• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS4 XONE Switch PC Witcher 3 & Enhanced edition 2015 - 2021

nebojsa986

Well-known member
Messages
975
Reaction score
1,465
Points
203
Prijavio sam se cisto da probam, ali onaj gameplay trailer na sajtu je bas jadan, rade neki levi po licenci, deluje mi bas kao cheap milking na konto poznate fransize.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,239
Reaction score
6,428
Points
553
Konrad Tomaszkiewicz, the director of The Witcher 3, has resigned from CD Projekt following workplace bullying allegations, which he denies.

As reported by Bloomberg, CD Projekt had been conducting a "months-long investigation in to accusations of mobbing, a Polish term for office bullying," against Tomaszkiewicz. The commission that was formed to investigate these allegations found him not guilty, but Tomaszkiewicz decided to still leave the company as there was clear discomfort between him and other members of the studio.

“Nonetheless, a lot of people are feeling fear, stress or discomfort when working with me,” he wrote. He apologized to staff “for all the bad blood I have caused.”

“I am going to continue working on myself,” he continued. “Changing behavior is a long and arduous process, but I’m not giving up, and I hope to change.”

According to his LinkedIn profile, he joined CD Projekt as a junior tester in February 2004 to work on The Witcher, and has worked on all three Witcher games and was the Design Director, VP of Game Development, Secondary Game Director, and Head of Production on Cyberpunk 2077.
IGN
 

Ultimate God Gohan

Maki Asus
Patron
Messages
2,635
Reaction score
3,177
Points
373

Vrh za modere ako to urade ali mene bi bilo sramota da sam CDRED i da trazim od modera njihov rad jer sam ja isuvise lazy a zelim pare na easy nacin.Tako ja posmatram ovu.Sa druge strane da sam moder onda bih bio pocastovan da moj rad bude deo officionalnog upgradea :)
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,936
Reaction score
9,049
Points
553

Vrh za modere ako to urade ali mene bi bilo sramota da sam CDRED i da trazim od modera njihov rad jer sam ja isuvise lazy a zelim pare na easy nacin.Tako ja posmatram ovu.Sa druge strane da sam moder onda bih bio pocastovan da moj rad bude deo officionalnog upgradea :)

Ne radi CDPR Enhanced Edition nego Saber Interative.
Meni je ovo sasvim ok da uzmu neke stvari iz modova ako su te stvari bolje resene od default ponudjenih npr Obsidian je za Fallout New Vegas pokupio bar 50% stvari iz Fallout 3 modova i ubacio u igru i ispalo je i vise nego odlicno. Samo nek uzimaju sto se mene tice dokle god to nisu stvari kao ''instant teleport'' i tako te stvari koje lome imerziju igre ili balans na neki nacin.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,936
Reaction score
9,049
Points
553
A jos ako novcano nagrade modere, kao sto je Rockstar nedavno uradio...
Pa ako im optimizuje igru kao ovaj sto je optimizovao GTA V onlline loading slazem se :)
Npr u onom Stalker 2 trajleru sam video 3-4 stvari iz najpopularnijih Stalker kec modova i meni je to sasvim legit.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
975
Reaction score
1,465
Points
203
Meni je sasvim ok da uzmu mod, pogotovo kad je nesto kao ovaj hd reworked, gde je on preradio sve teksure na vecu rezoluciju ali nista nije stilski menjao, to je bukvalno ono za sta su zaduzeni od strane cdpr da urade pa sto onda duplirati posao. Naravno treba coveku i vise nego pristojno platiti nevezano sta pise u tosu za vlasnistvo na modom, mislim da u trenutnoj atmosferi tu nece hteti da se ciganisu iako im to nije strano, secam se da sam bio na njihovoj strani kad ih je sapkovski tuzio dok nije nezvanicno procurelo da je prodao prava za valjda 15k, pa zaradjivati milione a ne dati vise za prava sve dok nije pala nagodba je bio bas sraman potez.
Sto se tice drugih modova mislim da nece iskoristiti nikakve gameplay promene, prvo to im je lako da i sami odrade a drugo nije im ni cilj da tu ista bitno menjaju. Ne ocekujem da sad olaksaju modovanje, citao sam da izvan stvari koje je cdpr predvideo da se moduju, igra i nije toliko otvorena za modove i da dosta stvari su morali manuelno juriti raw data u memoriji i tu editovati, nadam se da samo ova verzija nece slomiti trenutne modove, dosta ih je zavrseno i ne bave se autori aktivno njima pa tesko da ce krenuti iz pocetka.
 

VoivodBG

nerealni elitista
Messages
4,239
Reaction score
6,428
Points
553
Mala korekcija u vezi Sapkowskog i CD Projekt Red i prodaje prava, kada su otkupljivali prava pre prve igre, oni su njemu nudili procenat od prodaje od svega i govorili mu da će igra uspeti. Gmaz se nasmejao i uzeo svoju lovu lakomisleno i otpisao da će biti ikakvog uspeha, i onda kada su već sa drugim delom uspeli da se probiju i da naprave kakve svote novca, onda se ponovo promilio šireći informacije da je bio prevaren u tom dogovoru. Sreća po njega što Poljska ima specifične zakone koje štite autore i oni imaju veće pravo, ali nije trebao da ide javno i da kuka na sav glas da bi iskamčio više para, pogotovo što su mu oni od početka ponudili bolji dogovor i uslove koje nije znao da ceni.
Bukvalno je stari gmaz pokazatelj one stare krilatice, nikada ne upoznaj svoje "heroje"...
 
Last edited:

nebojsa986

Well-known member
Messages
975
Reaction score
1,465
Points
203
Ne tvrdim da nije tako niti da je on svetac, vec da nije u redu sa neke moralne strane da se toliko okoristis o tudju kreativnost ma kakav god da je osoba i koliko god bio pokriven ugovorom, potegao sam taj primer jer u ovoj situaciji sa moderima sve je na strani cdpr i mogu sve da im uzmu samo tako, jedino sto im ne treba los pr u ovom momentu, a i nije kao da je neko nabasao na novu dotu pa se vredi oko toga cimati, cifra koja je ok da se plati moderu je verovatno jedan obican poslovni rucak rukovodstva.
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,771
Reaction score
5,115
Points
513
Meh, neću da krivim matorog čoveka koji ne veruje u uspeh nečega što je za njega novo i u šta se ne razume, pogotovo ako već ima istoriju sa jednim neuspešnim projektom.
Svaki put kažem, odličan zakon :)
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,936
Reaction score
9,049
Points
553
Jedva cekam da vidim koliko ce Capcom platiti Albertu za RE4 hd remaster za koji mesec kad izadje na SteamWorkshopu :ROFLMAO:

Salu na stranu bilo bi lepo nekako da im se zahvale ili pomenu neke modere u creditsu makar, sto se tice davanja novca moderima jedini primer za koji znam je ovaj od strane Rockstara posto im je fixovo jelte igru/loading time. Moderi uglavnom dobijaju novac od donacija i modove koriste za svoj CV. Neki su dobili tako posao u industriji npr tvorac Arcane Dimensions moda (najbolji mod za Quake kec) je dobio sljaku u KillPixelu/3D realmsu trenutno radi na onom Wrath: Aeon of Ruin koji neodoljivo podseca na Quake kec.
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,559
Reaction score
3,668
Points
373
Ne tvrdim da nije tako niti da je on svetac, vec da nije u redu sa neke moralne strane da se toliko okoristis o tudju kreativnost ma kakav god da je osoba i koliko god bio pokriven ugovorom, potegao sam taj primer jer u ovoj situaciji sa moderima sve je na strani cdpr i mogu sve da im uzmu samo tako, jedino sto im ne treba los pr u ovom momentu, a i nije kao da je neko nabasao na novu dotu pa se vredi oko toga cimati, cifra koja je ok da se plati moderu je verovatno jedan obican poslovni rucak rukovodstva.

A kako su se tačno obogatili o tuđu kreativnost? Oni su mogli da naprave 95% istu igru i da su uzeli bilo šta drugo kao osnovu, priča je samo jedna od stvari koje moraju da se urade kako treba da bi igra kao paket ispala dobra. Pritom su ogroman deo sadržaja za questove pisali sami, mogli su da uzmu bilo šta drugo kao uzor umesto da prave priču oko domaćih knjiga. Sa druge strane, lik koji nije verovao u projekat i hteo samo da odradi brzi cash grab od nekih tamo budala dolazi u situaciju da prodaje ko zna koliko puta više knjiga i prava za seriju zahvaljujući upravo njima. I pazi još ima obraza da se žali da je i oštećen nakon što se bukvalno ispišao po ljudima koji su popularizovali njegova dela u svetu.

Možda bi i CDPR-u bilo drastično lakše da je on pristao da uzme procenat i tih par hiljada koje su mu dali im je značilo mnogo za development u trenutku kada nisu imali ništa?
 

Apex

Well-known member
Patron
Messages
2,559
Reaction score
3,668
Points
373
Meh, neću da krivim matorog čoveka koji ne veruje u uspeh nečega što je za njega novo i u šta se ne razume, pogotovo ako već ima istoriju sa jednim neuspešnim projektom.
Svaki put kažem, odličan zakon :)

Ne živimo odavno u kamenom dobu pa da će svet oko tebe biti identičan u trenutku kada se rodiš i kada umreš.
Dužnost ti je da koliko toliko ne budeš zadrt i barem u načelu obratiš pažnju na stvari koje postoje u svetu a video igre su i u trenutku prodaje prava postojale 20+ godina.
Da ne pričam što su i video igre i knjige vrsta zabave. Nije prodao prava nuklearnoj elektrani pa da je trebao da uči nuklearnu fiziku da bi razumeo šta će neko raditi sa njegovim knjigama.

Mislim mene baba od 76 godina malo malo pa zove da pita šta je Bitcoin. Neću moći nikada da joj objasnim to na konceptualnom nivou ali kapira i sama da to jeste nešto što nekome može da se isplati i da ima neku vrednost u pravim parama.
Kada bih je savetovao da uloži nešto sigurno bi reagovala pozitivnije nego oštećeni gospodin. Tako da 90% je do toga kakav si čovek a 10% do godina.

A to što je on imao neupseh sa nekim prethodnim projektom nije nešto što je CDPR trebao da kompenzuje.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
975
Reaction score
1,465
Points
203
@Apex Slazem se da su kreativno i kvalitativno mogli da naprave i sami originalni IP, e sad da li bi novi ip tako privukao publiku bez nekog marketinga i renomea firme kao vec poznata fransiza, koja vec ima neku solidnu publiku sa pozitivnom predispozicijom, pa ne placaju se tolike sume za vec poznata dela kad bi tako lako nesto novo bilo uspesno.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,673
Reaction score
9,476
Points
453

Vrh za modere ako to urade ali mene bi bilo sramota da sam CDRED i da trazim od modera njihov rad jer sam ja isuvise lazy a zelim pare na easy nacin.Tako ja posmatram ovu.Sa druge strane da sam moder onda bih bio pocastovan da moj rad bude deo officionalnog upgradea :)
Ne slazem se, modderi su odradili odlicni posao i bice super da svi vlasnici igre dobiju integrisanu podrsku za Halk-ove teksture i ko zna sta jos. Dokle god modderi budu placeni i stavljeni u credits, skroz podrzavam.

I ovo nije prvi put da su radovi moddera zavrsili u reizdanju neke igre. DMC Devil May Cry za PS4/Xbox One je u sebe integrisao nekoliko community modova.


Neko mobile djubre, ili?
AR igra od malog indie studija kojeg je na kraju CDPR kupio i dao im veci budzet i ljude da naprave uglancan proizvod.


Mislim da ce ispasti OK igra za one koji vole gaming dok se setaju.
 
Top Bottom