• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Unreal Engine/Unity/Gamedev

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
ne valja ovo nista, vizir nema rt refleksije.
ovo je nivo grafike koji sam ocekivao od ove generacije...
 

nelex

Well-known member
Messages
1,180
Reaction score
2,526
Points
203
Pogledah skoro ovu epizodu Corridora:



I palo mi je na pamet da se igram malo sa ovom aplikacijom


Međutim, nemam iPhone a za Android ne postoji tako nešto (jer nijedan Android nema Lidar u sebi).
U Polycam app-u postoji ova opcija da se generiše 3D objekat koristeći samo slike, dakle u teoriji bi trebalo da je moguće da se napravi makar takva implementacija i za Android, ali ne mogu da nađem ništa dobro. Ako naletite na nešto dobro, podelite link...

Zanima me, da l je koristio neko ovde Polycam i slični softver? Kakva su vam iskustva? Zanima me razlika između Lidara i preko slika kada se generiše objekat.

U svakom slučaju, na proleće ću verovatno, kao ovi iz Corridora, snimiti kuću moju i okolinu koristeći neki dobar dron koji budem našao. Pa videću na šta će to da liči kada se prebaci u polycam (web browser prihvata slanje slika, ali se plaća subskripcija).

1638007920518.png
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
Pogledah skoro ovu epizodu Corridora:



I palo mi je na pamet da se igram malo sa ovom aplikacijom


Međutim, nemam iPhone a za Android ne postoji tako nešto (jer nijedan Android nema Lidar u sebi).
U Polycam app-u postoji ova opcija da se generiše 3D objekat koristeći samo slike, dakle u teoriji bi trebalo da je moguće da se napravi makar takva implementacija i za Android, ali ne mogu da nađem ništa dobro. Ako naletite na nešto dobro, podelite link...

Zanima me, da l je koristio neko ovde Polycam i slični softver? Kakva su vam iskustva? Zanima me razlika između Lidara i preko slika kada se generiše objekat.

U svakom slučaju, na proleće ću verovatno, kao ovi iz Corridora, snimiti kuću moju i okolinu koristeći neki dobar dron koji budem našao. Pa videću na šta će to da liči kada se prebaci u polycam (web browser prihvata slanje slika, ali se plaća subskripcija).

View attachment 3420

Nisam nikad koristio rekonstrukciju na telefonu, ali Sony znam da ima od androida. Ne vidim bas poentu rekonstrukcije modela na telefonu, pogotovo sto ume da bude veoma zahtevna.

Sto se tice workflow-a koji se inace koristi od komercijalnih varijanti su ti najbolji Agisoft Metashape koji postoji vec dosta dugo i druga varijanta je RealityCapture novija varijanta, ali i mnogo skuplja, tj bar je bila ranije, sada ih je kupio Epic, ali od tad nisam koristio pa ne znam da li je menjan model poslovanja.

Sam interfejs i workflow nije tezak za nauciti, ali ima dosta finesa koje trebas istraziti da dobijes najbolji moguci rezultat. Ne znam cime se inace bavis, ali ako te nesto zanima vise cimni slobodno.

Agisoft se nudi za 180 usd, samo ne znam sta ulazi u ovu obicnu verziju. Mada njega mozes naci i na slobodnom trzistu, dok reality capture ranije nije bio, koliko vidim jos uvek ga nema.


Drasticno je smanjena cena za RC, ponudjena je i opcija za ogranicen broj poligona koje mozes da platis da rekonstruises ako ne koristis stalno. 2650 usd je full, pre epica je bila 16.000 usd.

 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
Čitam malo o demo-u ovih dana, zanima me reakcija ljudi,pa da podelim malo detalja o demo-u kroz brojke, čisto da se stavi u perspektivu potencijalna moć novog engine-a.

Jedna zanimljivost isto vezana za demo je da je na projektu bio Kim Libreri(cto u epic-u sada), vfx artist koji je bio supervizor na originalnoj bullet time sceni Iz matrixa-a I bio je supervizor za vfx na matrix 2 I 3.
Inače ceo demo projekat će moći da se skine za pc free da se proba i koristi u unreal-u koga zanima, ali bez Nea i Trinity.


"After the interactive chase sequence, users can roam the dense, open-world city environment using UE5’s virtualized micro polygon geometry system which provides a massive seven thousand buildings made of thousands of modular pieces, 45,073 parked cars (of which 38,146 are drivable), over 260 km of roads, 512 km of the sidewalk, 1,248 intersections, 27,848 lamp posts, and 12,422 manholes in a virtual world that is slightly larger than the real downtown LA. Additionally, as one drives or walks around the city, you can pass 35,000 metahumans going about their everyday business. “There’s certainly a proximity thing where the ones nearest to us are actual metahumans and then out in the distance, they are actually vertex animated static meshes that are generated from the metahumans,” explains Lana Lan.

"The buildings are remarkably detailed as they are made of billions of triangles in Nanite and not normal maps. The buildings have all that detail was built in, a user can walk up to any of the buildings and see that they are fully detailed. “There were modelled all that is in the geometry, it’s not a normal map. It’s high-resolution models,” says Lana. The average polygon count was 7000k, buildings are made of 1000’s of assets and each asset could be up to millions of polygons, so we have several billions of polygons to make up just the buildings of the city.
After all the city is 4,138 km wide and 4.968 km long – so it is easy to get lost."




Sent from my J9110 using Tapatalk
 

R-Typer

C64 Rulez!!!
Co-founder
Messages
144
Reaction score
281
Points
173
da li ce ovo ikada izaci u nekakvom obliku za PC? onaj prethodni ue5 demo mi je trazio 32gb ram-a za ue5 editor+demo. skockao sam ga nekako i radilo je na 3060ti gpu. a ovaj matrix awakens ako bude trazio 48gb ram-a nece valjati.
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,098
Reaction score
4,407
Points
473
da li ce ovo ikada izaci u nekakvom obliku za PC? onaj prethodni ue5 demo mi je trazio 32gb ram-a za ue5 editor+demo. skockao sam ga nekako i radilo je na 3060ti gpu. a ovaj matrix awakens ako bude trazio 48gb ram-a nece valjati.
Pa izaći će kao projekat za unreal, to znam. Sad da li će ga biti u obliku demoa kao za konzolu to ne znam. Moći ćeš skinuti i pokrenuti I engine, a za zahtevnost nisam siguran. Nisam probao taj prošli iskreno.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 

R-Typer

C64 Rulez!!!
Co-founder
Messages
144
Reaction score
281
Points
173
bilo bi dobro da demo bude kompajliran pa da fercera i na 32gb masinama.
 

R-Typer

C64 Rulez!!!
Co-founder
Messages
144
Reaction score
281
Points
173
ue5 editor za sada ne podrzava kompajliranje jer je early access.
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
952
Reaction score
1,407
Points
203
Ovaj matrix demo mi je jedan od najjacih utisaka ne samo na TGA vec i generalno u zadnje vreme, ovako za mene izgleda generacijski skok, nesto sto je izostalo zadnjih par generacija. Zadnji put kad sam, po licnom utisku, video nesto sto ovoliko odskace od konkurencije je kad je izasao Crysis, i trebalo skoro deceniju i po da nesto opet ponovi taj osecaj. Kad ce i sta od ovoga biti u sirokoj upotrebi je druga prica, doci ce vremenom, sad je bitno da je u praksi pokazano sta je moguce, to ce ubrzati celu stvar.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,366
Points
403
Mene su MGS 4 i Killzone 2 oduševili 5 puta više od Krajsisa al ja veze nemam sa grafikom u bilo kom smislu to je jasno do sad.

U svakom slučaju bez ozbiljnog art pristupa suvi generacijski skok me radi kao beograd na vodi lepo sija i to je to, čekam da popune to nekim sadržajem vrednin pažnje
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
952
Reaction score
1,407
Points
203
Moze da se ceni i jedno i drugo istovremeno, nije iskljucivo, ovo je bio tech demo pa nema smisla preterano gledati na kreativnost, dizajn ili bilo kakav drugi umetnicki rad
 
Top Bottom