• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2024)

The Substance - MasterPIECE! 10/10

Sta koji kurac sam ja to gledao?!?! o_O Body Horror o kojem i Cronenberg moze pozavideti.
Nacin na koji je snimljen, koloritet, body expostition pravi film da bude unikatan u svakom pogledu.
Svaka cast za Demi Mur i Margaret Kvoli na sta su sve pristali u filmu.

Obavezna preporuka!
 
Pogledah Alien Romulus - u suštini imam dva glavna utiska.

1. Produkcijska vrednost (setovi, stil kinematografije, boje, prelepo snimljen, kadrovi, generalno stvari u svetu) je ogromna - vidi se da su imali para i da su radili ljudi kojima je stalo (makar mi tako deluje). Ogromna je šteta što su se odlučili za većinu stvari u filmu koje se tiču priče i pacinga. Sve ste rekli u prethodnim postovima.
2. Pisali smo i ranije, ali majko moja, Cailee Spaeny je rođena da igra ulogu Eli u Last Of Us seriji/filmu.

Relativno visoka ocena na IMDB-u bih rekao da dolazi zbog vrhunske produkcije - brod i planeta iz filma zaista izgledaju uverljivo, vidi se ta "sirovost" koju su imali nekad filmovi.

Ocena 6.4/10
 
Alien Romulus je takva shitara da one glumce tesko za gledati a i slusati sa tim forsiranim britanskim akcentom... kao gledalac ni najmanju trunku empatije ne mos osetiti prema njima nit ti ih bude zao kad ih Alien smakne... Naravno osisani decak-zena kinez, nista bez toga u filmu, idealan bi bio da glumi onog malog iz Tlou part 2 XD
Produkcija je dobra, settings je dobar, vidi se da je stuceno para, medjutim prica i cast crew su usrani do bola
 
@Jedah @grunt sta vam se tacno toliko svidelo u filmu Substance da ste toliko odusevljeni? mozda sam ja filmski neuk, ali meni je ovo totalno smece bilo, zao mi sto sam bacio 2 sata :( obecavao je u prvoj polovini filma, bas black mirror vajb, a onda je... ne znam, film podivljao. jedna scena na kraju me je podsetila na Carrie koji mi je takodje bio predosadan. za mene, bas promasaj, ali bih voleo da mi objasnite, nesto ocigledno sam ne umem da shvatim
 
Mozda si ocekivao prizemljen film sa velikom dozom realizma a u stvarnosti je jedna velika satira Holivuda o teznji da se bude na vrhu po svakoj ceni.
Dodatno film je jako stilizovan sa sve one krupne kadrove sto mi se jako svidelo jer retko se vidja onakav camera work.
Apsurdnost pri kraja filma dostize plafon i ta "Carrie scena" je samo kulminacija svega ono sta su bildali.
Neznam.. film mi ima i poneki Lynchovski vibe. Ako ne gotivis Davida Lyncha onda jbg. stvar ukusa... :P

Jesi mozda nekad gledao - Death Becomes Her (1992)?
Crna komedija sa horor primesima. Ovaj film je u sustini nesto slicno toga samo body horror pojacan X 1000
 
@timemaster
Celokupan vibe filma me je od starta do kraja kupio, it's surreal, tesko opisati recima, ovakvi filmovi ti ili legnu ili ne, jednostavno neka hemija u mozgu ti se ili aktivira ili ne :D Body horor je svakako veoma niche zanr, definitivno nije za svakoga. Plus sama prica sto kaze Jedah je odlicna, nema gore stvari od sujete pogotovo u modernom svetu :)
 
Pogledao sam Alien Romulus. Prijatno iznenađenje. Nakon Prometheus i Covenant sam srozao očekivanja i pripremio se za dosadno smeće, ali dobio sam skroz solidan film.
Veoma lepo izgleda film, pojedini kadrovi su za desktop wallpaper. Scene u svemiru su vizuelno odlične, a sviđa mi se i kako je predstavljena tehnologija (razne džidžabidže u letelici, monitori, cryo, laboratorija, itd.). Muzika ume kvalitetno da udari, što inače ne primećujem preterano u filmovima.

Ne bih da prduckam o tehnikalijama, već bih radije o meni najbitnijem i omiljenom delu svih Alien filmova - samo biće. Srećom, u Romulus sam ih se lepo nagledao. Dopada mi se što je dato više pažnje facehuggerima, sviđa mi se kako izgledaju kao i scena sa vađenjem iz grla. Chestburster mi je prelep, super je što sam ga mogao videti iz više uglova i što je bio na ekranu duže od par sekundi. Kada su odrasli izgledaju još lepše. Sviđa mi se kako balave, a i ostali detalji na glavi su vrhunski, kao i bejbi usta. Tela su im takođe veoma lepa i puna detalja na rukama, nogama, repu. Milina je bilo pauzirati po dvadeseti put kako bih razgledao detalje na spodobama. Ona poslednja... pomešana su mi osećanja, u jednu ruku uncanny valley pun pogodak, jezivo izgleda, ali u drugu ume da izgleda loše i komično. Svidelo mi se kako mu raste rep dok se hrani kao i detalji na leđima. Dopada mi se i scena sa penetracijom one vulvačaure, kao i kad kiselina kapa po liku i izjeda ga. Moralo je biti više nasilja i gorea!

Na žalost, CGI ume izgledati bedno, zna se na šta mislim, ne bih previše da se osvrćem na to. Ne bih previše da razmišljam kada je priča u pitanju, pogotovo kada su pojedine akcione scene u pitanju. Ignorisanje logike i kritičkog razmišljanja pomaže kada je u pitanju poslednja scena, kao i neke pre, recimo ona sa spuštanjem temperature i otvorenim vratima.

Na koju foru vanzemaljac raste onako brzo? Od chestburstera do big dick za pet minuta. Ono more Xenomorph-ova pojma nemam odakle je došlo, možda su kulirali tamo od pre :ROFLMAO: , ne znam. Barem lepo izgleda scena sa kiselinom koja se vrti.

Sve u svemu, okej film za pogledati. Definitivno nije u "za preskočiti" ekipi sa Covenant i Prometheus, ali može da se druži sa Resurrection.

"Barem su tu dve cute cure ako nista drugo"/10
 
Ja juce pogledao ponovo prometeja i kovenant. Kao sto sam ranije pisao prometej sa onim izbacenim scenama odlican film, zasto su toliko isekli i promenili stim srz filma nikad necu skontati.
Kovenant na nivou romulusa tj steta mi bila sto sam potrosio vreme na rewatch :D
 
Meni su Prometheus i Covenant medju rijetkim filmovima koji su mi vremenom postali odlicni a prvi utisak je bio bas katastrofa :)
 
Caddo Lake (2024)


Nisam ništa znao o filmu, videh da ima korektnu ocenu za broj glasova, pa rekoh da pogledam. I na kraju ga pogledah u cugu, nekako mi je mnogo dobro legao.
U pitanju je misterija/triler sa specifičnim mestom dešavanja, tako da je cela kinematografija (uslovljena jezerom i bojama tih predela) dosta unikatna.

Najbolja stvar u vezi sa ovim filmom je ta što film uopšte nije pretenciozan, nešto što mi izuzetno smeta kod nekih režisera/scenarista. Ovo je film gde se na kraju tačno zna sve šta se dogodilo, a prilikom raspleta stvari dolaze prirodno i nekako je pitko da se prati šta se dešava.

E sad, film nije remek delo koje će promeniti žanr zauvek, zato i ova ocena ispod, ali moram da priznam da mi je prijao, odavno nisam gledao triler koji me na neki način ne razočaraju.

Ocena 7/10

Strange Darling (2023)


Za razliku od prethodnog, ovaj film mi uopšte nije legao - i to pre svega jer sam od prvog kadra stekao utisak da režiser misli da je iznad svih i ta pretenciozna nota se nekako prenela kroz kadrova i na mene, u suštini jedva sam čekao da se završi film.

Film je nelinearan, pa to unosi određenu zanimljivost (za one koji vole takve stvari), gluma takođe nije loša, ali jednostavno ceo vajb mi je bio pogrešan.

Ocena 5.9/10

The Wild Robot (2024)


Od režisera i pisca How To Train Your Dragon (ogroman sam fan btw) i The Croods dolazi ovaj novi animirani film kojeg, moram priznati, nisam video nigde u trejlerima niti najavama (mada nije kao da gledam toliko trejlere, alli mi skroz čudno kako mi je promakao).

Vrhunska režija, veoma specifičan stil animacije koji mi je legao dobro, teme koje se obrađuju su super i za odrasle i za decu, film jednostavno ima "dušu".

Bio bi jedan od sigurno najboljih animiranih filmova u zadnjih 10 15 godina da se nije dogodila druga polovina filma kada je film nekako ušao, što bi ovi sportski komentatori na RTS-u rekli, u "kontra-ritam" :D. Od izuzetno zanimljivog sveta i unikatnih ideja, dolazimo do generčkih stvari koje se viđaju manje-više u svim filmovima gde postoji sukob tehnologije i prirode. Ali Bože moj... I kada se zažmuri na to, ceo paket je zaista impresivan.

Glasovna gluma takođe je odlična.

Ocena, recimo 7.5/10
 
Back
Top Bottom