• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

PS4 XONE Switch PC Witcher 3 & Enhanced edition 2015 - 2021

nebojsa986

Well-known member
Messages
993
Reaction score
1,507
Points
233
U knjigama uvek se on nekako zatekne kod vlastele i njihovih problema, u prethodnim igrama sve politicke spletke, samiti carobnica i kraljeva su bili obavezni pa ta neutralnost i nije imala nikakvu tezinu, ali evo tek sad mi sinulo da moze da se igra stvarno true neutral u ovom delu, i uopste ne uzimati te questove ili ne igrati one koji se automatski dodaju, samo nema sanse da ja preskocim tako neki socan deo igre, plus i radovid mi je najgora opcija od svih mogucih vladara.
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,123
Reaction score
10,089
Points
453
U knjigama uvek se on nekako zatekne kod vlastele i njihovih problema, u prethodnim igrama sve politicke spletke, samiti carobnica i kraljeva su bili obavezni pa ta neutralnost i nije imala nikakvu tezinu, ali evo tek sad mi sinulo da moze da se igra stvarno true neutral u ovom delu, i uopste ne uzimati te questove ili ne igrati one koji se automatski dodaju, samo nema sanse da ja preskocim tako neki socan deo igre, plus i radovid mi je najgora opcija od svih mogucih vladara.
Meni je to bio jedini logican izbor :). Pogotovo ako je alternativa da spletkarim sa Dijkstrom. Nisam mu dzabe polomio noge. Mesanje u politiku i vladajucu koaliciju prepustam carobnicama i spijunima.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
993
Reaction score
1,507
Points
233
Svi kazu da je lud pa kao najgori je izbor, mada ga uopste nisu prikazali takvog, vise kao sa zdravom dozom paranoje cuva svoju glavu, nisam siguran jer to namerno pa da se stvarno zapitamo jel lud ili nisu uspeli da ga dobro prikazu, a i bez toga je isti kao i djikstra i emir, realno samo kraj sa ciri donosi neki boljitak.

Jel neko zna sto se face likova toliko razlikuju izmedju cinematic i ingame modela, bas poprilicno odudaraju.
Inace u onim prvim postovima sa snimcima fali ona 4satna visedelna analiza, koliko hod preobimna svakako je bolja od joevog kreveljenja.
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,123
Reaction score
10,089
Points
453
Svi kazu da je lud pa kao najgori je izbor, mada ga uopste nisu prikazali takvog, vise kao sa zdravom dozom paranoje cuva svoju glavu, nisam siguran jer to namerno pa da se stvarno zapitamo jel lud ili nisu uspeli da ga dobro prikazu, a i bez toga je isti kao i djikstra i emir, realno samo kraj sa ciri donosi neki boljitak.

Jel neko zna sto se face likova toliko razlikuju izmedju cinematic i ingame modela, bas poprilicno odudaraju.
Inace u onim prvim postovima sa snimcima fali ona 4satna visedelna analiza, koliko hod preobimna svakako je bolja od joevog kreveljenja.

Ne znam zašto, možda ih boli patka :)

Koji ending u HoS ti se najviše sviđa? Imam utisak da smo i tu različiti 😂
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
993
Reaction score
1,507
Points
233
Tu sam odabrao
ipak da pomognem olgierdu ali ne zbog njega vec zbog guntera, jer olgierd jeste zabavan i interesantan lik i iskreno brine o osobama do kojih mu je stalo ali u sustini nije toliko dobar, prizivanje guntera se moze potpisati pod neznanje i naivnost ali bio je divlji i pre toga, bandit raider, odabrao je da ztvuje brata u paktu itd, nijedna od tih odluka nije uzrokovana srcem od kamena. Ipak nisam hteo da ga prepustim zasluzenoj sudbini jer sa druge strane je o'dimm koji je prikazan kao neko zaista zao, pogotovo kroz primere sa kasikom i profesorom, da je prikazan kao neko ko samo izvrce sebicne zelje bez toga da uziva u mucenju ljudi koji nemaju veze sa ugovorom, sto smatram donekle greskom kod dizajna lika, prepustio bih olgierda zasluzenoj sudbini iz cuga. Jeste da se ne moze o'dimm stvarno pobediti, niti cak proterati iz witcher univerzuma, jedinu stvar koju je geralt postigao je da raskine ugovor ali nekako mi je bilo bitnije da se njemu suprotsavim nego da dobije po zasluzi.
 

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,123
Reaction score
10,089
Points
453
Tu sam odabrao
ipak da pomognem olgierdu ali ne zbog njega vec zbog guntera, jer olgierd jeste zabavan i interesantan lik i iskreno brine o osobama do kojih mu je stalo ali u sustini nije toliko dobar, prizivanje guntera se moze potpisati pod neznanje i naivnost ali bio je divlji i pre toga, bandit raider, odabrao je da ztvuje brata u paktu itd, nijedna od tih odluka nije uzrokovana srcem od kamena. Ipak nisam hteo da ga prepustim zasluzenoj sudbini jer sa druge strane je o'dimm koji je prikazan kao neko zaista zao, pogotovo kroz primere sa kasikom i profesorom, da je prikazan kao neko ko samo izvrce sebicne zelje bez toga da uziva u mucenju ljudi koji nemaju veze sa ugovorom, sto smatram donekle greskom kod dizajna lika, prepustio bih olgierda zasluzenoj sudbini iz cuga. Jeste da se ne moze o'dimm stvarno pobediti, niti cak proterati iz witcher univerzuma, jedinu stvar koju je geralt postigao je da raskine ugovor ali nekako mi je bilo bitnije da se njemu suprotsavim nego da dobije po zasluzi.
Hehe, kul.
po mom mišljenju najbolja varijanta je prepustiti olgierta gunteru. I to ne zbog olgierta (kul lik al donosi loše životne odluke) nego baš zbog guntera. Imaš dil sa jebenim đavolom. Upravo si video kakav je pakao napravio drugima od života. Poslednje što želim je bilo kakav veza s njim. Pusti me i ne želim nikakvu nagradu. Taj ending je jako kul. Takođe ako se odlučiš za nagradu, ima dobrih (npr prokleto sedlo). Super mi je takođe što ako nisi prešao main game možeš da ga pitaš za Ciri, i reći će ti kako da dobiješ "good" ending.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
993
Reaction score
1,507
Points
233
To mi je bilo bas kul kod hos, sto se svaki izbor uklapa kako god da se zavrsi, ali loot od o'dimma za nagradu je bas los, pare su smesne, od itema samo sedlo od neke koristi ali ni prineti iris sablji plus se jos moze i kompletirati viper set kad si protiv njega a savete za ciri mu je teze razumeti nego sam primetiti koja je bolja odluka kad sa njom pricas.
 

grunt

Celeb Connoisseur
Messages
800
Reaction score
1,292
Points
203
Okacio wicked bas dobro poredjenje, obicno su shit odradjena, al ovaj lik bas objektivno analizira. W3 kida za 5 godina staru igru, Valhala jeste lepa igra, al za 5 godina nije bas na puno polja bolja, plus sa onim texture/model modom sto je lik godinama radio za W3 kontam da bi se jos vise promenila situacija i W3 bi pobedio na skoro svim poljima lol



Vidim lik je i fin klip o serijalu napravio.

 
Last edited:

ljubomir

Krompir paprikaš
Co-founder
Messages
3,123
Reaction score
10,089
Points
453
To mi je bilo bas kul kod hos, sto se svaki izbor uklapa kako god da se zavrsi, ali loot od o'dimma za nagradu je bas los, pare su smesne, od itema samo sedlo od neke koristi ali ni prineti iris sablji plus se jos moze i kompletirati viper set kad si protiv njega a savete za ciri mu je teze razumeti nego sam primetiti koja je bolja odluka kad sa njom pricas.

Viper set je jako kul, ali bilo bi bezveze da mozes u oba endiga da ga kompletiras, ovako imas neke objektivne razlike. Neke odinove nagrade su krs (pare wtf), ali vecina ih je unique sto im daje bas dobar smek.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
993
Reaction score
1,507
Points
233
Trebali su sve njegove nagrade spojiti u jednu, mada ni tad ne bi bile bolje od iris, od momenta kad sam je dobio samo sam nju koristio, charged attak koji je ili instant knockdown neprijatelja koji blokira ili shield break ako ga ima potpuno promeni borbu, plus za standardni jaki napad se izvodi dupli udarac i dupli dmg, samo se zaletim u hanse bazu medju 20ak i seckam, ne trebaju ni bombe, znakovi, napitci. Realno jeste op ali zato je dobro sto je na kraju pa ne traje dugo i taman daje osecaj dostignuca kad ne moram vise da obigravam oko smaraca sa stitom
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
993
Reaction score
1,507
Points
233
Evo probao sam se malo par modova zadnjih nedelju dve , ove graficke i slicne nemam sta opisivati sve se vidi a za ove overhaul cu da napisem utiske, mozda bi neko igrao ponovo pa da zna sta da instalira.
Podelio bih ih u recimo 3 proizvoljne kategorije, kolekcija fixes & tweaks i tu bih izdvojio FCR3, iako je skoro neprimetan ipak menja dovoljno da bi bio overhaul, sasvim komotno se moze instalirati za prvi prelazak ili prelazak posle dugo vremena, nemam neki poseban utisak jer jednostavno ne menja stvari dovoljno.

Druga kategorija bi mi bila proper overhaul mod ali i dalje u duhu igre, tu je svima favorit ghost mode a i ja bih ga preporucio ,drugi popularni modovi su combat evolved, redux itd, svi imaju slican pristup samo malo drugaciji rebalans, vecina stvari je preradjena, prosirena ali i otezana, meni licno oni najvise odgovaraju negde za drugu polovinu igre kad vanilla borba malo dosadi jer nema novih elemenata i svi buildovi postaju op, ovi modovi forsiraju raznovrsnost i tenziju tako da zavisi i od igraca da li mu se to dopada ili zeli da masteruje jedan pristup i uziva u dominaciji, tu je bolja vanilla. Mogu se igrati za prvi prelazak samo ce privikavanje na igru trajati malo duze, mozda je i cak bolje tako jer igra daje mnogima burnout osecaj pa nece imati energije za drugi put samo da bi igrali sa modovima.

Treca kategorija je samo jedan mod, TW3 Enhanced edition, i stvarno jeste kategorija za sebe, ovo bi bilo nesto najblize total conversion tipu moda, sasvim novi gameplay sistemi, novi pristup borbi, potpuno drugaciji osecaj kompletne igre i takodje promena craftinga, alhemije, ekonomije itd. Default balans moda je takodje brutalan, najlaksa tezina je nesto izmedju deathmatch i tezine ispod a najveca je cist mazohizam, ali i takodje igriva sa pravim pristupom, citajuci faq deluje mi da su ga pravili neki cringy git gud moderi mada mozda im je to neka glupa sala.

Licno sam se zadrzao najvise na ovom modu jer jedini nudi dovoljno novog da igram ponovo posle tako skorog prelaska plus to sveze znanje je neophodno da se iscedi svaka mogucnost iz moda jer samo hteo da tvrdoglavo dokazem sebi da mogu da igram na najvecoj tezini. Donekle je bilo zanimljivo i mnogo vise frustrirajuce uciti nove mehanike dok se trudim da stare izguram iz podsvesti, tek tad sam primetio koliko me je skoro 200h prethodnog gameplaya uslovilo da igram na jedan nacin i koliko je tesko resiti ga se a dok me igra siluje za svaku malu gresku, dobar pokazatelj je da mi je trebalo dva dana po nekoliko sati samo da izadjem iz white orcharda 😄. Tu dolazi do izrazaja ono ranije spomenuto znanje i namerno igranje izvrnutim redosledom da se dobije edge protiv moda jer u suprotnom je neizdrzivo, na pr odmah sam radio horse race za veci inventar, fist fights za pare, pravac novigrad i hatori quest za mac, fergus za armor, pa na skelige brod i jedrenje do stashova i undvik giant quest gde iskorsistavam besmrtne saborce da ubiju diva dok mu odvlacim paznju trceci u krug, i posle toga sam konacno stao na noge i mogao da se nosim sa igrom. Ocigledno nikako ne igrati za prvi prelazak, zapravo jedino i igrati ako vas igra bas uvuce i stvarno zelite da jos budete u witcher svetu jer jedino to moze da vas pregura kroz prvobitno navikavanje i frustraciju.
 
Last edited by a moderator:

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,712
Reaction score
9,526
Points
453
Ne treba ocekivati ludacki napredak. I ako samo dodaju dobar RT to ce biti dovoljno, ostatak poboljsanja ce i dalje biti moguc preko modova [HD textures & the rest].

GI i senke ce dosta promeniti izgled igre, a refleksije i ne toliko [voda, staklo poneki uglancani metal, nema toga bas previse u srednjovekovnom svetu].
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
Jel ray tracing negde koriscen bas za vodu? Ne mislim na mokar asfalt i barice

Ovako mislim da bi novi global illumination prilicno izmenio izgled igre
 
Top Bottom