• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Asus ROG ALLY

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Aka 800e. Potencijalno ok dil za nekog ko je gledao 512gb deck al to je vec los dil.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,008
Points
453
Stizu prve recenzije...




Screenshot_20230511_183035_YouTube.jpg


Totalno očekivano. Šteta što je sleep mode smeće, to ga u potpunosti diskvalifikuje kao handheld. Čudi me kako malo novinara to spominje. Kao da zapravo ne igraju, samo se lože na specifikacije. Kada je Deck najavljen kvalitet suspend resume je jedna stvar koju sam najpomnije pratio.

That being said, i dalje ću ga uzeti :) Ako sam mogao tolerisati GPD Win 1 sa lošom Intelovom grafikom na low power Atomu sa užasnom ergonomijom i presporim windowsom, mogu sve 😂
 
Last edited:

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Fenomenalno izgleda i jos bolje radi, razbise Steam Deck u svakom smislu, bolje bi im bilo da izbace Steam Deck 2, sto pre.
Jedino baterija slaba, jbg, ocekivano...
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Linusov video kaze apsolutno drugu stvar. Nije valve uopste u problemu.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Ako ti zelis da igras u 720p u 30 fps, umesto u 1080p u 120 fps, ti izvoli.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Srecno sa tim.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Windows mi je skroz ok, nije neko cimanje i da se isključuje u potpunosti nakon igranja obzirom da se boot-uje za 16-17 sekundi. Najviše me privlači novi SoC zbog Switch emulacije.
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,008
Points
453
Windows mi je skroz ok, nije neko cimanje i da se isključuje u potpunosti nakon igranja obzirom da se boot-uje za 16-17 sekundi. Najviše me privlači novi SoC zbog Switch emulacije.
Windows na handheldu je katastrofa, odgovorno potpisujem. Sigurno najgori aspekt svih GPD Win uređaja. Mogao bi da napišem esej i obrazložim svoje mišljenje. Na jačem hardveru je lakše tolerisati njegove nedostatke tako da računam da će biti managable.

A za boot se nikako ne slažem. 20 sekundi za OS pa u najboljem slučaju još toliko da se pokrene igra, pa u najboljem slučaju još toliko da ucitaš save. Još ako igra ne da da sejvuješ bilo kad... A sve to vreme se prisećaš gde si stao i šta si radio.

Kada to uporediš sa - stisneš dugme i nastaviš gde si stao, iskustvo je nebo i zemlja. Kontam da sam u manjini i da to mnogima ne smeta al meni je game changer.

@2CR4ZY Samo neko jako naivan može da misli da ovo ima šanse da iole ozbiljno da prismrdi Decku. Pričaće se o njemu par meseci i otići će u zaborav kao i ostatak windows handhelda. Jedini način da se održi je da se Asus u potpunosti posveti podršci i redovnim updateima narednih nekoliko godina a to sumnjam da će se desiti. Asus bi ti radije prodao dogodine osveženi model, nego se cimao sa ulaganjem u done deal.

U svakom slučaju javljam utiske kad stigne.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Windows na handheldu je katastrofa, odgovorno potpisujem.
Dok je moje iskustvo sa Steam OS-om upravo takvo. Sinoć sam u roku pola sata naletio na najstrašnije bagove, a jedan je uključivao i nemogućnost 'buđenja'; backlight od displeja radi, čuje se zvuk, ali od slike ništa.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Desilo mi se to jednom. Morao nasilno da iskljucim. A os, kao os, ima bagove.

Ne znam koliko ce ti pomoci socnza switch jer sve sto sam probao na decku od switch igara radi u 60fps :D

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,008
Points
453
Dok je moje iskustvo sa Steam OS-om upravo takvo. Sinoć sam u roku pola sata naletio na najstrašnije bagove, a jedan je uključivao i nemogućnost 'buđenja'; backlight od displeja radi, čuje se zvuk, ali od slike ništa.
SteamOS jeste bagovit, dosta više nego npr Switch, i to potpisujem. Ali ono gde ja vidim razliku u odnosu na windows je što je SteamOS dizajniran da mu je primarni zadatak gaming. Lakše preživim problem koji se reši rebootom nego npr kada windows odluči da mi pojede ceo jedan CPU core i pola dostupnog IO jer baš sada njegov ugrađeni antivirus želi da skenira ceo user dir. Tu reboot ne pomaže, samo odlažeš patnju. Isto i kada windows update krene da troši CPU disk i net jer skida neka govna. Ili pak kada update Windowsa sjebe DX7 i 8 igre pa moraš da koristiš wrapper i hiljadu nekih čuda.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Lakše preživim problem koji se reši rebootom
I SteamOS je đubre svoje vrste. Desilo mi se par puta da sam morao uraditi full reimage na Decku jer sam 'nasilno' uradio hard reset kad je zabagovao. Pa onda zajebancije sa eksternim NTFS diskovima, esoteričnim koracima za instalaciju starih igara, iskreno više sam imao problema nego na Windowsu.
Još kad vidim po YouTubeu kako se hvali polupani Emudeck...
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,103
Reaction score
10,008
Points
453
I SteamOS je đubre svoje vrste. Desilo mi se par puta da sam morao uraditi full reimage na Decku jer sam 'nasilno' uradio hard reset kad je zabagovao. Pa onda zajebancije sa eksternim NTFS diskovima, esoteričnim koracima za instalaciju starih igara, iskreno više sam imao problema nego na Windowsu.
Još kad vidim po YouTubeu kako se hvali polupani Emudeck...
Pa eto, isto kako tebi magčno dobro radi windows tako meni SteamOS šljaka bez problema, a igram skoro svako veče :). I dalje imam beskonačno više poverenja u Valve da će rešavati probleme, nego u Microsoft, za koga su PC handheldi edge case unutar niše.

Msm, meni Xbox baguje više od SteamOS-a 😂. Redovno uđem u igru i umesto da se resumeuje on traži da je restartujem (imaginarni problemi sa save syncom). Nekoliko puta sam morao da radim reboot jer se zaglupeo i nije video moju GPU supskripcija, a takođe mi se desilo da ceo UI renderuje u tipa 480p, a kad uđem u igru crashuje. Tako da u Microsoft imam 0 poverenja da umeju da naprave kvalitetno softversko rešenje, uprkos tome što rade u kontrolisanom ekosistemu.
 
Top Bottom