• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Windows news,tutorials and other discussions

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Moze da potraje a sfc prakticno ne pomaze. Moze ali retko. Svakako je dvoklik na setup i dva-tri next jednostavnije.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

Necro

Well-known member
Messages
516
Reaction score
1,049
Points
203
SFC moze nekad da pomogne. Meni sve to nije mnogo trajalo. Osim toga, sa reset gubiš instalirane programe?
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Sa resetom da ali iz zivog wina mozes da izaberes sve da sacuvas, to je ono sto zovem refresh. Mozda je pravo ime in place reinstall recimo.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

Necro

Well-known member
Messages
516
Reaction score
1,049
Points
203
Sa resetom da ali iz zivog wina mozes da izaberes sve da sacuvas, to je ono sto zovem refresh. Mozda je pravo ime in place reinstall recimo.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
Da li refresh pamti pogašene servise, razne opcije koje uključujem ili isključujem preko gpedit kao i pogašene scheduled taskove ili sve vraća na default?

Vezano za WinPE evo šta nađoh:
instead of /Online, you pass /Image:c:\ as a target drive where the actual windows you repair is installed.
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Sve pamti.

A znam to, nego nisam hteo da ulazim u problematiku pe-a. Palis disk part, listujes particije, vidis koja je ta itd...

Dism mi je isto dosta vise pomogao iz zivog wina.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

Necro

Well-known member
Messages
516
Reaction score
1,049
Points
203
Sve pamti.

A znam to, nego nisam hteo da ulazim u problematiku pe-a. Palis disk part, listujes particije, vidis koja je ta itd...

Dism mi je isto dosta vise pomogao iz zivog wina.

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
Nisam se tim listanjem particija bakćao preko WinPE ali na osnovu ovoga što pišeš ne djeluje mi nešto komplikovano. Doduše meni ni instalacija Arch Linuxa ne djeluje komplikovano kad jednom pohvataš šta je šta. Gentoo mi je već smor zbog kompajliranja xD
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Ma kakvi komplikovano nego je jedna od onih operacija gde gledas farbu kako se susi pa mi je par klikova za refresh i odem preferable opcija :D

Sent from my Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,150
Reaction score
1,675
Points
253
Kako da najlakše napravim Win7 Bootable USB?
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,150
Reaction score
1,675
Points
253
Ok imam problem, jebeni laptopovi.

Pokušam da sredim jedan laptop koji ima ssd od 256gb podeljen na dve particije. Formatirao sam hard ali mi ne da da instaliram jer je MBR, a ne GPT ili kako već. Tako da ne mogu da instaliram, ne mogu da ssd ubodem u moj komp jer je onaj ssd koji je izašao pre nvme i ima sličan port kao nvme ali ne upada u port par pinova više mislim ima.

Kako da konvertujem hdd u GPT (ili kako se već piše) a da se ne izgube podaci sa D particije?
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,150
Reaction score
1,675
Points
253
Hvala ali to je kada si u Winu, na žalost ja ne mogu da uđem u Win.

Pada mi na pamet da napravim bootable windows 7, instaliram, konvertujem u gpt i onda oborim ponovo sistem, mislim da ću i to da uradim jer ne bih se zezao sa podacima
 

Necro

Well-known member
Messages
516
Reaction score
1,049
Points
203
EDIT: ako hoćeš da instaliraš npr Windows 10 na mbr a na fleški je instalacija, onda u rufusu treba da napraviš flešku za mbr a ne za GPT (UEFI). Ako napraviš instalacionu Win10 flešku za GPT nećeš moći da instaliraš Windows na na mbr disku.

Što se konverzije u GPT tiče:

Ja sam odradio backup, obrisao sve sa mbr particije i onda je konvertovao u GPT. Nakon toga sam iskopirao backupovane podatke

Vidim da postoji i ovo ali nisam probao
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,150
Reaction score
1,675
Points
253
Nope, neće.

I dalje prijavljuje istu grešku iako je USB formiran za MBR particiju.

Čitam na netu, to je zato što je UEFI bios, a kada prebacim na Legacy Support onda Bios neće da vidi USB :D a u Rufusu ne može da se stavi da ne bude EFI startup.

Pravim Windows on the go, pa onda da instaliram partition magic i konvertujem u GPT.
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
Nope, neće.

I dalje prijavljuje istu grešku iako je USB formiran za MBR particiju.

Čitam na netu, to je zato što je UEFI bios, a kada prebacim na Legacy Support onda Bios neće da vidi USB :D a u Rufusu ne može da se stavi da ne bude EFI startup.

Pravim Windows on the go, pa onda da instaliram partition magic i konvertujem u GPT.
Ne mozes to da uradis bez da obrises sve.
 

Wahad

Replicant's Trainer
Messages
1,150
Reaction score
1,675
Points
253
Ne mozes to da uradis bez da obrises sve.

Moze, tako sam konvertovao vec dva drajva.

Formatiras tj brisee preko DOS-a, sa PM radis u Winu i cuva podatke. Moj nvme sam tako konvertovao pre instalacije 11ce


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

darkado

Well-known member
Messages
1,431
Reaction score
2,158
Points
253
Moze, radio sam vec to, doduse davno.

Mislim da je simple as udje u diskpart pa ovo

List disk
Select disk
Convert mbr/gpt


Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Moze, radio sam vec to, doduse davno.

Mislim da je simple as udje u diskpart pa ovo

List disk
Select disk
Convert mbr/gpt


Sent from my Samsung Galaxy Z Flip 4 using Tapatalk
Bukvalno to, radio pre par meseci kad sam instalirao win 11 i svi podaci su mi ostali sacuvani.
 
Top Bottom