• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Ne-aktuelni filmovi

Pogledao M3gan, dobio i manje od ochekivanog. Prezhvakana tema, ali mi to nije smetalo. Na momente je komichan film, ali to ne menja chinjenicu da ima premalo nasilja, a i ono malo shto ga ima je slabo (gledao sam unrated verziju).
Gluma mi je poprilichno tresh, ali M3gan android ima kul momenata. Najprijatnije iznenadjenje je kad krene Walk the Night od Skatt Bros (isti feel sam imao kada sam chuo u Righteous Gemstones), kida pesma, iako mi je omiljena od Skatt Bros "Life at the Outpost".

Eto, toliko je dobar film da me najvishe odushevilo par sekundi pesme.
Sve u svemu, film je gubljenje vremena, predugo traje, premalo nasilja 4/10 jer sam darezhljiv.
 
The Matrix Resurrections sam zaobilazio jer sam ovca koja je verovala da je film sranje. Ali nešto me je prikopkalo nedavno, pa rekoh ajde pogledam ponovo prva tri dela i onda četvrti, bez predočekivanja. Prvi je i dalje najbolji, kultni film sa razlogom. Nema tu šta da se dodaje.

No, ne razumem zašto mnogi mrze drugi deo, odličan je film. Na neke momente sjajniji od prethodnika i da nema kusur mana (ponajviše mi smeta ona scena sa animiranim Neo-m i Smith-ovima gde se razbije verodostojnost filma i izgleda kao da gledamo neku lošu igru), meni bi možda i bio bolji od keca. Čini ono što svaki dobar nastavak čini: gradi na postojeću podlogu i izvrti nešto mnogo uvrnutije nego što smo očekivali. Ponekad vuče i na komičnu stranu i samo-parodiju - pristup koji će se vratiti i u četvorci, ali su ovde ti momenti suptilni. Borilačke scene su nešto najbolje što je ikada snimljeno.

Trojka, eh. Ima sjajne momente ali upravo ona originalnost koja je do sada bila pokretač serijala, ovde totalno, ali totalno nestaje. Ceo film je kliše, iako kvalitetno odrađen (naročito što se tiče dijaloga). Ima nemalo onih holividskih momenata patetike. I predugačak je, moglo je to i značajno kraće da bude. Koliko god prethodni delovi bili tvisteri, ovaj se završava očekivano i zbog toga dolazimo do konačnog antiklimaksa. Sviđa mi se što sadržinski ima više horora, tragedije, politike i grandioznog sajensfikšona, usudili su se da naprave nešto sveže po tom pitanju. Kada sam film gledao u bioskopu još onomad, bio mi je bolji nego sada. Ovako sa starijim očima mi je malo žao bilo karaktera i celog tog sveta da su ih nakon sve te svežine sredili na tako prežvakan način, ali ajde islio sam si, idemo da vidimo šta su u nastavku (ne računajući oficijelni nastavak u obliku igre - na koji sam jednom bacio pogled i batalio) skuvali.

Kako su uspeli da ispričaju (i prepričaju) istovremeno originalni a ipak viđeni narativ koji gradi na savremene teme i pruža sveže sci-fi ideje me je totalno oduševilo. Film ima puno mana o kojima ne bih previše diskutovao jer to možete naći na bilo kom drugom mestu, a ima više aduta o kojima se ne priča mnogo. Priča opet iznenađuje, direktno se nadovezujući na "realne" posledice sa kraja trećeg dela. Batalili su biblijske teme i dobro protiv zla šeme, ima mnogo više sivih zona, haosa i nebuloza (u dobrom smislu). Zlikovac više nije Smith (iako se Smith pojavljuje) i mene je baš očarao sa efektivnošću. Neki glumci nisu isti, ali je sve to lepo objašnjeno, nije da je bio naročiti problem. Neki su možda čak i bolji u svojoj novoj verziji - kao Smith. Jedino što sam se donekle brinuo je da neće biti inovativnih specijalnih efekata i da ćemo samo viđati one rotirajuće bullet time snimke. E pa, ne da nema ni jednog takvog snimka, već ima i novi bullet time (inverziran) inoviran samo za ovaj film (i izgleda do jaja). Film u više navrata razbija četvrti zid, ali ne onako lejmaroški kao u nekim yutub snimcima gde se to radi kao cilj za sebe, već se majstorski nadovezuje na priču i radnju u filmu, dok pruža ozbiljnu kritiku sopstvenom identitetu, prethodnim nastavcima i svima nama gledačima.

Neko je jednom rekao za druga dva dela da nisu bili potrebni. Nije ni četvorka, ali kao i prethodni nastavci, smatram da je vredna gledanja, možda čak i više puta, jer su ideje sa kojima barata - kao i celi serijal - bezvremeno mozgošireće.

Plus sadrži mog omiljenog fikcionalnog robota do sada.

Prethodni omiljeni (bezimeni - neinhibirani
robot iz filma Autómata):
1692265164126.png

Novi omiljeni, Kujaku (koji se pojavljuje kao golub u novom Matrixu):
1692265244361.png
 
Last edited:
Odgledao Clerks 3, nije smeshan kao dvojka, ali nije to ni bila poenta. Ima momenata na koje sam se na glas smejao, ali mi je sve u svemu lep film. Chudno mi je bilo videti koliko su svi ostarili, ali ima i to neki sharm.
Sve u svemu, i dalje mi je Clerks 2 najsmeshniji od sva 3, a verovatno i najbolji Kevin Smith film, ali Clerks 3 je veoma dobar.
 
Pogledao juche No Exit i nije bilo loshe. Vishe mi se dopadao film u pochetku dok je imao elemente misterije, ali nije ni losh nakon tog momenta kada saznajemo neshto. Kul mi je bilo videti Dennisa Haysberta, on mi je uvek gotivan.
Film je sasvim okej iskustvo, nishta specijalno, ali mi nije bilo dosadno gledati. Brzo je proleteo, nije smarao scenama u kojima se nishta ne deshava. Ima scena kada igraju igru s kartama "lazhi", zanimljivo mi je bilo koliko se pravila razlikuju od lazhi na koje sam ja navikao. I da, simpatichna mi je glavna glumica.
 
Pogledao sinotj Wrong Turn iz 2021 (ne redneck incest mutant verzija).
Pochelo je kao bilo koji film na slichnu foru, nastavilo se malchice drugachije, ali ne mnogo. Ideja je interesantna, ali se ne istrazhuje mnogo i deluje nekako zbrzano, iako je film predugachak.
Ima par jezivih scena, ali pored toga nishta specijalno. Sve u svemu, do sutra tju zaboraviti da sam ga gledao. Ne bih savetovao nikome da ga pogleda osim ako nema bash nishta pametnije da radi.
 
Screenshot-1.png


Happiness
U filmu pratimo sjebane likove, svako sa svojim licnim problemima, koji pokusavaju da se nose sa svakodnevnim zivotnim izazovima, pre svega ljubavnim. I ta njihova sjebanost nam donosi pregrst dobrih i smesnih momenata. Kod odredjenih sitaucija ce cak biti neprijatno sto ne mozete da obuzdate smeh.

Ovaj film nema losu scenu. Sjajna, uvrnuta, a nekima ce, zbog odredjenog lika i jedne grane price, biti i malo gadna crna komedija.

Kod prve scene sam vec imao osecaj da cu uzivati u ovom filmu i da ce me posteno nasmejati , druga scena mi je samo to dodatno potvrdila. Nisam se prevario.
Glumci, noseni odlicnim scenarijom, isporucuju preko dva sata odlicne zabave pune duhovitih dijaloga. Posebno se isticu Dylan Baker i Philip Seymour Hoffman, koji su prosto sjajni.

Preporuka!
 
Last edited:
Bas skoro pogledah sve delove Naked Gun-a, fenomenalna komedija, takve vise ne prave...

Primetih kako u zadnje vreme nema komedija, ko da ih nema vec godinama... a i one koje su bile zadnje, bile su uglavnom sve nekako prostacke i vulgarne...
 
Juce najzad pogledao film od Godarda, odlucio sam se za Contempt.
Zanimljiva mi je bila montaza i rezija nekih scena, medjutim sveukupno gledano nije bas legao 😄 Bio mi je uglavnom naporan, do nekog nivoa dosadan i jednim delom prilican izazov da izdrzim do kraja.

Svakako cu pogledati jos nesto od njega u buducnosti, ali citajuci neke komentare, utisak mi je otprilike da je to to - ili gotivis taj njegov stil ili ne.
Specifican je i mozda bih rekao previse hipsterski za mene, ali svakako razumem i zasto ga drugi gotive.

Najverovatnije cu Breathless pogledati sledeci put, pa cu videti da li ce mozda bolje leci. A sasvim moguce da cu nekad dati jos jednu sansu Contemptu.
 
Last edited:
Sećam se kada sam bio klinja, pogledao sam Super Mario Bros. film (iz 1993.) i smorio se najstrašnije. Negde kasnije u životu, kada sam bio tinejdžer, u nekom magazinu sam čitao neku listu tipa "100 najgorih filmova svih vremena." Svaki film je imao jedan frejm i malo teksta da objasni zašto je film loš. I negde prema dnu liste, samo su stavili SMB poster bez ikakvog objšnenja. Tada sam mislio da je to veoma inteligentan potez.

No, juče sam naleteo na ovo. Na linku možete pročitati više, ali evo jednog bitnog detalja:
The film as released runs 104 minutes. This extended version runs a full 125 minutes, with 20 minutes of additional scenes. The editing has also been reworked throughout, and restored by filmmaker Garrett Gilchrist, well known for his restoration of The Thief and the Cobbler and many Muppet projects.

I rekoh ajde da mu dam šansu ponovo (obožavam The Thief and the Cobbler - Recobbled Cut), sećam se da je bio neočekivano čudan film. I odgledah ja DVD verziju (koju preporučujem naspram VHS verzije ako želite jasnije da vidite šta je sve isečeno i uvidite koliko je oficijelno objevljena verzija besmislenija). Kao prvo, film nije bio namejen za decu, tako da nije ni čuo što mi se onomad nije svideo. U poslednjem momentu pred izdavanje je dizni korp. htela da film ipak bude za decu, pa su ga sasekli u značajno goru formu.

Dok je film daleko od savršenog, pogotovo za današnje standarde, uz ovaj cut sam se do suza nasmejao. Ovako zreliji smatram film odličnom sci-fi komedijom, prepunom suptilnim omažima igri. Nema puno ovako originalno bizarnih scenarija u istoriji i moram reći da mi se baš sviđa šta su želeli da stvore. Vizija je jaka, glavni glumci su maksimalno razradili Mario braću, muzika je odlična, sajberpank atmosfera je vrhunska, određeni dijalozi su majstorksi, i film ima nekih neverovatno uvrnutih ideja. Vidi se da su se svi zababavljali tokom snimanja i energija celog filma je baš razdragana. Mislim da ću gledati ponovo.

Film je snimljen dok Mario "lore" još nije ima ovako utemeljenu osnovu kao danas i ono što su izmaštali iz osnovne inspiracije je fascinantno. Nisam gledao ovaj novi animirani crtać, tako da ne mogu da uporedim, ali moram priznati da me ovo:
mario-transparent-original-4.png


Manje ispiriše da zamišljam ovo:
720


Te smatram sledeće mnogo adekvatnijim:
View attachment Llistening_to_pipes.mp4

View attachment Arresting_plumber.mp4


Ovu rastauriranu seču preporučujem svima kojima nije teško da žrtvuju lična očekicanja i spremni su da uživaju u smeloj avanturi koja je veoma pametno namenjena pravim fanovima.
 
Sećam se kada sam bio klinja, pogledao sam Super Mario Bros. film (iz 1993.) i smorio se najstrašnije. Negde kasnije u životu, kada sam bio tinejdžer, u nekom magazinu sam čitao neku listu tipa "100 najgorih filmova svih vremena." Svaki film je imao jedan frejm i malo teksta da objasni zašto je film loš. I negde prema dnu liste, samo su stavili SMB poster bez ikakvog objšnenja. Tada sam mislio da je to veoma inteligentan potez.

No, juče sam naleteo na ovo. Na linku možete pročitati više, ali evo jednog bitnog detalja:


I rekoh ajde da mu dam šansu ponovo (obožavam The Thief and the Cobbler - Recobbled Cut), sećam se da je bio neočekivano čudan film. I odgledah ja DVD verziju (koju preporučujem naspram VHS verzije ako želite jasnije da vidite šta je sve isečeno i uvidite koliko je oficijelno objevljena verzija besmislenija). Kao prvo, film nije bio namejen za decu, tako da nije ni čuo što mi se onomad nije svideo. U poslednjem momentu pred izdavanje je dizni korp. htela da film ipak bude za decu, pa su ga sasekli u značajno goru formu.

Dok je film daleko od savršenog, pogotovo za današnje standarde, uz ovaj cut sam se do suza nasmejao. Ovako zreliji smatram film odličnom sci-fi komedijom, prepunom suptilnim omažima igri. Nema puno ovako originalno bizarnih scenarija u istoriji i moram reći da mi se baš sviđa šta su želeli da stvore. Vizija je jaka, glavni glumci su maksimalno razradili Mario braću, muzika je odlična, sajberpank atmosfera je vrhunska, određeni dijalozi su majstorksi, i film ima nekih neverovatno uvrnutih ideja. Vidi se da su se svi zababavljali tokom snimanja i energija celog filma je baš razdragana. Mislim da ću gledati ponovo.

Film je snimljen dok Mario "lore" još nije ima ovako utemeljenu osnovu kao danas i ono što su izmaštali iz osnovne inspiracije je fascinantno. Nisam gledao ovaj novi animirani crtać, tako da ne mogu da uporedim, ali moram priznati da me ovo:
mario-transparent-original-4.png


Manje ispiriše da zamišljam ovo:
720


Te smatram sledeće mnogo adekvatnijim:
View attachment 11959

View attachment 11960


Ovu rastauriranu seču preporučujem svima kojima nije teško da žrtvuju lična očekicanja i spremni su da uživaju u smeloj avanturi koja je veoma pametno namenjena pravim fanovima.

Ne ironično sam uvek voleo Mario film , sećam se prvi put kad sam naleteo na dvd početkom 2000tih. Toliko mi je bio čudan i ono osim imena sa Mariom malo konekcija ali i dalje zanimljiv daleke od sjajnog , ali ni upola loše kao sto ga ljudi pljuju. Inače u knjizi "Console Wars" ima celo jedno poglavlje o pravljenju Mario filma i celoj ludosti oko njega. Video sam da izbacuju uskoro neki novo 4k izdanje sa gomilom bonus contenta i ako sam dobro shvatio pored theatrical verzije i nova recut verzija sa svim tim dodatim scenama. Mozda grešim nisam siguran , svakako cu overiti ponovo film čim izadje.


Inache jedan dragulj iz 80tih je naizad izasao u 4k izdanju. The Monster Squad , sjajan film čiste zabave koji traje čitavih sat i dvadeset minuta. Ko nije odgledao ovo a voli klasične monstere , neka overi sad , 4k transfer izgleda sjajno

71bWq-7x7NL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
 
Meni se oduvek cinilo da je ovo neka osakacena PG13 verzija da postoji "prava" duza.


Koliko se secam ima oko nekih 10-15 min deleted scena. Studio ih naterao da film bude ispod 90 min. Sve scene su online , sad ne znam da li je neko uradio "duži cut" filma.
 
Najzad sam pogledao JFK i to Director's cut verziju od skoro tri i po sata.
Proleteo je film, sjajna montaza, osecaj za tempo, fotografija velikog gospodina Roberta Richardsona. Bez obzira da li je i koliko svega ovoga uopste tacno, ispricano je na tako dobar nacin, non-stop drzi paznju i interesantno je. Moze se reci da tu i tamo ima maaaaaaaaalcice patetike, ali ne smeta uopste.
 
Last edited:
Back
Top Bottom