• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koji TV kupiti?

Moja baba dobila moj stari jvc koji ima identican softver kao neko burazov vox da se neko ne zaleti na ime.

Sent from my Mi 11i using Tapatalk
 
Još uvek mislim da je rano za ovakve naslove. A i ako prođe stvarno ovaj ban i ako ovi modeli budu pogođeni time, onda će pretpostavljam uraditi ovako nešto:

> So what can be done? One idea that’s been floated is that TV makers institute an “EU picture mode” of sorts. The way the EU rule works is that the TV need only pass the efficiency standard in its default picture mode preset for an SDR signal — one that is set at the factory, and would therefore be the default out-of-box setting. Owners would still be able to switch their TV’s picture mode to a power-guzzlingly bright option at their discretion. But, in this proposed scenario, the TV’s out-of-box picture quality would be unacceptably dim.

A nije kao da već ne rade to sa onim "eco settingom" kojeg morate da isključite da biste dobili puno osvetljenje.
 
Ja jedva cekam sledecu godinu jer tada bi uzeo novi TV. Samo cekam da vidim dali ce sony najaviti neke nove oled televizore sa boljom gaming podrskom, ako ne bicu primoran uzeti lg, a bas ih ne volim.
 
Ovogodisnji Sony OLED [sa samsung panelom] je bas dobar i za gaming. Bice najava novih modela na CES-u, nadam se da ce biti i nekih 4K240 pokusaja.

Trenutna rtings top OLED lista
 
dajharde, daj neki insajderski info, kad će ovaj šljamsungov qd 34" uw? :D
 
Odyssey OLED G8? Who knows.

Fino izgleda, ali sigurno ce biti papreno skup.
 
pa očekujem cenu kao alienware, ali se nadam da će makar biti dostupan :D
 
LG C1 - 1000 Mbps Ethernet adapter test

U poslednje vreme imam velikih problema kada gledam remux filmove preko Plex klijenta u lokalnoj mreži. Skapirao sam da je do mreže, tj. do ovog SBB rutera preko kojeg mi je i zakačen TV. Tako da sam se odlučio napokon da kupim ethernet USB adapter Tp-link UE300 i da probam direktno preko kabla koje će biti brzine (jer preko internog porta je limit na 100Mbps).

1670329811087.png1670329842347.png
1670329878534.png1670329898770.png
Na moje iznenađenje - nisu bile baš kao što sam očekivao. Ako se sećate ovog klipa, trebalo bi da dobijem veće brzine (probao sam i druge kablove, druge usb portove na tv-u, itd). U klipu ispod je download brzina oko ~300mbps, a ja sam dobio ~180 mbps.



Nakon guglanja, shvatio sam da je LG promenio nešto u firmware-u i da ovaj "hack" više nije moguć u tolikoj meri. Ovde je više ljudi to potvrdilo:



Sve u svemu, iako sam dobio manje brzine nego šta sam mislio, za sada Plex radi odlično preko kabla. U suštini 180Mbps mislim da je sasvim dovoljno, ali, samo ako je to stabilna konekcija. Mislim da čak i moj ruter preko WIFI-a je dovoljan, ali mnogo random se ponaša, nekad zagušuje konekciju, ko zna kakvi signali utiču sve na kvalitet prenosa podataka, tako da mislim da mi je preko kabla ovo bolja opcija, makar za sad.

Takođe, provalio sam preko WiFi Analyzera da su komšije promenile kanale koji se koriste na njihovim 5GHz mrežama (ili su ruteri sami to uradili), i nakon pomeranja kanala na kom da se emituje 5GHz signal dobio sam mnogo veće brzine.
1670330412305.png1670330428696.png

Iako je ovo veća brzina nego preko kabla i USB adaptera, zadržiću kabl za sad. Pošto mi deluje da radi stabilinije, nego preko WiFi-a.
Napisah ovaj post čisto kako bih vas obavestio da nije više moguće ostvariti 300+ Mbps putem kabla, pa da se ne čudite ako probate i vidite zašto to ne radi. Btw, tu negde oko 300 i nešto je limit jer TV koristi USB2.0 port a ne 3.0 :D Ne razumem zašto su toliko štedeli na ovome... TV od 1500e sa takvim "propustima".
 
100mbit ehternet port je stara boljka svih televizora, ko zna kada ce preci na 1gbit. CES je za par nedelja, ocekujem da ce i ovaj put da preskoce bolju ethernet podrsku.

Ja sad preko 5Ghz wifi-a nemam problem sa lokalnim 4K remux snimcima na PC-u, Plex na C1 sve streamuje normalno.
 
Back
Top Bottom