• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2024)

Novi Shyamalan-ov film Trap jos jedan medikriotet, malo mi se vratila nada posle Visit-a, al jbg opet downhill posle toga. Da nema uvek harizmaticnog Hartneta film bio bio bas los, ovako se moze pogledati and thats it.
 
Meni je isto bio dobar. Pogotovo prvi deo filma, posle kreće da preteruje malo.
 
Ok I slept on it, mozda nije bas los, al mi je jos uvek samo Ok :D

Imam jos uvek prevelika ocekivanja iako nije izbacio wow film 20 godina :D
 
Drugi deo filma pokvari prilicno, sve zavisi koliko Shyamalanstine mozes da podneses. Neki dijalozi su cudni, tj. nacin na koji se izgovaraju, covek ocigledno voli tako 😄 Film dovoljno zabavi da ne bude losiji utisak. Plus bilo je lepo videti Josha Hartnetta, on dosta izvlaci sve ovo.
Btw, Shyamalan od filma napravio promociju za svoju cerku pevacicu hahaghah

Meni najjace na kraju sto ispada da je
zena znala ili bar bila uverena da joj je muz ubica i onda umesto da ode u policiju i da im kaze svoje sumnje i kako je do njih dosla, da je posle pratila muza, ona uradi ono drugo umesto toga i 100x komplikovanije 😄

Ovo je jos jedan njegov film gde sam pomislio koliko bi bolje bilo da mu neko drugi pise scenario dok se on samo bavi rezijom.
 
Pogledao Borderlands. Prvo odma da kazem da nisam neki poznavalac igara, igrao sam prvi i drugi deo al ono par sati max.
Tako da mi je zbog toga podnosljiv film bio. Al definitivno mu fali "dusa", bas je onako radjen kao checklista. Ono sto ne kontam odakle to da Eli roth ovo rezira lol Aj da je barem R rated film bilo bi za nijansu bolje.
Ubedljivo najbolja stvar u filmu je Jack black kao claptrap on mi je jedino nabacio osmeh na lice par puta, ostatak ekipe je bio uzasan, kao da nisu hteli ovo cudo da snimaju :D Mala Tina je cute, al ono nekako ni ona bas nije bila super kao lik.

Sve u svemu lagani skip i mirnije cete spavati :D Eto lego sam na minu za vas :D
 
Hej na kraju vrelog dana nema nista bolje od ovih brainoff filmova.

Jos mi je Bad boys novi ostao za sutra :o
 
nGLAlSR.png


Kinds of Kindness
Podeljen na tri price, Yorgos u svom stilu govori pre svega o nasoj potrebi da pripadamo negde, budemo voljeni, strahovima i nesigurnostima kada nesto ne bude onako kako smo zamislili, bilo to zato sto odjednom imamo slobodu s kojom nismo sigurni sta da radimo ili zbog toga sto nas je druga strana odbacila ili je kod partnera doslo do neke promene koja nam nije po volji. Kako reagujemo na sve to i na sta smo spremni da bismo ostali prihvaceni, voljeni ili vratili stvari na staro mesto, onako kako je nekad bilo.

Kome ne lezi Yorgos, pogotovo onaj iz Lobstera, Sacred Deera ili Dogtootha, ne verujem da cu mu se svideti ovo. Film je mnogo blizi tom njegovom periodu.
Meni se svideo, cudan je, uvrnut, interesantan, imam zelju da ga ponovo pogledam. Glumacki odlican, na celu sa Jesse Plemonsom i Emmom, a i Dafoe je u prvoj prici bas dobar.
 


Jeremy Saulner je posle duže pauze i ne tako dobrog nihilistički nabrijanog Hold The Dark, izbacio odličan film! I to je praznik za sve filmofile.

Premisa je jednostavna, Teri (Arron Pierre) dolazi u mali gradić u Američkoj pripizdini da plati kauciju za rođaka, međutim policija ga sprečava, maltetira i uzima mu novac. On pokušava da ga povrati i nenamerno saznaje koliko je duboko čitav sistem i grad zagrezao u korupciju.

Ako ćemo iskreno, Rebel Ridge, na prvo gledanje deluje kao koktel svih popularnih filmova gde se jedan tip bori protiv mnogobrojnijih neprijatelja i mora da nađe rešenja za razne prepreke. Sve će to prizvati razne poznate filmove tog tipa od First Blood, Walking Tall, Shoot Em Up isl.

Dobra stvar je ta, iako ima derivativnih momenata, i omaža, Saulnier je dovoljno pametan da osveži situacije i same likove.

Ono što uvek kod Saulniera iznenađuje jeste kako sa svakim filmom nadograđuje akcione scene. One su odlično koordinisane i jasne, osetićete svaki udarac i pucanj koji se prikazuje tokom punih dva sata.

Verovatno pripomaže i to što je bio montažer tako da nije morao da brine da li će biti previše rezova da pokvari fluidnost u akciji, i tačno se vidi da ima oko za te stvari, a kako i ne bi kada mu je većina filmova bazirana na sličnim premisama i imaju buljuk scena koje su nabujale tenzijom-

Glumačka postava je fenomenalna. Aaron Pierre mi je bio totalna nepoznanica do ovog momenta, i odmah mogu reći da nisam u skorije vreme video harizmatičnijeg glumca. Ako mu Rebel Ridge otvori vrata da glumi po akcijašima, verujem da bi mogao da iznese razne franšize ako mu budu dali dobre likove i vešte režisere za akcione scene.

Ne treba zaboraviti da pored njega glumi i AnnaSophia Robb, kao mlada pripravnica u advokatskoj firmi, koja mu pomaže i upoznaje ga sa time ko je ko u tom malom gradu. Njen lik je nežan i namučen, ali mi je drago što nisu išli putem da bude i romansa, već je prikazano uzajamno poštovanje.

Don Johnson što je stariji je poput vina, sve je bolji i gadniji, on ima to zadovoljstvo da glumi korumpiranog šefa policije Sendija.

I kako se vidi da je Don glumčina, njegov šef policije jeste grozan tip, ali ima i dobre razloge za to, koje obrazloži i koje ga donekle opravdavaju. Dopada mi se što su izbegli dvodimenzionalni prikaz lošeg lika kao što to inače biva, zlo je najbolje kada ima razlog sebi da opravdava što to radi, a ne samo da bude zlikovac iz crno belih filmova u crnom i sa brčinama koje uvija i grohotnim smehom.

Tu su još David Denman (The Office) i Emory Cohen kao dvojica korumpiranih policajaca koji su započeli problem sa Terijem. Ono što je meni fascinantno oduvek kod Saulnier-a jeste to da odabere glumce koji uglavnom glume prijatne likove u raznim serijama-filmovima, i uspe da izvuče od njih da glume najveću đubrad viđenu na malim i velikim ekranima. Za to stvarno treba biti majstor.

Što se tiče tempa, u jednom momentu film malo uspori kada počne da se bavi razrešavanjem korupcije i pojašnjavanja zašto je to loše, i to je jedini slabiji segment. Ali jako brzo to prođe i do kraja film samo nastavlja da nas vodi sa akcijom i tenzičnim scenama.

Žao mi je što Macon Blair, učestali saradnik od Saulnier-a nije dobio neku manju ulogu ali je potpisan kao producent. Njegov brat i sestra su uradili fantastičan elektronski nabujan OST, koji dosta podseća na starije Carpenter-ove eskapade, ali ima dovoljno novih upliva da bude svoj i ne oduzima puno od onoga što se dešava tokom filma.

Stvarno je odlično videti da u doba strimera, i dalje postoje autori koji mogu da naprave film, kompetentno, sa jasnom akcijom i dobrim likovima. I pre svega film starog kova sa nekim novim bojama.

Čekam i sledeči Saulnier-ov film i nadam se da će nastaviti punom parom kao sa Rebel Ridge-om.

Rebel Ridge (2024) Letterboxd
 


Jeremy Saulner je posle duže pauze i ne tako dobrog nihilistički nabrijanog Hold The Dark, izbacio odličan film! I to je praznik za sve filmofile.

Premisa je jednostavna, Teri (Arron Pierre) dolazi u mali gradić u Američkoj pripizdini da plati kauciju za rođaka, međutim policija ga sprečava, maltetira i uzima mu novac. On pokušava da ga povrati i nenamerno saznaje koliko je duboko čitav sistem i grad zagrezao u korupciju.

Ako ćemo iskreno, Rebel Ridge, na prvo gledanje deluje kao koktel svih popularnih filmova gde se jedan tip bori protiv mnogobrojnijih neprijatelja i mora da nađe rešenja za razne prepreke. Sve će to prizvati razne poznate filmove tog tipa od First Blood, Walking Tall, Shoot Em Up isl.

Dobra stvar je ta, iako ima derivativnih momenata, i omaža, Saulnier je dovoljno pametan da osveži situacije i same likove.

Ono što uvek kod Saulniera iznenađuje jeste kako sa svakim filmom nadograđuje akcione scene. One su odlično koordinisane i jasne, osetićete svaki udarac i pucanj koji se prikazuje tokom punih dva sata.

Verovatno pripomaže i to što je bio montažer tako da nije morao da brine da li će biti previše rezova da pokvari fluidnost u akciji, i tačno se vidi da ima oko za te stvari, a kako i ne bi kada mu je većina filmova bazirana na sličnim premisama i imaju buljuk scena koje su nabujale tenzijom-

Glumačka postava je fenomenalna. Aaron Pierre mi je bio totalna nepoznanica do ovog momenta, i odmah mogu reći da nisam u skorije vreme video harizmatičnijeg glumca. Ako mu Rebel Ridge otvori vrata da glumi po akcijašima, verujem da bi mogao da iznese razne franšize ako mu budu dali dobre likove i vešte režisere za akcione scene.

Ne treba zaboraviti da pored njega glumi i AnnaSophia Robb, kao mlada pripravnica u advokatskoj firmi, koja mu pomaže i upoznaje ga sa time ko je ko u tom malom gradu. Njen lik je nežan i namučen, ali mi je drago što nisu išli putem da bude i romansa, već je prikazano uzajamno poštovanje.

Don Johnson što je stariji je poput vina, sve je bolji i gadniji, on ima to zadovoljstvo da glumi korumpiranog šefa policije Sendija.

I kako se vidi da je Don glumčina, njegov šef policije jeste grozan tip, ali ima i dobre razloge za to, koje obrazloži i koje ga donekle opravdavaju. Dopada mi se što su izbegli dvodimenzionalni prikaz lošeg lika kao što to inače biva, zlo je najbolje kada ima razlog sebi da opravdava što to radi, a ne samo da bude zlikovac iz crno belih filmova u crnom i sa brčinama koje uvija i grohotnim smehom.

Tu su još David Denman (The Office) i Emory Cohen kao dvojica korumpiranih policajaca koji su započeli problem sa Terijem. Ono što je meni fascinantno oduvek kod Saulnier-a jeste to da odabere glumce koji uglavnom glume prijatne likove u raznim serijama-filmovima, i uspe da izvuče od njih da glume najveću đubrad viđenu na malim i velikim ekranima. Za to stvarno treba biti majstor.

Što se tiče tempa, u jednom momentu film malo uspori kada počne da se bavi razrešavanjem korupcije i pojašnjavanja zašto je to loše, i to je jedini slabiji segment. Ali jako brzo to prođe i do kraja film samo nastavlja da nas vodi sa akcijom i tenzičnim scenama.

Žao mi je što Macon Blair, učestali saradnik od Saulnier-a nije dobio neku manju ulogu ali je potpisan kao producent. Njegov brat i sestra su uradili fantastičan elektronski nabujan OST, koji dosta podseća na starije Carpenter-ove eskapade, ali ima dovoljno novih upliva da bude svoj i ne oduzima puno od onoga što se dešava tokom filma.

Stvarno je odlično videti da u doba strimera, i dalje postoje autori koji mogu da naprave film, kompetentno, sa jasnom akcijom i dobrim likovima. I pre svega film starog kova sa nekim novim bojama.

Čekam i sledeči Saulnier-ov film i nadam se da će nastaviti punom parom kao sa Rebel Ridge-om.

Rebel Ridge (2024) Letterboxd


Veoma dobar početak i generalno ceo taj no-bullshit stav filma - ali nažalost zadnja trećina je odrađena baš čisto da se odradi, bez ikakve duše i želje da postignu nešto (znali su gde treba da završe film, ali nisu znali kako da dodju dotle).

U suštini zabavan film, koji traje duže nekih 30ak minuta nego što bi trebalo i zbog toga narušava ukupni kvalitet filma.

Ne svidja mi se uopste to nepisano pravilo da sada filmovi moraju da budu duži od 2h po svaku cenu. Neretko se desi da odlični film apsolutno se raspadne samo zato što autori nisu imali dovoljno materijala za tako nešto.
 
Više je u sredini filma problem jer u prvih sat vremena ima odličan tempo i tenzičnost raste. Kada se uđe u raskrinkavanje i crtanje gledaocima šta je najveći problem današnjeg društva malo se tu uspori tempo i može lako da izvrluda od gledalaca. Ali se posle jako brzo vrati na stare staze. Meni se kraj dopada, otvoren je, ali i jasan istovremeno.

Mogu filmovi da traju tri sata, ali ako su dobro osmišljeni, izrežirani, montirani i odglumljeni, ne vidim problem da im se posvetimo čak i sa tolikim trrajanjem. To stoji da većina striming filmova jesu pravljeni da popune tu prazninu kada gledaoci puste nešto u pozadini i zaspu na pola i onda samo nastave da idu ako je auto plej opcija uključena.

Nisam siguran da li si gledao i prethodne filmove od Saulniera, ali probaj prvenac Murder Party, tačno se vidi da kada ga ograničiš sa budžetom može da učini čuda.
 
Last edited:
Back
Top Bottom