• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Secret Level Book discussion

Shonkas

Well-known member
Messages
178
Reaction score
124
Points
43
Znas kako, pre sam se fokusirao na neke zone interesovanja....ali sa godinama sam otvoren potpuno za kvalitetnu knjigu (preporuku) bez obzira na zanr...Znaci postalo mi malo bitnije da ima dobar glas kao Lauš
- mada znam da je to tesko, ali teze bi mi pao los 'glas' nego knjiga..jbg
 

Spidey

Well-known member
Co-founder
Veliki gospodin
Messages
605
Reaction score
1,641
Points
333
Znas kako, pre sam se fokusirao na neke zone interesovanja....ali sa godinama sam otvoren potpuno za kvalitetnu knjigu (preporuku) bez obzira na zanr...Znaci postalo mi malo bitnije da ima dobar glas kao Lauš
- mada znam da je to tesko, ali teze bi mi pao los 'glas' nego knjiga..jbg


Mislim da na onoj aplikaciji bookmate ili kako se god zove sto nudi Telenor ima nasih audioknjiga. E sad nisam slusao nase audio knjige da bi mogao da ti preporucim nesto.
 

Nezaborav

Well-known member
BANNED
Messages
1,619
Reaction score
2,106
Points
203
Једна од мојих најдражих књига ми стиже данас. Рећи да је волим би било грдно подцјењивање, Силмарилион је магичан. Читао сам је много пута али никада нисам имао свој примјерак. Јурио сам баш ово издање, од Esotheria-е из 1993-ће, одличан превод и фонт, прелом, штампа, илустрације, мапе.

IMG_20211210_174144.jpg
 

Mephisto

Well-known member
Messages
66
Reaction score
177
Points
43
Slučajno sam naletio na ovaj biser dok sam vršljao po jednoj knjižari u Podgorici. Iako sam odavno pročitao sve od Lavkrafta, ovo je prva na srpskom koja je meni dopala šaka. Naravno da sam morao da je kupim, i sada je čitam svako jutro uz kafu.
Pošto sam u zadnjih 10 godina uspio da nagovorim ženu da pročita neke stvari od Stivena Kinga i Klajva Barkera, možda uspijem da je natjeram da počne da čita i ovo, što bih smatrao za nevjerovatnu pobjedu, pošto inače ne voli da čita ništa strašnije od Konana Dojla. :LOL:

HPL.jpg
 

Mephisto

Well-known member
Messages
66
Reaction score
177
Points
43
Uzmi i Šaptač u Tami obavezno isto Orfelin izdanje
Ma uzeću sve, čim bude bilo u CG da se uzme. Ovo je jedino što trenutno ima u ponudi. Jedino moram da provjerim direktno na sajtu, da li vrše dostavu za ovu našu vukojebinu...
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Ima još dva Lavkraft izdanja ali su izašla nakon Nekronomikona (U Planinama Ludila, Zabranjeni Grad).

Šaptač je izašao nešto ranije moguće da ga nema tek tako
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,640
Reaction score
9,420
Points
453
Kao i svakog decembra, izasao je novi State of Sanderson :)

Nije menjao raspored u odnosu na stanje koje je prikazao u proslogodisnjem blog postu. Tokom 2021. je pisao Skyward i Wax & Wayne 4 [koji ce izaci u novembru 2022]. Tokom cele 2022. ce pisati Stormlight 5 koji ce predstavljati kraj prvog arc-a, it will be a big one. Ta knjiga ce izaci krajem 2023. Posle toga, napisace celu novu Mistborn eru, tri knjige jedna za drugom. :)

Nema novosti oko film/TV projekata. Pomagao je nekom poznatom game dev timu oko igre [nije njegov IP], mozda ce ta igra biti najavljena ove godine.
 

HK-47

Well-known member
Messages
489
Reaction score
1,249
Points
203
Za razliku od debelih bradonja koji deset godina ne mogu da napišu nastavak.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,204
Reaction score
6,356
Points
553
Danas sam cuo najpotresniju vest sto se izdavastva kod nas tice. Konacno cemo dobiti Infinite Jest od David Foster Wallace, prevod je Beskrajna lakrdija (ajde to i nekako mogu da podnesem) ali kada sam saznao da ce Kontrast da je izda tokom ove godine sve ladje potonuse. Morace da se nabavi Penguin books oridjiji sada.
 

Konrat

Fromboy
Messages
705
Reaction score
1,045
Points
203
Danas sam cuo najpotresniju vest sto se izdavastva kod nas tice. Konacno cemo dobiti Infinite Jest od David Foster Wallace, prevod je Beskrajna lakrdija (ajde to i nekako mogu da podnesem) ali kada sam saznao da ce Kontrast da je izda tokom ove godine sve ladje potonuse. Morace da se nabavi Penguin books oridjiji sada.

Ne voliš izdavača?
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,204
Reaction score
6,356
Points
553
Ne znam koliko si upoznat sa Kontrastovim radom, vec je bila pre jedna velika neprijatnost kada se saznalo da kradu stare Srpskohrvatske prevode i izmene ih dovoljno da budu neprepoznatljivi i onda daju kredite nepostojecim ljudima. Drugo citao sam 3 do 4 knjige Filipa K Dika koje su izdali, gramticke greske svuda, pa cak i na naslovnim stranama, a to je za cak i manjeg izdavaca sramotno za danasnje standarde. Jel ti neko od poznanika prijatelja radi kod njih?
 

Konrat

Fromboy
Messages
705
Reaction score
1,045
Points
203
Ma ne, samo sam čuo da postoje, primetio njihova izdanja na polici i tako to... zato i pitam. Pretpostavio sam da imaš neki razlog da ih bojkotuješ. Nije ni čudo to što kažeš, vidim da im je sedište u Klaoničkoj u Zemunu :D
 

Mr. Wolf

Well-known member
Messages
1,648
Reaction score
3,046
Points
333
mVkG8zc.jpg
 

Mr. Wolf

Well-known member
Messages
1,648
Reaction score
3,046
Points
333
Je l' se zna da li ce serijal Malaska knjiga palih Stivena Eriksona sigurno biti preveden do poslednje knjige?
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,640
Reaction score
9,420
Points
453
Zavrsih pre neki dan Shards of Earth, fina space opera prepuna akcije i zanimljivog lore-a. Pisac je bas uspeo da nagura dosta zanimljivih alien rasa i ljudskih frakcija, definitivno citam i nastavak koji izlazi uskoro.

shards-of-earth-4.jpg
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,766
Reaction score
5,095
Points
513
Je l' se zna da li ce serijal Malaska knjiga palih Stivena Eriksona sigurno biti preveden do poslednje knjige?

Mislim da sam pročitao negde da imaju licencu za svih 10 knjiga, tako da će verovatno da prevedu. Samo ne očekuj da će brzo da ide jer su komplikovane, a prodaja nije sjajna pa im se ne žuri.

A ko se npr. lomi oko Sandersona neka kupi USA/GB izdanja, utrostručio je cenu licence, ovi naši neće to da plate.
 

Redford

Well-known member
Patron
Messages
440
Reaction score
723
Points
203
Posto je ostalo jos tri komada(tj sest ali oba dela izlaze istovremeno), izlazice verovatno na svake 2-3 godine. Najranije bi trebalo serijal da bude kompletiran 2027, sem ako ne porane. Kljucna bitka je bila dobijena pre nekoliko godina, bio je veliki znak pitanja da li ce Kostolovci da budu prevedeni. Fejsbuk grupa Epska Fantastika je spasila celu stvar.
 
Top Bottom