• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Asus ROG ALLY

Xelios26

Well-known member
Messages
824
Reaction score
2,666
Points
233
Cak mi je jako brzo desktop mode decka postao drazi nego win

Sent from my Galaxy Z Flip 3 using Tapatalk
Jeste, to je Plasma desktop environment by KDE koliko sam video. Najbolji desktop ubedljivo. Linux all the way. ❤️
 

darkado

Well-known member
Messages
1,456
Reaction score
2,182
Points
253
Mnogo lepih sitnih qol stvarcica. Bas sam impresioniran.

Sent from my Galaxy Z Flip 3 using Tapatalk
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,985
Reaction score
4,611
Points
373
I dalje je SteamOS priličan raspad kako u game modu tako i u desktop modu.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,697
Reaction score
9,509
Points
453
Sprema se navala 7xxx APU-ova, mada GPD ce verovatno uvek stancati jako mali broj uredjaja a dobre cene ce samo biti tokom preordera.

 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,938
Reaction score
9,060
Points
553




''The closest we got was an Asus representative assuring us that, while the retail price was being held back for a reveal at the May 11 launch event (and will undoubtedly be leaked well ahead of that), "I can tell you for sure that the price will be below $1,000. 200% it will be below $1,000."
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,123
Reaction score
10,089
Points
453

Jebo UI, svi se fokusiraju UI kao da ce to da resi sve probleme. Daj dobru emulaciju misa, maksimalnu konfigurabilnost mapiranja tastature a pre svega rock solid sleep & resume. Bez toga dzaba UI.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,456
Reaction score
2,182
Points
253
Ortak koji je malo stariji gaming laptop zamenio deckom je to prvo rekao. Kao kad otvoris laptop, samo deset puta bolje.

Sent from my Galaxy Z Flip 3 using Tapatalk
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,697
Reaction score
9,509
Points
453
Not bad.
Meni licno skuplji Steam Deck nema puno smisla pored danasnjih odlicnih deal-ova za SSD-ove. 420€ base SD i upgrade SSD [70€ za 1TB] is the way to go.

Ali OK. Dosta jaci APU, bolje hladjenje, i 512GB je fin setup. Jos kada se stavi SteamOS3 i izvuce full rendering/battery potencijal, bice to fina masina. Koliko se uopste moze verovati Win11 rest modu? Svi hvale kako SD dobro pauzira igre kad se ugasi ekran i spominju ranije probleme sa pauziranjem igara na Windows desktopu/laptopovima.

U EU ce verovatno cena biti 750/800€, a u nasim radnjama jos skuplje od toga.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,456
Reaction score
2,182
Points
253
Koristim win 11 na lapu otkad mi je ponudjen upgrade, znaci bar godinu i po. Ne verujem restu uopste. Nemali broj puta je dizao win iako sam ga samo zaklopio, vrati se gde sam stao ali traje. Kontam da proceni kad je hibernacija "bolja" opcija pa se tako ponasa.

Meni ce faliti jako deckovi touchpadovi na allyju. Eliminises nekoliko zanrova igara samo tim nedostatkom. Imam drugara koji na decku gotovo iskljucivo igra warhammer total war, sto nema sanse bez touchpadova.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,985
Reaction score
4,611
Points
373
Meni je Win11 radio odlično na Deck-u, uključujući sleep, međutim iz nekog razloga je trošio bateriju čak i kad se uradi shut down. Bolje WiFi performanse da ne spominjem...
 

darkado

Well-known member
Messages
1,456
Reaction score
2,182
Points
253
A znaci nisam lud i mreza je ok kad pomislim da je deck wifi govno :D

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,985
Reaction score
4,611
Points
373
Govno je isključivo kad je instaliran SteamOS. Puca, odbija se povezati na poznate mreže, brzine nikakve, ne vidi pojedine mreže uopšte. Staviš Windows sve pet sa default-nim driverima, max brzina. Jedina mreža koja mi radi ok na SteamOS-u je kad podijelim mobilni net.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,456
Reaction score
2,182
Points
253
A meni hotspot najgore eadi od svih :D Sve su lose ali hotspot katastrofa.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 
Top Bottom