• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koji TV kupiti?

Планирао сам узети полован lcd tv са компонентним улазом, а по могућности и scart-ом да бих на њему играо Xbox Classic и PS2 ако буде добра слика за ово друго.
Овај тв од 32 инча ми је налетио за 45 евра без даљинског (то се лако узме универзални).

IMG_20230202_145006.jpgIMG_20230202_144720.jpgIMG_20230202_144730.jpgIMG_20230202_144743.jpgIMG_20230202_145001.jpg
Ево спецификација, скроловати доле за детаљније:

Значи има компонентни, SCART, HDMI 1.3 стандард и чак мини VGA улаз (имам и Dreamcast). 1080p подржан.
Искрено, за ову марку нисам ни чуо до сада. Произведен је у Пољској, да ли је холандски или дански бренд.

Релевантан видео:


Овакве компонентне каблове имам, no name бренд. Не уливају повјерење судећи по овом видеу али имаm официјелни Advanced Scart кабл за Xbox, мислим да он чак може да да 720p.
Komponentni.jpg

Је ли ок за ту намјену? Можда би и 360 и PS3 ишли добро на њему? Шта мислите, каква се слика треба очекивати када се користи Xbox Classic на њему?
@gruja33 @Omega
 
Имам већ CRT и играм се редовно на њему. Већ сам мислио да Xbox Classic је нови ниво на овом.
 
Планирао сам узети полован lcd tv са компонентним улазом, а по могућности и scart-ом да бих на њему играо Xbox Classic и PS2 ако буде добра слика за ово друго.
Овај тв од 32 инча ми је налетио за 45 евра без даљинског (то се лако узме универзални).

View attachment 7842View attachment 7838View attachment 7839View attachment 7840View attachment 7841
Ево спецификација, скроловати доле за детаљније:

Значи има компонентни, SCART, HDMI 1.3 стандард и чак мини VGA улаз (имам и Dreamcast). 1080p подржан.
Искрено, за ову марку нисам ни чуо до сада. Произведен је у Пољској, да ли је холандски или дански бренд.

Релевантан видео:


Овакве компонентне каблове имам, no name бренд. Не уливају повјерење судећи по овом видеу али имаm официјелни Advanced Scart кабл за Xbox, мислим да он чак може да да 720p.
View attachment 7843

Је ли ок за ту намјену? Можда би и 360 и PS3 ишли добро на њему? Шта мислите, каква се слика треба очекивати када се користи Xbox Classic на њему?
@gruja33 @Omega

Da se zanemari sto pored CRT hoces da vezes na LCD, kakav je lag? Cak i dobri samsung tv su tada imali 45+ ms lag u gaming modu. Mogu misliti kakav je ovaj random brend.
 
Планирао сам узети полован lcd tv са компонентним улазом, а по могућности и scart-ом да бих на њему играо Xbox Classic и PS2 ако буде добра слика за ово друго.
Овај тв од 32 инча ми је налетио за 45 евра без даљинског (то се лако узме универзални).

View attachment 7842View attachment 7838View attachment 7839View attachment 7840View attachment 7841
Ево спецификација, скроловати доле за детаљније:

Значи има компонентни, SCART, HDMI 1.3 стандард и чак мини VGA улаз (имам и Dreamcast). 1080p подржан.
Искрено, за ову марку нисам ни чуо до сада. Произведен је у Пољској, да ли је холандски или дански бренд.

Релевантан видео:


Овакве компонентне каблове имам, no name бренд. Не уливају повјерење судећи по овом видеу али имаm официјелни Advanced Scart кабл за Xbox, мислим да он чак може да да 720p.
View attachment 7843

Је ли ок за ту намјену? Можда би и 360 и PS3 ишли добро на њему? Шта мислите, каква се слика треба очекивати када се користи Xbox Classic на њему?
@gruja33 @Omega
Imam ja idealan tv za tebe ali ne znam kako bi zbog transporta, ima komponentni, kompozitni, skart, 2xhdmi,vga.
I nije klasičan lcd nego tft lcd toshiba regza, ima i daljinski. Dao bi ga za nekih 50e ako si zainteresovan javi se u pm pa ću ti poslati slike.

Послато са WP5 Pro помоћу Тапатока
 
Imam ovakav Phillips sa ambilightom i prodajem ga, sutra ce ga kupac valjda pokupiti. Sta ja znam, mene taj feature nervira a Phillips mi je nekako low tier, necu reci da mi krvare oci ali nije mi ni ugodan za duze gledanje. Ovaj nisam ja kupovao niti koristio - samo sam isprobao i nisam nikako bio zadovoljan. Mozda grijesim ali meni to ne odgovara.

Medjutim, sad imam pitanje. LG C2 ili G2? Ili mozda Sony istog ranga? Koliko sam ja gledao LG je bang for the buck ali nije mi problem ispruziti se malo vise ako cu dobiti i proporcionalno bolji uredjaj. Ciljam na 65" modele.
 
Imam ovakav Phillips sa ambilightom i prodajem ga, sutra ce ga kupac valjda pokupiti. Sta ja znam, mene taj feature nervira a Phillips mi je nekako low tier, necu reci da mi krvare oci ali nije mi ni ugodan za duze gledanje. Ovaj nisam ja kupovao niti koristio - samo sam isprobao i nisam nikako bio zadovoljan. Mozda grijesim ali meni to ne odgovara.

Medjutim, sad imam pitanje. LG C2 ili G2? Ili mozda Sony istog ranga? Koliko sam ja gledao LG je bang for the buck ali nije mi problem ispruziti se malo vise ako cu dobiti i proporcionalno bolji uredjaj. Ciljam na 65" modele.
G2 svakako ako budzet dozvoljava. Mada najveci upgrade i jump bi na ovaj novi G3 panel on bi trebao ovih da bude u prodaji ali nazalost bice bas bas skup.
 
nećeš sigurno dobiti proporcionalni boljitak ako se ispružiš, ali ako hoćeš najbolje, to je sony :D
ono što jeste drastična razlika je sonyjev upscaling algoritam, koji je značajno bolji od lg-ja, ali ovo je bitno samo ako gledaš sadržaj niže rezolucije.

u suprotnom g2 pokriva sve potrebe između ostalog i dolby vision, za razliku od šancunga.
 
Vi sto imate LG C2, kako Vas sluzi, dal je neko imao nekih problema, kako sluzi kao desktop monitor?

Dal vredi uzimati C3, velika je razlika u ceni, C2 sad ima da se nadje za 840e, a C3 je 1300e... koliko sam citao, nije neka velika razlika, ali C3 mislim da ima bolju zastitu od burning-a, sto mi nije beznacajno, jer to je stavka koja me najvise brine, tim pre sto cu ga mozda koristiti kao desktop monitor, to jos ostaje da odlucim kad ga uzmem i isprobam.
 
ja koristim CX kao desktop monitor već skoro tri godine. no burn-in so far.

baš je vinsent radio poređenje i apsolutno se ne isplati razlika u ceni između c2 i c3.

 
A c2 klokovani c1, uzmi c1 ako negde ima nov.

Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 
Ako se dobro sećam, Linus je koristio u kancelariji CX ili C1 i imao je burn-in, ali je uspeo da ga popravi tako što je pokrenuo onaj mod za čišćenje/peglanje toga. Samo što, ako se dobro sećam, on se zajebo jer je pokrenuo više puta a ako to mnogo često radiš, prosečni max brightness svih pixela padne malo, tako nešto... Ali u suštini, čak i ako se pojavi burn-in, može da se reši tim pokretanjem tog čišćenja (a inače to se pokreće i automatski nakon nekog vremena).

Sve u svemu, darkado ti je dao super savet. Uzmi C1 ako nadjes, nema greške. Ne plaši se burn-ina.

Edit*

Nadjoh klip
 
Back
Top Bottom