• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

Ma ja se razmišljao da prelomim i da uzmem kada je po mom proračunu trebalo 100 EUR više da platim. Sad jedino ostaje pitanje da li ipak čekati Steam Deck 2 Oled a za to vreme odigrati Nintendo ekskluzove na Switch-u i 3DS-u koje još uvek nisam. [emoji846]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma ja se razmišljao da prelomim i da uzmem kada je po mom proračunu trebalo 100 EUR više da platim. Sad jedino ostaje pitanje da li ipak čekati Steam Deck 2 Oled a za to vreme odigrati Nintendo ekskluzove na Switch-u i 3DS-u koje još uvek nisam. [emoji846]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Uzmi brate Deck OLED sada i ne razmisljaj.
 
Kapiram RAM i Wi-fi modul, ali novo kućište je tu samo zbog izgleda?
 
$850 naplatio za tu uslugu. Po meni, baš bacanje para.

Nedavno sam gledao video sa poređenjem 16GB vs 32GB RAM na Steam Deck i u igrama takoreći nema nikakve razlike. Zato sam odustao uopšte od pokušaja da to odradim. Značajniji mi je upgrade WiFi modula.
 
Počeo sređivati ROM-ove na SD kartici za Deck. Nisam nigdje vidio takvu opciju, ali čisto ako sam fulao nešto jednostavno: može li se podesiti EmuDeck (tj. Emulation Station ili koji god frontend se koristi, ja ću uz malo abusanje notacije to sve zvati "EmuDeck" :D) da zip fileove tretira kao foldere? Znači slično kao što to radi Mister. Recimo za SNES imam fino sd2snes pack gdje su ROM-ovi raspoređeni po subfolderima i onda je to sve zapakirano u jedan veliki zip. Kada sam taj zip file stavio u odgovarajući folder za EmuDeck, on to ne prepoznaje po defaultu kao folder sa subfolderima, nego učita valjda prvi rom na koji naleti u zip-u. Koliko sam vidio postoji neka skripta u EmuDecku koja kompresira ROM-ove, ali to kompresira svaki ROM zasebno.
 
Last edited:
Valve je najzad napravio video DVR servis za Steam [Steam Deck & PC], sa tonom opcija za editing i sharing bilo da je igra aktivna ili ne.

 


 
hobs-barrow-ghastlytale-1024x576-1.jpg


Upravo predjoh The Excavation of Hob's Barrow iz 2022 na Steam Deck-u, odlicna retro P&C avantura. Kratka, ali sa super pricom i dobro realizovanim likovima. Glavnu ulogu je dala Samantha Beart [Karlach iz Baldur's Gate 3].

Trenutno je na popustu tokom Steam Summer Sale-a.

edit - skoro je dzabe na CDKeys-u
X0iz6HI.png
 
Last edited:
 
Da se pohvalim, uzeo sam i ja deck (1TB Oled). Iskreno, dobio sam vise nego sto sam ocekivao. Nikad nisam imao priliku da ga vidim ili probam uzivo al velicina i vibrantnost ekrana, oshtrina, ergonomija konzole...stvarno sve top. U roku od jednog dana sam sve povatao, sto neko rece pre, i da pise da je unsuported, igra 95% radi na sistemu. Malo se cacka proton, malo fps i gotovo. Cak i ove sto zahtevaju launchere tipa EA/R*, nikakav cim, samo se jednom ulogujes i to je to.

IMG_20240810_105535.jpg
IMG_20240810_124142.jpg
 
Yup, unsupported se dobija ne samo kod nemogucnosti igranja nego i slabo citljivog teksta, paljenja zasebnog launchera, ili cak kada selektovan text field automatski ne pali tastaturu [to uvek mozes uraditi sa Steam+Square button].
 
@RaidenSakai Kako ti se čini etched glass na OLED-u, jer crna ne izgleda kao na LCD-u? Vidim na KP OLED sa 512GB je 610€, a 1TB je 690€. Nije velika razlika u ceni, pa se dvoumim da li da uzmem model od 1TB, jer je ipak duplo više prostora za 80€ doplate. Naravno uvek mogu da ga otvorim i sam ubacim NVMe većeg kapaciteta, ali izbegao bih otvaranje uređaja barem u početku, jer mi se ne otvara nova "konzola". Sa druge strane, kontam da bi mi i 512GB prostora bilo dovoljno, jer planiram da ga prvenstveno koristim za emulaciju preko EmuDeck-a. Kad bi se stavio glossy screen protector na 1TB model, da li bi onda slika bila kao na non-etched modelu?
 
@RaidenSakai Kako ti se čini etched glass na OLED-u, jer crna ne izgleda kao na LCD-u? Vidim na KP OLED sa 512GB je 610€, a 1TB je 690€. Nije velika razlika u ceni, pa se dvoumim da li da uzmem model od 1TB, jer je ipak duplo više prostora za 80€ doplate. Naravno uvek mogu da ga otvorim i sam ubacim NVMe većeg kapaciteta, ali izbegao bih otvaranje uređaja barem u početku, jer mi se ne otvara nova "konzola". Sa druge strane, kontam da bi mi i 512GB prostora bilo dovoljno, jer planiram da ga prvenstveno koristim za emulaciju preko EmuDeck-a. Kad bi se stavio glossy screen protector na 1TB model, da li bi onda slika bila kao na non-etched modelu?
Ja bih na tvom mestu sačuvao 80 evra, doduše ruku na srce imam 512. Za etched glass ne mogu da tvrdim, nisam ga nikad video uživo, ali što se prostora tiče 512 je potpuno dovoljno pogotovo što možeš da metneš SD karticu. Na 256 modelu sam koristio 512 karticu, al kad sam prešao na 512 oled nisam uopšte ubacivao karticu. Stvarno stane tona igara.

U svakom slučaju ne bih zbog prostora uzimao 1tb model, jedino ako želiš etched glass jer za to ne postoji alternativa.
 
Back
Top Bottom