• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Recent GET!

Retro kolica v1 🤓
Dodat ću s vremenom još jednu policu i barem još Mega Drive, N64 i Wii. Doći će još i veći eksterni zvučnici.
Sa strane sam improvizirao ove ploče s rupama za okačiti razne stvari, trenutno sam stavio neke igre i famigun čisto za probu.
Stavit ću i dulji produžni i tako još neke sitnice. Možda i scart switch za ove konzole koje imaju nativno RGB. Al kažem, ovo je v1, ima vremena 😄

20230426_204355.jpg
20230426_204355.jpg

20230426_204510.jpg
20230426_204605.jpg

Ovaj lik igra i cita. :D

Fenomenalno izgleda svaka cast za ideju.
 
Retro kolica v1 🤓
Dodat ću s vremenom još jednu policu i barem još Mega Drive, N64 i Wii. Doći će još i veći eksterni zvučnici.
Sa strane sam improvizirao ove ploče s rupama za okačiti razne stvari, trenutno sam stavio neke igre i famigun čisto za probu.
Stavit ću i dulji produžni i tako još neke sitnice. Možda i scart switch za ove konzole koje imaju nativno RGB. Al kažem, ovo je v1, ima vremena 😄

20230426_204355.jpg
20230426_204355.jpg

20230426_204510.jpg
20230426_204605.jpg
Podsetilo me je na slične police koje su bile u školama/vrtićima početkom 2000ih, i zamišljam nivo radosti da mi je neko tada ovako nešto ubacio u učionicu, stvarno odlično izgleda. :D
 
Javi koje zvučnike nađeš da su ok da stoje blizu CRT monitora, kontam da bi trebalo da budu izolovani a nešto se ne razumem dovoljno u tematiku :D taj deo mi još fali za moj cart :D
 
Ima ih sto su se bas kacili na pvm-ove. Mozda ako neko ima takve da vidimo kako su posebni, ako jesu. Moguce da je pvm samo mnogo bolje izolovan od obicnog crt-a koji je u plastici.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 
Javi koje zvučnike nađeš da su ok da stoje blizu CRT monitora, kontam da bi trebalo da budu izolovani a nešto se ne razumem dovoljno u tematiku :D taj deo mi još fali za moj cart :D
E to je i mene mučilo. Audioengine tvrdi da izoliraju magnete u svim svojim zvučnicima pa sam se zasad odlučio za njih, ali vidjet ću još.
Teško je naći takve zvučnike, rijetko tko to više izolira, jer modernim ekranima ne smeta. Čak neki modeli zvučnika koji su bili izolirani više nisu, kao Creative GigaWorks T20 Series II koje imam kraj PC-a. Zvučnici te serije koji su bili proizvedeni prije x godina su bili izolirani (vidio sam fotke rastavljenih zvučnika gdje se jasno vidi štit), ali ovi moji koji su kupljeni prije 3 godine očito više nisu. Isprobao sam ih kraj CRT-a i vidi se distorzija slike.

Edit: S Audioengine web stranice
1682588886786.png
 
Last edited:
E to je i mene mučilo. Audioengine tvrdi da izoliraju magnete u svim svojim zvučnicima pa sam se zasad odlučio za njih, ali vidjet ću još.
Teško je naći takve zvučnike, rijetko tko to više izolira, jer modernim ekranima ne smeta. Čak neki modeli zvučnika koji su bili izolirani više nisu, kao Creative GigaWorks T20 Series II koje imam kraj PC-a. Zvučnici te serije koji su bili proizvedeni prije x godina su bili izolirani (vidio sam fotke rastavljenih zvučnika gdje se jasno vidi štit), ali ovi moji koji su kupljeni prije 3 godine očito više nisu. Isprobao sam ih kraj CRT-a i vidi se distorzija slike.

Edit: S Audioengine web stranice
View attachment 9099
Drzao sam Audioengine A2+ na 5 cm od PVM-a nikakvih problema nisam imao.
 
Ja koristim trinitron on 14", tako da sigurno nema nikakvu svoju zaštitu, a greota da se ne igram u stereo :D
 
Drzao sam Audioengine A2+ na 5 cm od PVM-a nikakvih problema nisam imao.
Tnx na potvrdi!

Doduše i ovi moji PC zvučnici kada stoje lijevo/desno od PVM-a nemaju nikakav vidljiv utjecaj na sliku, ali kada pomaknem zvučnik ispred ili iznad samog ekrana onda se primijeti.

Trenutno nekako najviše pikiram A5+ model. Htio bih malo veće zvučnike jer bi ih koristio i za streamanje glazbe preko bluetootha u toj sobi, koja je relativno velika.
 
Tnx na potvrdi!
Trenutno nekako najviše pikiram A5+ model. Htio bih malo veće zvučnike jer bi ih koristio i za streamanje glazbe preko bluetootha u toj sobi, koja je relativno velika.
Neces pogrestiti sa A5+ sto se tice zvuka. Jedino su cene jake sve ostalo je odlicno.
 
Retro kolica v1 [emoji851]
Dodat ću s vremenom još jednu policu i barem još Mega Drive, N64 i Wii. Doći će još i veći eksterni zvučnici.
Sa strane sam improvizirao ove ploče s rupama za okačiti razne stvari, trenutno sam stavio neke igre i famigun čisto za probu.
Stavit ću i dulji produžni i tako još neke sitnice. Možda i scart switch za ove konzole koje imaju nativno RGB. Al kažem, ovo je v1, ima vremena [emoji1]

20230426_204355.jpg
20230426_204355.jpg

20230426_204510.jpg
20230426_204605.jpg
Lepo odrađeno svaka čast
Ja sam nešto slilno uradio sano u dezenu nameštaja da bude pošto je sve u tom sonoma fazonu kod mene samo što ja ubacim konzolu koju bi igrao u pregradu dole jer je u dnevnom boravku kolekcija [emoji847]

Послато са WP5 Pro помоћу Тапатока
b1cf7194bae9dbf331b7d2bd338d77c4.jpg
7e384e3d022e3d2571368f5557f34af2.jpg
e0f538556e8067d1187d7d057ee14987.jpg
 
Tropico 6 je odlichan, mada, meni je svaki Tropico odlichna igra. Ono shto se ne menja u igri je kvalitet muzike. Muzika kida u svakom delu.
Frost Punk je takodje super igra, hvala Epicu shto su je dali za free. Nije ni malo laka za pretji. Potrebno je failovati kako bi se nauchile odredjene stvari, pa da sledetji pokushaj prelaska ide malchice lakshe.
 
samo što ja ubacim konzolu koju bi igrao u pregradu dole jer je u dnevnom boravku kolekcija
emoji847.png
Питањце - је ли их држиш све на струју прикопчане или само ону коју играш? Имаш ли неко осигурање од струјног удара? Scart switcher-е имаш, сигурно.
 
Tropico 6 je odlichan, mada, meni je svaki Tropico odlichna igra. Ono shto se ne menja u igri je kvalitet muzike. Muzika kida u svakom delu.
Frost Punk je takodje super igra, hvala Epicu shto su je dali za free. Nije ni malo laka za pretji. Potrebno je failovati kako bi se nauchile odredjene stvari, pa da sledetji pokushaj prelaska ide malchice lakshe.
Presao sam sa uzivanjem sve free kampanje, sada prelazim DLC. Fenomenalan spoj managementa, strategije, dobrog UI (na konzolama) i interesantnog settinga.
Msm i na PC je dobar UI, ali je KB+M only i premali font za Steam Deck nazalost. Imam sky-high ocekivanja za Frostpunk 2.

A Tropico mi je jedna od omiljenih igara, pogotovo prvi deo, koji usput radi savrseno na SD, i baterija traje barem 8 sati.
 
Питањце - је ли их држиш све на струју прикопчане или само ону коју играш? Имаш ли неко осигурање од струјног удара? Scart switcher-е имаш, сигурно.
Imam dva hdmi swicha (slika br1)ali sam ih prevezao iz jednog u drugi oba su na 5 in i 1 out pa tako imam n in xbox klasik,wiiu,dreamcast,ps3,xbox360 i iz njega ide u sledeci gde su vezani xbox one i ps4 (inace na ovim swicevima mi radi i hdr na ps4 na ranijim verzijama nije plus mora iz swica da ide hdmi 2.0 da bi mogao da isporuci hdr na ps4 :) ) ostale konzole master sistem,wii,gamecube,n64,snes,ps2,ps1mega drive 2,saturn i sega master su sve povezane ali im je video kabel raskacen jer ne idu preko swiceva nego preko gbsc skalera(slika br2) koji je direktno povezan na hdmi u tv tako da je serija x isto direktno bocnuta u tv i to je 3 od 4 direktna hdmi konektora(jedan se cuva za ps5 u nekoj buducnosti kada ps5 bude imao igre ako bude imao) a nintendo swic bi mogao na jedno od 3 upraznjena mesta na swicu .
Sto se napona tice ide preko dva razdvojena konektora nazad a imam 3 produzna sa regulatorom napona zbog struje i ne daj boze nekog udara tako da sam to obezbedio(slika br3)
Zaboravih da napomenem da sam izbusio rupu u zidu gde je i komp prikljucen na jedan swic ali posto je grafa rx580 onda nemam potrebe da prebacujem na 2.1 hdmi direkt jer radi na swicu hdr i 4k samo u 60 nararvno :) Nararvno konzole uvek izvucem prilikom igranja a ove sa gornje police tacno ispod televizora imaju udubljenje u pregradi i iza je dole otvoreno tako da vazduh tj toplotu koju izbacuju unazad preko vetilatora ima gde da izadje odnostno iza televizora (slika br 4)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    121.6 KB · Views: 17
  • 2.jpg
    2.jpg
    101.5 KB · Views: 15
  • 3.jpg
    3.jpg
    112.8 KB · Views: 17
  • 4.jpg
    4.jpg
    113.9 KB · Views: 16
A Tropico mi je jedna od omiljenih igara, pogotovo prvi deo,
Jedini deo koji nisam igrao. Kapiram da tju morati ispraviti to kad-tad.

Fenomenalan spoj managementa, strategije, dobrog UI (na konzolama) i interesantnog settinga.
Meni je setting odlichno legao. Inache nisam ljubitelj igara u snegu, ali Frostpunk je izuzetak. Faith ili Order? :)
 
Back
Top Bottom