• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Unreal Engine/Unity/Gamedev

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Više me je oduševio onaj prethodni U5 pokazni samo kao ona ide istražuje strovali se kamenje izlete šišmiši fuck!!! Ništa se ne dešava ali je tako živopisan ambijent podsetilo me na doživljaj kada sam ušao u pećinu u prvom Tomb Riaderu.

Nagledasmo se eksplozija i jurnjava zadnjih 10 godina dosta bolje osmišljenih al svakako pošto gledam Last Duel sad da ne budem kontraš apsolutno cenim da malo prikažu prozor u to šta nas čeka, evo neki već kukaju radi u 20 fps na ps5, dakle neću ovde da zakeram nego prosto odlična grafika al ta akciona sekvenca mi je mediocore, TEK ĆE TO DA ZASIJA sve nadam se
 

gruja33

OLED brat
Messages
919
Reaction score
3,271
Points
313
Jel se seća neko killzone 2 tech demoa pre izlaska igre?
Koje je to loženje bilo na e3 a i motorstorm kec je imao nešto slično ako se dobro sećam...
Za mene je najveći skok ikada ps1 na ps2.
 

s_hyperion

"savant za igre"
Co-founder
Messages
2,771
Reaction score
5,115
Points
513
Više me je oduševio onaj prethodni U5 pokazni samo kao ona ide istražuje strovali se kamenje izlete šišmiši fuck!!! Ništa se ne dešava ali je tako živopisan ambijent podsetilo me na doživljaj kada sam ušao u pećinu u prvom Tomb Riaderu.

Nagledasmo se eksplozija i jurnjava zadnjih 10 godina dosta bolje osmišljenih al svakako pošto gledam Last Duel sad da ne budem kontraš apsolutno cenim da malo prikažu prozor u to šta nas čeka, evo neki već kukaju radi u 20 fps na ps5, dakle neću ovde da zakeram nego prosto odlična grafika al ta akciona sekvenca mi je mediocore, TEK ĆE TO DA ZASIJA sve nadam se

Ma ta akciona sekvenca je potpuno nebitna, bitno je ono što je posle toga. Baš impresivan open world, odavno nismo videli takav skok u veličini i kvalitetu grafike.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
I sama akciona sekvenca je impresivna, od likova do efekata, kao sto je pomenuto vecina toga nije scripted nego random, eksplozije, ostecenje na kolima itd itd, sve je impresivno.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Ma ta akciona sekvenca je potpuno nebitna, bitno je ono što je posle toga. Baš impresivan open world, odavno nismo videli takav skok u veličini i kvalitetu grafike.
Dobro sad da je nebitna neko je to pravio nisu je na dugme, open world je uvek impresivan dok ne počnemo svi da ga pljujemo kad zatreba itd opet kažem strava prezentacija ali nisam poželeo da je opet pustim iskr
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
Po meni, ono sto ce biti najveca promena sa novim ue5 je sloboda. Epic je pokupovao milion tehnikalija i integrisao u engine, a ogromnu vecinu je dao da se koristi za dzabe.

Svako od nas ce moze da uzme UE5 i generise 30 metahuman-a, bilo kakav environment natrpan realisticnim asetima, da stavi svetlo i ukljuci global ilumination u par dana i sve to besplatno. Svako od nas ce moci da se oproba kao game i level dizajner jako lako.

Verujem da ce kreativnost eksplodirati kod ljudi.
 

disturbed

Well-known member
Messages
711
Reaction score
1,272
Points
203
Po meni, ono sto ce biti najveca promena sa novim ue5 je sloboda. Epic je pokupovao milion tehnikalija i integrisao u engine, a ogromnu vecinu je dao da se koristi za dzabe.

Svako od nas ce moze da uzme UE5 i generise 30 metahuman-a, bilo kakav environment natrpan realisticnim asetima, da stavi svetlo i ukljuci global ilumination u par dana i sve to besplatno. Svako od nas ce moci da se oproba kao game i level dizajner jako lako.

Verujem da ce kreativnost eksplodirati kod ljudi.

A mozda cemo biti jos vise biti zatrpani generickim smecem i free assetima :D
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,791
Reaction score
4,633
Points
373
Kontam da ce Insomniacov naredni Njujork biti veoma blizu ovakvom UE5 gradu.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
mislim da ce izgledati bolje, ovaj demo je radio mali tim ljudi, od velikih first party studija ocekujem da nadmase ovo.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Mogao bi ovakav demo i za film GLADIJATOR, obraditi u Unreal sve filmove iz tog perioda
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
ovaj prvi deo sam prepoznao odmah da je cg zbog kose, i dalje nije to to.
btw jel moguce da su skenovi uzeti direktno iz reloaded-a? tako mi deluju likovi.
 

jovcov

Nephalem
Co-founder
Messages
2,123
Reaction score
4,461
Points
473
ovaj prvi deo sam prepoznao odmah da je cg zbog kose, i dalje nije to to.
btw jel moguce da su skenovi uzeti direktno iz reloaded-a? tako mi deluju likovi.
Ne, sve je skenirano ovde. Samo su mladje verzije radjene artisticki uz reference naravno.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
neo i triniti izgledaju pljunuto kao iz reloadeda (mlsim u kolima).
 
Top Bottom