• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2024)

Ja sam bio uključen maksimalno tokom prve polovine, ali onda od sredine, i naračito od poslednje trećine, postalo je mnogo razvodjnjeno nekako i misli su krenule da mi lutaju.

Kraj kao kraj je okeiš, ali već tu su me izgubili.

Hvala na preporuci, videću taj Murder Party, nisam gledao ništa njegovo ranije.
 
Meni slabiji utisak, onako, gledljiv zbog ove dvojice i nista vise od toga. Nesto sto se pogleda vikendom da skratis vreme do rucka i zaboravis cim se najedes.
Bas ima taj "pravljeno za streaming" vajb.
 
Pre neki dan pogledao Deadpool & Wolverine....brate mili :) Svakim danom mi sve gori utisak. Lagano najlosiji deadpool film, bedno, nabacano i odradjeno reda radi, ali glavni cilj ispunili. Stvarno svaka cast na minimumu truda ulozenog u ovo. Rejnolds prilicno naporan, da nije Hjua u ulozi Wolverina...
 
Pre neki dan pogledao Deadpool & Wolverine....brate mili :) Svakim danom mi sve gori utisak. Lagano najlosiji deadpool film, bedno, nabacano i odradjeno reda radi, ali glavni cilj ispunili. Stvarno svaka cast na minimumu truda ulozenog u ovo. Rejnolds prilicno naporan, da nije Hjua u ulozi Wolverina...
Potpisujem.

Jedan od gorih Marvel filmova. Ruku na srce, meni nijedan Deadpool nije legao, ali ovaj je najgori do sada. Najbolja stvar u filmu je montaza ona sa muzikom dok ide credits.

Marvel je po meni izgubio sve konce kada je uveo putovanje kroz vreme/multiverse. Time su izgubili apsolutni bilo kakvu tezinu i ozbiljnost koju su, donekle, imali Marvel filmovi pre tog trenutka. Spidermen je jedini uspeo da uradi tu nesto zanimljivo, ali i to je diskutabilno koliko je zapravo taj film dobar sa strane umetnosti (kao film), a koliko je zabavan jer je fan service (pricam o poslednjem igranom, animirani je prica za sebe i pravo malo remek delo).

U sustini, ne vidim kako ce se Marvel oporaviti od ovoga, imace tu i tamo verovatno stand alone dobre filmove koji ce biti van zanra i to ce uzimati nagrade (jer ljudi kojima je trenutni Marvel dobar su naviknuti na mnogo niske kriterijume, tako da sa malo necim boljim, poludece sa ocenama i generalno hajpom po netu).

Meni je samo izuzetno drago sto sam doziveo zlatne godine Marvel filmova, kada se gradio hajp i prica, bukvalno je bilo kao neka serija koja traje 5-6 godina, svi pricaju o tome, ljudi koje nikad nisu zanimale takve stvari se ukljucili u ceo taj momenat, fantasticna zavrsnica, fanstastnicni neki svetovi i likovi. Po tome cu generalno pamtiti Marvel (ta lepa secanja iz tog perioda). Iako naravno to nisu vrhunski bili filmovi kao filmovi (Skorseze je imao tu sta da kaze), ali su bili neverovatno zabavni i jednu celu malu kulturu, koja je bila geekovska, izbacili u mainstream.

Nadam se da gresim, ali stvarno ne vidim kako se Marvel cinematic universe moze oporaviti i postati ponovo zabavan.
 
I meni se svideo Beetlejuice 2, ima smeka i simpa je, steta na neiskoriscenosti lika Monike Beluci.
Ortega je preslatka i odlicno se uklapa u ovo.
 
Morao odma da overim Romulus. Pa ono moglo je gore :D Moze se pogledati jednom i vise nikad. Atmosfera je nikakva nazalost. Prica je ono OKeish za random spinoff. Vizuelno super izgleda, fino je sto su koristili dosta prakticnih efekata ! Ali pobogu nasta lici Rook, ne znam sto su ga vracali uopste, ono izgleda gore nego AI generated tiktokovi lol Sve u svemu mehcina, film je definitivno sniman za neku novu mladju publiku koja je do sada cula za Alien fransizu, ali nije nista gledala posto su im matori filmovi. Kontam da ce njima biti super (mora da su oni digli ocenu na imdb, nemam drugo objasnjenje). Barem su tu dve cute cure ako nista drugo :D
 
Alien Romulus - Trash. 5 / 10


  • Preterali sa Weyland Yutani, pretstavljen kao evil corpo koj izmucava ljude do smrti po rudarskim kolonijama. Aliens imao familijarne kolonije sa “Building better worlds” sloganom Ovamo imamo Mordor vibe.
  • Odakle im onoliko facehuggera u filmu?
  • Od zacnivanje do izlaska chestburstera proslo 5 minuta! Aloo imali ste uspostavljen gestaciski period!
  • Sta je bilo sa onim zacaurenim alienom koji izasao iz…. vulve? :P
  • Onaj njihov brod kad je krenuo van kontrole, od svih mesta u svemiru zavrsio u jebeni hangar unutar Romulusa. Suspension of disbelief X 10000 - Indiana Jones sa friziderom prezivljava nuklearku je uverljivije :P
  • Facehuggers gledaju to jest napadaju toplotno - OKEJ - neka vam je, 10minuta cekali da se koridor zatopli na 98 Farenhajti (37'C) kako bi se telesna i spoljasna temperatura izednacili, pricali tamo pravio se character development da bi na kraju otvorili vratama i OSTAVILI ih otvorenе! Toplota u svemiru je pretpostavljam u crstom agregatnom stanju?! Nije kao da ce se ambientalna temperatura ohladiti ako ostavis otvorene vrate? To funkcionise samo na Zemlji :)
  • Vidjao sam boljih deepfake videa po YT-om od ovim CGI-em sa Rook aka Ash
  • Ceo film je nabacan glupih fanservice segmenata od unapredjeni Pulse Rifle koji je 60god iza Aliens timeline-om, ona zero gravity scena sa Aliens marines omazom pa sve do replika “Get away from her, you bitch!” mislim, ono, Zasto?!?
  • Da mi neko objasni odakle su izasli onoliko xenomorphi? Koliko ih je bilo 5? 6? Da bi izasao punokrvni alien mora prvo proci preku chestburster evolutivni proces za koga moras imat zivi domacin.
  • Od momenta kada su rekli da ce se Romulus sudariti sa planetarnim prstenom za T-47mins. film se odvijao maltene u realtime. Za tih 47minuta su xenomoprhi prosli ceo evolutivni razvitak.
  • O zadnji third act I udovoljavane Ridlija Scota necu ni da pricam.
Lose Lose Lose… Holywood izgleda ne radi screen previews ili mozda ciljaju na 14godisnjaci koji nemaju blage veze sa orginalnim sadrzajem.
Da su bar malo konzistentne i obrate paznju na detalja.
 
Sve se slazem, bas je buljson Romulus. Sav je od pacinga i set pieces-a, likovi kao da ne postoje. Bukvalno sta god da im se desi ne bi me zanimalo.
O beskonacno gluposti i odsustva mozga ne bih, kolega je vec po spisku u prethodnom postu.

Mislim da sam na EmuGlx napisao nekom prilikom da ce Disney Alien biti svetlucav i uglacan, za klince i da bih radije gledao Skotovo prdenje u cabar jos 1000 puta. Skinuo Prometheus i Covenant sinoc :)
 
Back
Top Bottom