• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Steam Deck

Jedah

Well-known member
Messages
148
Reaction score
261
Points
173
Gabe je rekao da ce im SteamDeck biti dugorocni fokus, a posto je jedan od najbitnijih delova sistema dostupan svima [SteamOS], nista ne sprecava druge firme da naprave svoje alternativne uredjaje koji ce pustati sve te iste igre preko Steama i Protona.

Glavni cilj je izgleda da se popularizuje novi PC form factor, da pored desktopa i laptopa dobijemo dugorocno prisustvo i evoluciju PC gaming handhelda.

Da, popularizacija Handheld PC gaminga i SteamOS kao platforma za distribucje softvera.
Ali nije li je Valve usao sa gubitkom u ovom projektu? Ceo taj RnD proces i proizvodnje ovog handhelda daju toliko mnogo za tako malo novce.
Valve valjda smatra da ce imati direktan benefit od toga drzeci svoje kupce na Steam i profitirati kroz prodajom softvera

Zasto bi recimo (lupam) Samsung usao u ovaj biznis? Koji je njihov benefit od toga?
Plus ne postoji konkurentan produkt po toj ceni. Najblizi PC handheld - Aya Neo kosta 1000$! Stem Deck koji je jaci 400!! Logic?!
 

nebojsa986

Well-known member
Messages
955
Reaction score
1,415
Points
203
Redovni je M.2 slot, staje bilo koji najmanji 2230 gen3 ssd. Samo sto ovde kazu da je njihov model shielded [vidi se da je oblozen metalom u teardown-u].
Tome se i ja nadam, ali eto nije taj najjeftiniji model prikazan u videu pa mi nije 100% potvrdjeno
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,642
Reaction score
9,424
Points
453
Bez (globalne) retail prodaje nema ništa od popularizovanja formata, ni dugoročno ni kratkoročno.
Pokrili su najveća trzista sa prodajom direkt iz Steama.

A popularizovanje formata ne mora da stigne samo direktno od njih, ne bi me cudilo da Razer, Samsung ili neko drugi tokom 2022/2023 izda konkurenta [ko zna mozda i sa boljim APU-om].
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Zamisli kako bi se PS5 loše prodavao da je dostupan isključivo na najvećim tržištima i to preko store.sony.com?
Niko za takav install base ne bi pravio igre.
 

DieH@rd

Well-known member
Real Journalist
Messages
6,642
Reaction score
9,424
Points
453
Prodali su sve sto su mogli da naprave, nije da bi prodaja bila jaca da su otvorili preordere u svim drzavama sveta.

Niko za takav install base ne bi pravio igre.
Pa sad, PS5 ima rekordni install base za ovoliko malo vremena na trzistu. Naravno da bi developeri podrzali te platezno najjace zemlje sveta.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Pa sad, PS5 ima rekordni install base za ovoliko malo vremena na trzistu.
ETXycElXQAAg5Ji.jpg
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Iako me ne zanimaju ovakvi uredjaji, moram priznati da mnogo sexy izgleda i da su nisanjenje resili sasvim pristojno, mislim da ce biti veoma uspesan proizvod, mozda ga jednog dana i probam.
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
6,938
Reaction score
6,054
Points
553
Pa to je pocetna faza ili ono sto se zove "opipavanje trzista".
Siguran sam ako se tu pokaze, da ce vremenom biti dostupan svuda, niko nije gadljiv na zaradu, sigurno ga nisu radili sa namerom da budu u gubitku.
Ako u pocetku proizvodnim kapacitetima mogu da zadovolje samo odredjeno trziste, to opet ne znaci da nije uspesan proizvod, ako se na tom trzistu odlicno proda i oni budu u plusu, bilo novcano, bilo dizanjem popularnosti steam-a ili sta god ciljaju.
 

Omega

PS5 je đubre
Messages
2,949
Reaction score
4,545
Points
373
Ili neće biti u mogućnosti da zadovolje potražnju do 2023. ili će 'ispitati tržište' a-la OnePlus One pa će Steam Deck 2 biti 600€ u osnovnoj varijanti.
 

Undenis

Prime Evil
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,904
Reaction score
8,969
Points
553
Valve is delaying the launch of the Steam Deck, its handheld gaming PC, by two months. The Steam Deck had been set to launch in December, but Valve now estimates that the first orders will start shipping in February 2022.

“We’re sorry about this — we did our best to work around the global supply chain issues, but due to material shortages, components aren’t reaching our manufacturing facilities in time for us to meet our initial launch dates,” Valve said in a blog post.


 
Top Bottom