• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Ne-aktuelni filmovi

They Came Together (2014)

Ceo film je kao jedan ogroman SNL skeč u kome se pravi parodija na sve rom-com filmove. Ukoliko volite romantične komedije, a pritom su vam OK parodije i skečevi tipa SNL, onda je ovo za vas. Najbolja stvar je što traje 80tak minuta samo. Meni je super legao. Mozak na ispašu.

Ocena 6+/10
 
Screenshot-6.png


The 4th Man - Verhoeven iz perioda pre Holivuda. Zanimljiv, atmosferican triler, sa odlicnim Jeroenom Krabbeom u glavnoj ulozi. Imajte u vidu da se vec u prvoj sceni prikazuje kita u kadru, pa pazite s kim gledate, ipak je ovo Verhoeven.

8/10


Screenshot-4.png


Sexy Beast - Veoma kul film, sa mnogo smeka, zabavan, odlicni dijalozi i humor, sve to spakovano u sat i po vremena. Glumacku ekipu predvode sjajni Ray Winstone i Ben Kingsley. Ben ima neke od najjacih momenata u filmu 😄

9/10
 
Last edited:
Vreme praznika je kada gledam moje all time fejv filmove. Pogledah skoro Almost Famous (po ko zna koji put). Kakva filmčina :love: Možda sam slao ovaj deleted scene i ranije, ali bilo bi neverovatno da su uspeli (imali para) da ubace i ovo:


 
Screenshot-1.png


Sinoc ponovio Robocop, ovog puta remasterizovanu director's cut verziju. Odlicno izgleda.
Sto se filma tice, nema tu sta da se prica, Verhoeven na vrhuncu, scene nasilja, humor, ritam filma, akcioni delovi, bez icega suvisnog, dosta dobrih momenata, glavna muzicka tema, cisto uzivanje.
 
Robocop-a nisam gledao odavno baš i to na TV-u, pa sam morao posle ovih postova da pogledam i to prvi put sam skidao ove REMUX verzije po 60+gb. nisam se pokajao.
 
Bogumi dobro izgleda ova restoracija, jeste da sam nastavak gledao baš davno još u VHS danima, i mislim da mi je bio kul zbog dizajna kreatura i nasilja, vredelo bi ga obići ponovo. Pride je tu jedan poznat gospodin. :D

 
Generalno nisam fan diranja originalnog color grade-a, ali u ovom slučaju mi deluje da je ispalo odlično. Znam dosta ljudi koji nisu hteli da gledaju film pošto na početku deluje kao low-budget smeće C produkcije, a color grading je jedan od razloga za to.
 
I ovde se može primeniti ista logika kao i kod "reshader" modova za igre. Boje su značajan deo atmosfere filma. I mada ova nova verzija deluje drastično realnije mene lično automatski podseća na jeftine kung-fu filmove koje smo gledali koliko radi akcije toliko i radi nenamerne komedije.
 
Ko nece novi 4K remaster moze da uzme 1080p Bluray koji ima originali color grading.

Svakako 4K upscale nije doneo znacajno pojacanje ostrine slike.
 
I ovde se može primeniti ista logika kao i kod "reshader" modova za igre. Boje su značajan deo atmosfere filma. I mada ova nova verzija deluje drastično realnije mene lično automatski podseća na jeftine kung-fu filmove koje smo gledali koliko radi akcije toliko i radi nenamerne komedije.
Nikad mi nike bila jasna ta "svetinja" vanila verzije, nekad prerada ispadne bolje nekad lošije ali što ne pokušavati? Kao da su autori neki nedodirljivi eksperti, pa niko ne ume bolje od njih
 
Nije svetinja samo je reshade u 99% slučajeva gori.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To svakako, ali ponajviše zbog mod spama, gde svako izbaci neku svoju varijantu, ipak za mnoge igre se može naći neki reshade koji mi vise prija od vanile
 
To svakako, ali ponajviše zbog mod spama, gde svako izbaci neku svoju varijantu, ipak za mnoge igre se može naći neki reshade koji mi vise prija od vanile

Uvek se može naći neki re-shade koji više odgovara tvojim preferencama. Samo kažem da je, najčešće, odabir kolorita nameran i cilj mu je da dočara nešto. Nekada je to vremenom isforsirano i usečeno u mozgove gledalaca poput "meksičkog žutila" a ponekad se jednostavno oslanja na nešto što je tipično ljudski poput vezivanja prljavo zelene i smeđe boje za raspad (Fallout) ili da hladne boje daju osećaj ozbijnosti i neprisupačnosti (Raid, Dredd)
 
Last edited:
Back
Top Bottom