• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Odgledao nove kornjače, baš je vrhunski kvalitet i stil animacije i celokupna atmosfera.
Em izgleda predobro samo po sebi em je nekako osvežavajuće baš.

Ono što je bitnije je i to što je sam film super i skroz kul reboot. Baš fina karakterizacija svih likova i okish priča.
 
Synopsis: two unpopular queer high school students start a fight club to have sex before graduation

Od American Pie smo došli do ovoga... žasu.
 
American Pie je poprilicno grozan film sa danasnjeg gledista, niti je smesan i zabavan, a cak je i posve mizoginisticki. Bottoms ce sigurno biti zanimljiv, Shiva Baby je bio prvi film iste reziserke i jako dobro je prodreo u nedace mladih ljudi, iz jevrejske zajednice.
 
American Pie je poprilicno grozan film sa danasnjeg gledista, niti je smesan i zabavan, a cak je i posve mizoginisticki. Bottoms ce sigurno biti zanimljiv, Shiva Baby je bio prvi film iste reziserke i jako dobro je prodreo u nedace mladih ljudi, iz jevrejske zajednice.
Koje si godište?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Dovoljno star da sam ga gledao kao omladinac i da, tada mi jeste bio smesan, ali kada sam tokom godina ponovo gledao inicijalnu trilogiju, samo je postajalo jasnije da uopste nisu smesne situacije, likovi su antipaticni, i tu je prevelika kolicina mizoginije i tog jednog pogleda na odrastanje. Dobro je sto se od tada pojavilo dosta vise zanimljivijih "komedija" koje ipak su tu da ostanu.
 
Dovoljno star da sam ga gledao kao omladinac i da, tada mi jeste bio smesan, ali kada sam tokom godina ponovo gledao inicijalnu trilogiju, samo je postajalo jasnije da uopste nisu smesne situacije, likovi su antipaticni, i tu je prevelika kolicina mizoginije i tog jednog pogleda na odrastanje. Dobro je sto se od tada pojavilo dosta vise zanimljivijih "komedija" koje ipak su tu da ostanu.

Ti se na kraju nijednoj komediji neces radovati, standardi koji namece moderno doba ce ti sve ogaditi sto si voleo. Ja kazem ''fuck them'', necu zbog ''njih'' da budem nesrecan. Ti na kraju biras da li ces da budes medju ogorcene ili ces krenuti da bezis od takvih. Ovo drugo sam uradio. Ovako kada ides od svidja mi se film pa do ne svidja mi se zbog drugih, nisi u stanju da das nesto blizu objektivnog komentara.

Ko kog da ti se nekad usrao u dozivljaj, pa te to nateralo da vise lovis greske, nadjes ih i preuvelicavas da ides u drugu krajnost, niko te nece shvatiti ozbiljno.

Ne vidim ovde tvoje iskreno misljenje, vise enormna zelja za tetralnoscu koja pomera tvoje misljenje da zauzme cvrsto jednu stranu. Nema za tebe izmedju.
 
@Redford jel si u nekom Slipknot-Korn-Soulfly fazonu sa ovim fuck them? :D

Ajde segacenje na stranu, nasa percepcija se menja tokom decenija kako se razvijamo i odrastamo, i pre svega ucimo i upijamo razne sadrzaje. Nece biti isti osecaj kada gledas Americku pitu izmedju 13 i 15 godina, kada si mladi deran i takav humor koji ne uvidjas da je problematican ti lezi, jer te je na to naviklo nase drustvo.

Kako staris, ako si zeleo da se maknes sa mrtve tacke iz tog doba i krenes da treniras tu sivu masu, pocnes da uvidjas stvari i da kriticki rasudjujes. Normalno je da neces hvaliti film koji zaista pripada jednom problematicnom dobu (kao i neke ranije komedije npr Porky's, Animal House, jako su lose ostarile) i nema nista sto moze da opravda postojanje vec eto kao mala fusnota iz nase trenutne pop kulture, kako je jako bio nizak prag humora kasnih 90-tih i ranih 2000-tih. Svaka cast izuzetcima iz tog doba.

Nostalgija je uvek zajebana boljka, ne samo kod filmova vec kod raznih stvari iz mladjih dana na koje volimo ponekada da pokleknemo i da budemo u stilu, al je nekada bilo bolje, a u stvari nije.

Komedije mogu da budu politicki nekorektne, to ne treba da se iskoreni, ali sve dok je smisleno i da ne bude samo glupavo i mizerno, to ce funkcionisati. Plus je kada ima i emotivnog naboja ili simpaticnih likova, cak i ako su drkadzije ili barabe.

I najbitnija stavka, nemoj biti tolika przenica, da uvek moras na sve da odreagujes, mlad si, brzo ces se istrositi. Odmori malo od interneta.
 
"Mangupi overavaju msturu"? Nisam nikad bio fan. Više sam bio na stranu braće Fareli dok su se bavili "prdež humorom". Uz "Something About Mery" sam mislio da ću da umrem od smeha. Smejali smo se i tokom odjavne špice :) Ne znam da li bi mi sad bilo smešno...
 
@Redford jel si u nekom Slipknot-Korn-Soulfly fazonu sa ovim fuck them? :D

Ajde segacenje na stranu, nasa percepcija se menja tokom decenija kako se razvijamo i odrastamo, i pre svega ucimo i upijamo razne sadrzaje. Nece biti isti osecaj kada gledas Americku pitu izmedju 13 i 15 godina, kada si mladi deran i takav humor koji ne uvidjas da je problematican ti lezi, jer te je na to naviklo nase drustvo.

Kako staris, ako si zeleo da se maknes sa mrtve tacke iz tog doba i krenes da treniras tu sivu masu, pocnes da uvidjas stvari i da kriticki rasudjujes. Normalno je da neces hvaliti film koji zaista pripada jednom problematicnom dobu (kao i neke ranije komedije npr Porky's, Animal House, jako su lose ostarile) i nema nista sto moze da opravda postojanje vec eto kao mala fusnota iz nase trenutne pop kulture, kako je jako bio nizak prag humora kasnih 90-tih i ranih 2000-tih. Svaka cast izuzetcima iz tog doba.

Nostalgija je uvek zajebana boljka, ne samo kod filmova vec kod raznih stvari iz mladjih dana na koje volimo ponekada da pokleknemo i da budemo u stilu, al je nekada bilo bolje, a u stvari nije.

Komedije mogu da budu politicki nekorektne, to ne treba da se iskoreni, ali sve dok je smisleno i da ne bude samo glupavo i mizerno, to ce funkcionisati. Plus je kada ima i emotivnog naboja ili simpaticnih likova, cak i ako su drkadzije ili barabe.

I najbitnija stavka, nemoj biti tolika przenica, da uvek moras na sve da odreagujes, mlad si, brzo ces se istrositi. Odmori malo od interneta.

Završavam gledanje Cheers serije (11 sezona, odužilo se) i moram reći da je baš loše ostarila, legendarni su glumci i dijalozi i neke fore, ali sama srž serije tj. karakterne osobine likova - nešto tako danas mislim da ne bi prošlo. Mada, Two and a Half Men je bio popularan koji je dosta sličan. U svakom slučaju slažem se sa tobom, baciću neki komentar kada budem odgledao do kraja.
 
Gran Turismo 2023

Neverovatno inspirativna priča koja, nažalost, zaslužuje bolji film - jer ovaj je po meni podbacio u skoro svim aspektima. Film deluje rađeno po šablonu, što ne odgovara uopšte onome šta se desilo, tj. nema uopšte inovativnosti i revolucije koja se dogodila kao kada su prvi put sim vozači krenuli da voze prava kola, već ima pregršt dosadnih i hiljadu puta vićenih dijaloga, scena i kadrova.

Stiče se utisak da je ovo kao još jedan naštancani Netflix film, a to on nikako ne bi trebalo da bude. Jedina stvar koja je donekle zanimljiva je kada se, ponekad, pojave neki dobri kadrovi vozila/akcije. Ali i to je retkost.
Problem na kraju dana je što ovaj film je sve samo nije inspirativan, makar meni, zato što je previše nekako sterilan bez nekih upečatljivih trenutaka i inspirativniih scena/dijaloga, a ponajviše mislim da su podbacili u scenama trka - uopšte mi nije bilo zanimljivo da pratim trku niti je snimljeno kako treba. Sve je nekako zbrzano. I stiče se utisak da je sve nekako dosadno (recimo gledajući Baby Driver ili Top Gun2, prosto uživate u tim adrenalinskim scenama) i baš loše snimljeno - bez naglašavanja "udarca" u bitnim scenama (scene preticanja, scene pokazivanja nekog umeća i slično). Podseća me na lošije snimljene scene borbi u Marvel filmovima, za razliku od recimo filmova i načina snimanja borbi u scenama filmova iz Hong Konga (ovo mi je prvo palo na pamet, ne zamerite).

Poprilično sam razočaran.

Ocena 5.8/10
 
Šta mu je nedostajalo za bar 6/10?

Inače Blomkamp ispade one hit wonder režiser.
 
American Pie je poprilicno grozan film sa danasnjeg gledista, niti je smesan i zabavan, a cak je i posve mizoginisticki. Bottoms ce sigurno biti zanimljiv, Shiva Baby je bio prvi film iste reziserke i jako dobro je prodreo u nedace mladih ljudi, iz jevrejske zajednice.
Zanimljivo, bas sam ga ponovo isto gledao, i sad mi je bio ravan, dok kao klinac mi je bio smesan.
Medjutim, pogledao sam i Euro Trip, bio mi smesan kao klinac, a bogami i sad :)
 
Šta mu je nedostajalo za bar 6/10?

Inače Blomkamp ispade one hit wonder režiser.

6 bi bila prevelika ocena, to je na mojoj nekoj skali prosecan film. A posto je ovo po meni prosecan film, a jos sam i razocaran (sam sam kriv sto sam ocekivao vise), morao sam da nekako i to uracunam u ocenu. :D

Naravno, verujem da ce neko reci da sam totalno omasio, ali samo prenosim moj subjektivni dozivljaj od sinoc :) Mozda da sam gledao u bioskopu bi bilo bolje...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom