mod) koji omogućava FSR 3/FG u nekim igrama. Evo ga na Steam Decku:






Alan Wake 2:


Majko mila kako odvratno izgleda. FSR 2 sam po sebi često izgleda užasno, čak i u Alan Wake 2, ovo je sve najgore FSR-a pa na steroidima. Mada, što reče Ljubomir, može dobro doći, bolje da ga ima nego da ga nema.
 
I da naprave 1000 komada, od toga 500 rivjuerima.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 
A da vidimo prvo šta će biti? Mala kompanija ne može da se ponaša konzolaški kao Valve ali svejedno.
 
Kupce ne zanima previše koliko je neka kompanija mala ili velika, hoće najbolje za svoje pare, a Ayaneo je možda i najgora firma na tržištu po tom pitanju.
Jedino GPD pravi nešto koliko-toliko drugačije.
 
Ayaneo ima pogotke ali izbace 20 razlicitih handhelda godisnje. Da se fokusiraju na dva-tri imali bi solidnu sansu. Posebno da su uradili to pre deka.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 
Oni su mi tech reviewer brand, samo stancaju mali broj skupih uredjaja bez milosti.
 
GPD Win su svet za sebe. Samo kada bi još implemetirali "fold out" tastaturu koji je nekada IBM imao na svojim laptopovima za komfornije kucanje na svojim džepnim laptopovima.
 
Desktop mode na Steam Deck-u se moze aktivirati da radi kao da je 'gaming aplikacija', bez potrebe da se manuelno gasi/pali Steam client. Desktop postaje obican multitask "app", cak i tokom igranja drugih igara.

 
To je tu od 3.5 apdejta. Nije full featured ali 98% stvari moze da se odradi.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 5 using Tapatalk
 
Desktop mode na Steam Deck-u se moze aktivirati da radi kao da je 'gaming aplikacija', bez potrebe da se manuelno gasi/pali Steam client. Desktop postaje obican multitask "app", cak i tokom igranja drugih igara.


Izuzetno korisno. Nadam se da će ispeglati bugove sa storage ali i ovako je brutalno, ako ništa drugo za download fajlova u pozadini.
 
Back
Top Bottom