• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Saveti/predlozi/ideje za forum

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,628
Reaction score
7,908
Points
553
Jel radnja otvorena? :p Sjajno...Ok ostalo u istoj temi (theme), pa nemamo osecaj da je nesto 'NOVO'...Nema veze, volim i radove ispod haube :p

Otvori neki thread s puno slika, recimo OVAJ, i primeti kako lepo uchitava. Primetno je brzhi forum. :3
 

2CR4ZY

Forumski Apotekar
Messages
7,046
Reaction score
6,227
Points
553
Jel to sad znaci da kad kacimo slike, mozemo da kacimo ovde, da nece biti resize ili mora i dalje sa externog?
i dal moze da se poveca velicina avatara, da moze i gif da se stavi?
 

Yuka Sakazaki

Princess of Princess Champion
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
3,628
Reaction score
7,908
Points
553
Jel to sad znaci da kad kacimo slike, mozemo da kacimo ovde, da nece biti resize ili mora i dalje sa externog?
i dal moze da se poveca velicina avatara, da moze i gif da se stavi?

Da, kachimo slike ovde, ali imaj na umu da je limit 1MB. Josh uvek nismo raspravljali koliko i da li da podizhemo, ali bitje priche i na tu temu. Ako zhelish da pokazhesh nekakav 4K screenshot od 8MB, okachi na imgur ili neshto slichno.

Shto se avatara tiche, nije nam padalo na pamet, prvi si koji je to predlozhio. Vredi razmisliti o tome, ima prednosti i mane. Ako nishta drugo, moglo bi se testirati, pa bismo na osnovu reakcija chlanova mogli zakljuchiti.

Ovo shto sam napisao ne uzimaj kao zvanichan SL stav. :D
 

Shonkas

Well-known member
Messages
178
Reaction score
124
Points
43
Otvori neki thread s puno slika, recimo OVAJ, i primeti kako lepo uchitava. Primetno je brzhi forum. :3
Ako nije tajna, koliko mu bilo potrebno resursa za HOST za ovakav komotan rad foruma? Necu da pravim konkurenciju, vec cista komparacija sa drugim stvarima... ;)
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,514
Reaction score
6,895
Points
453
mišljenja smo da najviše zavisi od geografske lokacije samog host servera.
 

stale

Crni vojvoda
Co-founder
Administrator
Veliki gospodin
Messages
736
Reaction score
1,121
Points
203
Uh...ovakav odgovor nisam ocekivao! OK ako ste tako zakljucili...
prosli server je bio u US, prosecan request je trajao tipa 300ms, svaka slika se ucitava kao poseban request na server i postoji maksimalan broj paralelnih requestova koji mogu da se izvrsavaju, sto znaci da ce neke slike i content da se ucitaju sa vise sekundi kasnjena, sad je latency 10x manji.

same performanse servera mislim da su manje vise iste.
 

Shonkas

Well-known member
Messages
178
Reaction score
124
Points
43
prosli server je bio u US, prosecan request je trajao tipa 300ms, svaka slika se ucitava kao poseban request na server i postoji maksimalan broj paralelnih requestova koji mogu da se izvrsavaju, sto znaci da ce neke slike i content da se ucitaju sa vise sekundi kasnjena, sad je latency 10x manji.

same performanse servera mislim da su manje vise iste.
Taj problem sa 'blizinom korisnika' sam resavao sa Cloudflar-om... A host ti onda moze biti bilo gde geografski, kontam da znate kako funkcionise CF...
P.S. Greskom ostao POST, imam mogucnost brisanja?
 

Zegota

Well-known member
Co-founder
Messages
734
Reaction score
3,392
Points
313
Sve je to lepo kad je statika u pitanju. Šta ćemo sa bazom?
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
kad postujem neki youtube video malo malo pa mi se desi "this video is unavailable", bukvalno samo kopiram link videa...a posto post ne moze da se izbrise tako bezveze ostane. da li se ovo jos nekom desava...koristim firefox btw.
edit: reseno, radi kad se kopira link i share opcije...blah
 

Shonkas

Well-known member
Messages
178
Reaction score
124
Points
43
Jel bilo predloga za neki album na -1 ? :) Nisam mislio kao na FB... Evo primer... Pre 10 ak godina (bilo dobra ekipa) na jednom forumu (da ih ne reklamiram) dosli smo do te ideje - i ono u fazonu rasprava- sta imam da te gledam :LOL: - bitno je sta pricas...I jeste tako... No kazem bila ekipa, pa je odma iskocio jedan mastoviti i stavio je samo face polu blurovane (ko je zeleo) na SOUTH PARK likove iz crtaca...Znaci pišanje od smeha kakva FOTO...nisam je debil sacuvao :( Ali sam jos tada video koliko nakon toga bilo 'lakse' komunicirati kada znas lik kome se obracas.... Ja u INFO sam okacio i moj tvitter...tu se i vidim...mislim u danasnje vreme se 'skrivati' je besmisleno... Opet kazem...ja sam bio u taboru onih koji su se tada protivili, no na kraju smo se zaista dobro zezali oko te teme... Kako god - predlog!
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,514
Reaction score
6,895
Points
453
napravi temu, pa ako ljudi budu imali želju da kače, sve će ti se kas'ti samo...
 

Shonkas

Well-known member
Messages
178
Reaction score
124
Points
43
Nekim je tesko da naprave i INFO, bez podrske vas sefova na forumu...Mislim da se nece cimati, sto opet iz iskustva kazem -da dok nisam video rezultat - isto sam razmisljao - sta lupetaju ;) Mislim da to godi i samom forumu ako razmislimo malo dublje...
 

Shonkas

Well-known member
Messages
178
Reaction score
124
Points
43
Konfiguracije, na cemu se igramo i sl. Ono ispod 'Points' u raznim bojama ;) A zarez nije trebao da ide nakon INFO u mojoj prosloj recenici vec tacka... Podrska ADMINa se odnosila na ideju....Kao sto je INFO ideja prosla..
 
Top Bottom