• Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Ne-aktuelni filmovi

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Ima Criterion neki bolestan Set sa njegovim Filmovima, Teško Sektašenje

 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
pogledao novi rocky 4. kao prvo ja original obozavam, znam ga napamet. ova verzija je drasticno drugacija, sto je kul i interesantno. dosta stvari je izbaceno, dosta stvari ubaceno ali sto je najbitnije promenjen je ton filma, dosta je sve ozbiljnije, dosta vise dijaloga, scena izmedju likovima itd...e sad tu dolazimo do problema posto se ozbiljnost i 80s montaze bas i ne uklapaju, berem meni. takodje imam utisak da su neke scene blago promenjene cisto da bi se ubacilo nesto novo a ti novi delovi remete flow. posto se islo na nesto ozbiljnije i zvuk je realniji sto mi se takodje ne dopada previse, zadnja borba ima nizi nivo energije dobrim delom zbog realnijeg zvuka udaraca...ima tu masa nekih stvari koja mi se dopada ili ne dopada, da ne pisem referat.

u svakom slucaju ko voli serijal obavezno za pogledati ali imo original je bolji.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Imam novu Apokalipsu premontiranu ali još se nisam osmelio da je pustim (mada to sam prvi put ionako gledao u Reduks verziji pa i nije dobar primer...).

Takodje skoro je bio i Kum 3 u nekoj novoj verziji CODA...Očekujem još starijih naslova da uzmu i ponovo montiraju ne bi me čudilo.
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
milsim da nikad nije uradjeno ovako nesto, film je drasticno drugaciji.
 

Maxa

štaćukuću
Co-founder
Administrator
Moderator
Messages
4,531
Reaction score
6,952
Points
453
pogledao novi rocky 4. kao prvo ja original obozavam, znam ga napamet. ova verzija je drasticno drugacija, sto je kul i interesantno. dosta stvari je izbaceno, dosta stvari ubaceno ali sto je najbitnije promenjen je ton filma, dosta je sve ozbiljnije, dosta vise dijaloga, scena izmedju likovima itd...e sad tu dolazimo do problema posto se ozbiljnost i 80s montaze bas i ne uklapaju, berem meni. takodje imam utisak da su neke scene blago promenjene cisto da bi se ubacilo nesto novo a ti novi delovi remete flow. posto se islo na nesto ozbiljnije i zvuk je realniji sto mi se takodje ne dopada previse, zadnja borba ima nizi nivo energije dobrim delom zbog realnijeg zvuka udaraca...ima tu masa nekih stvari koja mi se dopada ili ne dopada, da ne pisem referat.

u svakom slucaju ko voli serijal obavezno za pogledati ali imo original je bolji.
jel izašao br?
 

Revan

Aldecaldo
Co-founder
Messages
2,792
Reaction score
4,634
Points
373
Jok, Amazon:

Code:
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5@High
HDR format : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 1 h 33 min
Bit rate : 24.4 Mb/s
Width : 3 832 pixels
Height : 1 600 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.166
Stream size : 16.0 GiB (97%)
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : BT.2020
Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 1000 cd/m2
Maximum Content Light Level : 10000 cd/m2
Maximum Frame-Average Light Level : 4048 cd/m2
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
milsim da nikad nije uradjeno ovako nesto, film je drasticno drugaciji.
Moguće nisam neki Roki fan pa nisam ni znao za to. I meni je 4. Najdraži bio jer samo sevaju treninzi i Ivan Drago ceo trip. Al primetio sam trend doterivanja starijih filmova u montaži lately
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
@Maxa

ako ti nije frka sacekaj br, malo su mi cudne boje i osvetljenje u nekom delovima, mozda je do ripa...a mozda je i takav film.
 

nelex

Well-known member
Messages
1,191
Reaction score
2,554
Points
203
Odgledah

Under the Silver Lake (2018)

Dosta kvalitetno uradjen film i mislim da je ova imdb ocena preniska. U suštini ovo je moderni neo-noir film sa odličnom glumačkom postavom, nadrealnom pričom i vrlo specifičnim režiserom koji verujem nije za svakoga, ali definitivno ostaje deo vas dugo nakon gledanja. Ako ste ljubitelji žanra, topla preporuka. Ne očekujte naravno Mullholand Drive ili tako nešto, ali u moru dosadnih remakova i blokbustera, napokon nešto malo drugačije. Ne znam kako sam propustio ovaj film da pogledam kada je izašao. Verovatno zbog loših recenzija. :unsure:
 

voja

Well-known member
Patron
Messages
2,150
Reaction score
2,397
Points
243
gledam neke stere ebert opise i nabasah na Arlington Road (1999), jos jedan film za koji nikad nisam cuo a odlican je. ukratko Jeff Bridges sumnja da mu je komsija terorista, komsiju glumi Tim Robbins...ne treba gledati trejler uopste, film ima prilicno neocekivan kraj a i pocinje prilicno zajebano.
 

timemaster

Caelondian
Co-founder
Moderator
Messages
1,825
Reaction score
4,045
Points
433
skoro sam gledao taj film, cak mislim da ga je neko ovde preporucivao. meni je bio odlican :)
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403
Jako lepooooooo posebno ko nije gledao kao ja slepac do sad.

The.Dark.Crystal.1982.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT​

 

Ace

Well-known member
Messages
590
Reaction score
914
Points
203
Jako lepooooooo posebno ko nije gledao kao ja slepac do sad.

The.Dark.Crystal.1982.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT​

Baš sam gledao Labyrinth (1986) Džima Hensona po prvi put pre par dana i oduševih se, uvek sam ga mešao sa Legend (1985) zbog sličnog imena i sličnih godina izlaska pa sam zato i propustio da ga pogledam ranije. Dark Crystal mi je sledeći na redu.
 

JackRaid04

Deus Ex Manjina
Messages
4,419
Reaction score
5,368
Points
403

Citizen.Kane.1941.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.LPCM.1.0-FGT​


Invasion.of.the.Body.Snatchers.1978.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


Maniac.Cop.2.1990.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT​


The.Addams.Family.1991.EXTENDED.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


Final.Fantasy.The.Spirits.Within.2001.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT​


Mulholland.Dr.2001.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​

 
Top Bottom