• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Male tajne velikih majstora kuhinje [Food&Drinks]

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Ovaj gulas kad god vidim negde, svuda ga drugacije prave... ja ga pravim sa testeninom i mislio sam da ga tako svi prave, medjutim pre nedelju dana videh da ga neki prave sa pirincem, a evo sad i ova verzija :D

Inace obzirom da je madjarsko jelo, jednom kad sam bio u Madjarskoj, narucio sam ga, bas da vidim kakav je original... uzas, morao sam da vratim celu porciju... nesto zacinjeno, ljuto, meso neko tvrdo i zilavo, bas sam se razocarao... ali naravno, zavisi gde se naruci, ovo je bio neki restoran u sklopu banje...
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Okacicu sledeci put kad budem pravio moj recept za gulas. Sto se priloga tice tu je stvar izbora jbg, moze uz testeninu, pirinac, pire...
 

ninedots

galaktički iscelitelj keramike
Patron
Messages
140
Reaction score
347
Points
173
Gulaš samo sa krompirom, sve dok ne sedneš u dobar restoran u Mađarskoj ili južnoj Mađarskoj i usereš se od perkelta preko testa.

Ubi me prejaki perkelt. To će mi bude epitaf.
 

Sqall

Hero of Men
Co-founder
Messages
867
Reaction score
1,486
Points
203
Gulash je samo sa krompriom sve ostalo je iluzija, ne budite naivni molim vas.
Tako je,vrlo mala kolicina krompira tj sitno seckan kuva se da bi se raspao i sluzi da bi zgusnuo corbicu posto u pravome gulashu ne ide zaprska itd.
Gulash se jede inace sa hlebom,ja kada bi testeninu ili pire stavio uz gulas razvela bi se zena od mene.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Ja nekad neka jela sa testeninom, jedem i uz hleb, recimo bolonjeze, a to sto aludiras da se pire jede bez hleba, to tek ne razumem... za testininu razumem, ali ne smeta mi, ali za pire... pa mislim da ga u zivotu nisam jeo bez hleba (i kecapa :D)
 
Top Bottom