• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Dune Part One (2021) & Dune Part Two (2023)

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Pogledao i ja veceras. Na prvo gledanje mi se svideo film, ima stvari koje bih voleo da su vise naglasene ili drugacije prikazane, da su neki odnosi malo produbljeni, ali bi film tad trajao 4+ sata. Zapravo u tom pogledu se vidi koliko su serije zahvalnije za pricanje price od filmova. Audio/vizuleno film je fenomenalan, skoro svakih 5 minuta neki kadar koji bi lagano mogao da se izradi kao slika i okaci na zid. Gluma je dobra, jedino mi je Dzesika previse "mekana", u knjigama je ona kao stena, uvek strogo kontrolise emocije i tek po negde se po neka iskrade, ovde je Vilnev odlucio da vise prikaze njenu ljudkost sto je isto ok. Vise ustika/razmisljanja kad mi se malo slegne
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
milsim da je villeneuve vizuelni reziser, u smislu da mu je to ubedljivo najbitnije, film je spor i svaki kadar se vuce da bi upio koliko dobro sve izgleda, kako je sve lepo osvetljeno, kako je sve lepo dizajnirano...da se sve ne vuce milsim da bi mogli ubaciti vise bitnih stvari u film ili izgraditi vise neke likove (yueh br.1)
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Tako je, gledao sam Linčovu dinu ovih dana teatrikal i malo sam pustio onu saj faj čenel. Vilnevu ubedljivo najviše treba da se dodje na Arakis a najmanje stvari je prikazao
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
olZpCfB.jpg
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Ovo su snimali tako sto su pravi topter (11 tona tezak) digli kranom da bi dobili pravi ugao svetlosti.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,266
Reaction score
6,452
Points
553
Što bratan? U redu je i da se nekome ne sviđa novi Dune, ili bilo šta vezano za knjige i serije i igre. Bitnije je da ovi što nikada ništa nisu takli uđu u taj svet. Sve ostalo je premija. :D
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,771
Reaction score
5,115
Points
513
8/10, i to verovatno zato što znam lore. Fali karakterizacija, fale scene sa Yuehom i fali banket naravno, ali sem toga, skoro besprekorna izvedba. Zimerovi soudtrackovi su baš počeli da mi idu na qrac, iako se ovo ok uklopilo u film kakav je Vilnev zamislio.
IMAX kida naravno.
 
Last edited:

Nezaborav

Well-known member
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Док @VoivodBG не отвори тему о књигама, мораћу питати овдје. Да ли је превод од "Чаробне књиге" истовјетан као и ранијим, пријератним преводима Дине код нас? Тј. је ли добар?
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,266
Reaction score
6,452
Points
553
Prva knjiga jeste, uzeli su isti prevod kao od Kentaurovih izdanja, i samo je par izraza doživelo malo osveženja. Ovi kasniji naslovi su navodno isto prerađivani po inicijalnim prevodima Kentaura i Polarisa koji su uradili prvih 6 knjiga. Ništa nije osakaćeno i bolje je od kasnijih reizdavanja Alnarija, koja su bila kopusarska.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,266
Reaction score
6,452
Points
553


Predivan dokumentarac o pravljenju zvučne palete Dine. Vidi se da nema zezanja sa ovakvom ekipom ljudi, da se išlo do granica "ludila" da bi se Arakis načinio kao stvaran putem dizajna zvuka za svaki mogući detalj. Pride tehnika ukopavanja mikrofona (podzemne vode, pesak itd.) bi mogao da se koristi i u daljim istraživanjima na našoj planeti, i ako bi se ikada proširili na putovanja po svemiru i bili bi od koristi da se ustanovi da li ima nečega pod zemljom planeta na koje bi putovali. (Znam ovo potonje je čisti sci fi, ali mogu da sanjam)
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,716
Reaction score
9,532
Points
453


Predivan dokumentarac o pravljenju zvučne palete Dine. Vidi se da nema zezanja sa ovakvom ekipom ljudi, da se išlo do granica "ludila" da bi se Arakis načinio kao stvaran putem dizajna zvuka za svaki mogući detalj. Pride tehnika ukopavanja mikrofona (podzemne vode, pesak itd.) bi mogao da se koristi i u daljim istraživanjima na našoj planeti, i ako bi se ikada proširili na putovanja po svemiru i bili bi od koristi da se ustanovi da li ima nečega pod zemljom planeta na koje bi putovali. (Znam ovo potonje je čisti sci fi, ali mogu da sanjam)

Na šta se troše pare u filmovima...

:D
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,266
Reaction score
6,452
Points
553
Villeneuve nije prvi režiser koji je to učinio, Cameron je nazad u danu za većinu svojih filmova isto spucao silne novce da bi razvijao razne tehnike, tako da, ko ima obraza i nije grešan, neka prvi baci kamen. :D
 
Top Bottom