• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Filmovi (2023)

Status
Not open for further replies.
Meni se baš svideo novi "Fleš". Koliko sam razumeo mnogi su ga popljuvali, u čemu je problem, hoću reći koj je razlog?
 
Meni se baš svideo novi "Fleš". Koliko sam razumeo mnogi su ga popljuvali, u čemu je problem, hoću reći koj je razlog?
u pitanju je prosečan film, koji ima dodatno breme paklene produkcije zbog čega izgleda tehnički jako loše.
 
u pitanju je prosečan film, koji ima dodatno breme paklene produkcije zbog čega izgleda tehnički jako loše.

Vidim da se i Dimitriju svideo:

“..umesto uspelog projekta u Excelu, dobili smo odličan film u VLCu. Rekao bih da je ovo slučaj gde je publika zapravo bolje prošla.”
 
Barbie ima šarma, zabavan je, komedija u većini situacija uspeva. Barbieland zanimljivo izgleda, odrađen je odličan posao, kao i sa kostimima.

Verovatno je odabir Margo za glavnu ulogu bio jedna od najlakših odluka ikada za neki film. Još kad je najavljen, prvo što mi je prošlo kroz glavu (a verovatno i većini ljudi) je - Margo Robbie. Prelepa je, preslatka je, predivna je..... ali nije sve u lepoti, naravno, Margo je takodje odlična glumica, ima osećaj za komediju, ima šarm kojim pleni i idealan je izbor za Barbie. Šarm i osećaj za komediju takođe ima i Ryan Gosling koji je možda i najbolji deo filma i koji je zaslužan za najviše smeha. Ko je gledao The Nice Guys (velika preporuka) neće biti iznenađen što mu je ovako dobro legla uloga.

O filmu smo dosta dugo slušali, marketing je bio velik i bučan, onda su došli u velikom procentu hvalospevi o filmu, hajp je narastao...............a moj utisak je da film ne dobacije dotle. Tu je negde, u skladu sa očekivanjima koje sam imao, mada moram priznati da sam se zbog Grete i njenog muža Noe nadao ipak nečim dubljim, smislenijim, boljim.
Drugi deo filma je momenat kad se javljaju problemi - postaje ravan, previše crta gledaocu. Deluje kao da nisu bili sigurni kojim pravcem da idu nakon što počne drugi čin filma i kako to da uklope i završe, a da opet prenesu bitne poruke, pa su izabrali metod "sad će likovi da izdiktiraju šta i kako smo zamislili". Čak sam imao osećaj da se brza ka završetku bez potrebe, mada delom i zbog bezidejnosti.

Film dosta izvlači ta komedija i taj šarm koji poseduje, i stvarno je šteta što je u svojim nekim delovima ipak površno odrađen, što ne nudi nešto više, pogotovo što se bavi bitnom temom kao što je feminizam, položaj žena u društvu, itd.

Da mi je bio zabavan - jeste.
 
Last edited:
Najbolja stvar u vezi sa Barbie filmom je kako su pokidali sa svetom (dizajn, likovi, "multiverse"), deluje sasvim realno da postoji tako nešto. Margot po meni je pokidala (zaslužuje Oskar nominaciju), po meni više nego Gosling, baš sam bio oduševljen njenom glumom.

Fotografija i scenografija, veliki kadrovi - na velikom platnu prosto neverovatno gledanje. Sve pršti od boja.
Najveći problem sa ovim filmom je, makar po meni, didaktički ton u drugom delu filma i pomalo preterano "muškarci su zli". Do tog trenutka je bilo super izbalansirano sve. Ali drugi deo, ili da budem precizniji, poslednja trećina filma - mi je baš loša.

Takođe, likovi iz pravog sveta su malo meh, totalno bez duše... Nije mi se dopao casting ni dijalozi/scenario sa njima.

Slažem se da je zabavan film, ali mogao je biti mnooogo više od toga. Propuštena neverovatna prilika.

Ocena 7/10
 
Tom Segura Sledgehammer 2023, nije mi se bas svidelo, samo par dobrih fora, moze opusteno da se preskoci...
Nazalost ovaj novi materijal mu je mnogo slabiji od proslog, zamor materijala il kako vec da nazovem...
 
Code:
Elemental.2023.2160p.Dolby.Vision.And.HDR10.PULS
 
Izašao i
Code:
Cobweb 2023 1080p WEB-DL DDP5 1 x264-AOC
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom