• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

General Comics Thread (Šta čitate i preporuke)

Prva izdanja, tačnije prve knjige su bile izdate od strane Belog Puta, pa se rasprodalo, i onda su se dogovorili sa Makondom da ih reizdaju. I eto ćorava posla, mislim da taj zadnji tom nije u planu, ali mogu da ih pitam danas. Video sam da ima Dark Horse izdanje u Delfiju na engleskom, pa ako ti ne smeta da bude pola na našem, pola na engleskom.
 
Jedan od najluđih stripova ikada čeka vas od danas na Salonu stripa u beogradskom SKC-u!
Promo cena kompleta 3900 din (pun cena 4950din).
160+200 str, 290x210, hc, kolor

385030878_793413219461296_7135309525984146677_n.jpg
 
Uh jebote !
Pomislio sam da je to ovaj nas Egmont. Mozda je to ustvari isti Egmont.
Ovo bukvalno cekam godinama da neko uradi.
Imam par Fantinih izdanja i brutalno su dobre te Barksove patke. Ako ne nadjem nigde ima da vozim do Zagreba da ovo kupim.
 
Uh jebote !
Pomislio sam da je to ovaj nas Egmont. Mozda je to ustvari isti Egmont.
Ovo bukvalno cekam godinama da neko uradi.
Imam par Fantinih izdanja i brutalno su dobre te Barksove patke. Ako ne nadjem nigde ima da vozim do Zagreba da ovo kupim.
Nedavno je Egmont iz Srbije u komentarima na svojoj Facebook stranici spomenuo da uskoro stiže kolekcionarsko izdanje stripova Carla Barska tako da je to vjerojatno isto to izdanje. Ovdje u Hrvatskoj se samo pojavilo na njihovom webshopu bez ikakve najave ili objave nekakvih dodatnih informacija. Naručio pa javim kakvo je izdanje.
 
I baci par slika obavezno.

Čini se da je to izdanje identično ovom poljskom izdanju:


Naslovnica prve knjige je identična.

pl-kcb-01a-001.jpg


Poljaci su udarili tempo od 4 knjige godišnje i objavili do sada 21 knjigu (počeli 2018. godine).
 
Mislim da ce i u nasoj regiji da bude dobra prodaja. Ima da se iznenade kada dobiju mnogo kupaca nas ,,matorih" kolekcionara koji su odrastali na Mikijevom zabavniku/almanahu a samo smo cekali domace izdanje. 😀
 
Video sam to kada sam nedavno bio u Oslu u striparnici.
Ono sto me sprecilo da kupim je bila cena od 60e za 1 knjigu. :)20230901_180800.jpg
 
@Nikola22 Ne znam jesi li vidio prve dojmove po Facebooku ili na s.com. Uglavnom ljudi nisu zadovoljni dostavom, ne znam čime to DPD-ovi dostavljači našutavaju, ali nekima su knjige stigle totalno rasturene.

Sigurnije pričekati da dođe u knjižare i druga prodajna mjesta pa tamo kupiti :D

patkograd.jpg
slika-o-te-enja.jpg


Osim toga čini se OK izdanje. Izvornik je kako smo pretpostavljali poljsko izdanje i čini se da su prevodili s poljskog na hrvatski. Pretpostavljam da će tako biti i s izdanjem u Srbiji.

ZMabCki.jpeg
 
Last edited:
E šta obuhvata ovaj Patkograd cije priče? Dan Rosa ? I ko radi srpska izdanja.
Carl Barks, kronološki stripovi iz 1952-53.
Cilj je u 30 knjiga objaviti sve njegove stripove o patkama. Vidjet ćemo do kuda će dogurati.

U Srbiji radi isto Egmont.
 
Carl Barks, kronološki stripovi iz 1952-53.
Cilj je u 30 knjiga objaviti sve njegove stripove o patkama. Vidjet ćemo do kuda će dogurati.

U Srbiji radi isto Egmont.

To je kul , aj posto si ti u svetu nasih izadnja ili @Nikola22 ostavite link ovde kad bude ili javite samo, uzimao bi to.
 
Fibrine najave za Interliber. Još će biti 6 Batmana i to je to.
Tintin napokon u albumskim izdanjima kod nas.
Kordejev Texas Kid u dva formata (većih i manjih dimenzija).
Spaghetti Brothers je novo izdanje u 3 knjige i u kutiji.

1696678726794.png
 
Fibrine najave za Interliber. Još će biti 6 Batmana i to je to.
Tintin napokon u albumskim izdanjima kod nas.
Kordejev Texas Kid u dva formata (većih i manjih dimenzija).
Spaghetti Brothers je novo izdanje u 3 knjige i u kutiji.

View attachment 11415

Jesu li najavili mozda neki reprint?
 
Back
Top Bottom