• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Ne-aktuelni filmovi

Walk Hard: The Dewey Cox Story


Parodija na filmove poput Ray i Walk the Line, sa naravno još mnogo omaža i fora u vezi sa poznatim muzičarima. Iznenađujuće dobro je krenuo film, fore neke su baš bile dobre, ali nakon 20 30minuta, sve se raspadne. Tj. nema više tog kvaliteta kao na početku i rade omaž i reference na poznate muzičare čisto kako bi ih radili, bez ikakvog smisla.

Ocena 6.5/10

Just Before I Go (2014)


Verovatno najbolji film (ako ne računamo originalnu američku pitu) Seann William Scott-a. U suštini dramedija, obrađuje se teška tema smisla života i njegova odluka da izvrši samoubistvo. Da nema nekih vulgarno nepotrebnih scena, bio bi još bolji film. Dobra stvar je što traje 90min, tako da brzo prođe.
Fun fact - režiserka je Kortni Koks :)

Ocena 6.8/10
 
"Dve cadjave dvocevke" - damn kakav film... naravno, gledao sam ga bas davno, ali sad je ponovo dosao na red.
Kakav scenario, kako dobro izrezirano, da ni sekund nije dosadan, tako dobro uklopljena muzika, fenomenalan cast i dijalozi, neverovatne scene, kakva mesavina zanrova krimi-drama-komedija... ovakva remek dela se vise ne snimaju...
 
Krejzi, ako nisi gledao, mozda ti se svidi i Layer Cake, film je rezirao producent "Dve cadjave...".

Spominjao sam ovde film...

Layer Cake - ko gotivi Lock, Stock... i Snatch, verovatno ce mu se i ovo svideti. Glavni lik zeli da se penzionise iz krimi sveta, ali, naravno, ne ide to bas kako je zamislio. Desava se sranje (gde si nasao da se zajebavas sa Srbima) koje pokrece celu avanturu sa nekoliko sporednih stvari koje se preplicu. Svaki cas se nesto desava, ima puno likova, ima humora. Glumacka postava je odlicna, tu su Bond, Dambldor i Venom, plus jos poznatih faca.
Kasnije sam video da je reziser Matthew Vaughn i da je bio producent na Lock, Stock... i Snatchu, pa ne cudi sto film ima taj vajb.
 
Ja sam isto pogledao sva četiri ovih dana i nisu mi bas sjajno ostarili.
Treći je definitvno najbolji, onda bih možda keca stavio, pa dvojku i četvorka na kraju s tim da su mi bas nijanse između ova tri.
Sad kad se vratim ću overiti i ovaj novi.
 
Ako ti se prva dva nisu svidela ne muči se i pređi na nešto drugo.
Neki filmovi se gledaju dok su aktuelni.
Nije mi mucenje. Nemam nista protiv da pogledam los film, ako cu neku korist izvuci iz toga.
I u ovom je bilo dve scene koje su mi bas legle (pocetna i ona na sinama), a i sada mi je jasnije koliki su uticaj imali ti filmovi na filmsku umetnost, a i na igre (od Uncharteda pa do RE4).
Volim da gledam starije/kultne filmove i poredim sa ovim sto se snima danas. Ford je recimo dosta sarmantniji od vecine atkuelnih glumaca.
Sami filmovi su dosta naivniji i cini mi se prilagodjeniji deci sa jedne strane, a opet prepuni rasizma i mizoginije sa druge.
Kada pogledam neki ovakav film lakse mi je da vidim sta je to danas bolje, a sta losije i u kojoj meri nostalgija i period zivota kada nesto gledas prvi put uticu na misljenje o kvalitetu filma.
 
Ja sam od svih gledao samo onaj iz 2008. ubrzo nakon izlaska i bio mi je loš film baš.
Dakle nije postojao apsolutno nikakav faktor nostalgije jer nisam ni gledao originalnu trilogiju niti sam to uradio do danas.
 
Krejzi, ako nisi gledao, mozda ti se svidi i Layer Cake, film je rezirao producent "Dve cadjave...".
Imam ga vec u katalogu, ali ne secam se dal sam ga gledao, overicu svakako, trebao bi za par meseci da dodje na red...
 
Nije mi mucenje. Nemam nista protiv da pogledam los film, ako cu neku korist izvuci iz toga.
I u ovom je bilo dve scene koje su mi bas legle (pocetna i ona na sinama), a i sada mi je jasnije koliki su uticaj imali ti filmovi na filmsku umetnost, a i na igre (od Uncharteda pa do RE4).
Volim da gledam starije/kultne filmove i poredim sa ovim sto se snima danas. Ford je recimo dosta sarmantniji od vecine atkuelnih glumaca.
Sami filmovi su dosta naivniji i cini mi se prilagodjeniji deci sa jedne strane, a opet prepuni rasizma i mizoginije sa druge.
Kada pogledam neki ovakav film lakse mi je da vidim sta je to danas bolje, a sta losije i u kojoj meri nostalgija i period zivota kada nesto gledas prvi put uticu na misljenje o kvalitetu filma.

Ja sam ih gledao bezbroj puta ali sad mi baš ne leže. Naročito treći deo koji je potpuno bespotreban.

Recimo prvi deo ima jednu žešću ‘rupu’ u priči: da se Indi nije umešao i da se nije lomatao preko pola sveta, sve bi se završilo na isti način [spojler za film od pre četrdeset godina] nacisti bi otvorili kovčeg i opet bi im se lica istopila :)
 
Last edited:
haha, baš gledam the big bang theory, nzm šta mi bi, i baš je pomenuta ta ista činjenica oko kovčega. ja svakako india mogu da gledam uvek i taj četvrti deo. nostalgija ili ne.
 
indija sam religiozno gledao kao dete i upijao sva tri filma po ne znam ni sam koliko puta, a tek što sam igrao SNES Indiana Jones' Greatest Adventures, nebrojeno
 
@nelex
Ako ti se svideo Stifler u Just before I go, overi i prvi Goon i Bloodline, po meni su to top 3 njegova filma. A pogledao sam ih skoro sve sto je radio.
Opa, hoću (y) hvala na preporuci

Sad vidim da traju oko 90min što je ogroman plus ❤️
 
Ponovo sam gledao Jackie Brown - ovo je drugaciji Tarantino, sve suprotno od onoga sto ocekujes od filma kad vidis njegovo ime i to je mislim i glavni razlog zasto se o njemu najmanje prica, zasto se vecina tek pri kraju seti da ga navede ili potpuno zaboravi.

U pitanju je mirniji film. Nema ovde otkacenog, prenaglasenog nasilja na koji nas je navikao, sto je verovatno odbilo vecinu. U pitanju je sasvim obicna prica, ali puna duse, sjajnih dijaloga, zanimljivih likova i onog tarantinovskog humora. Kad se na to sve doda divan soundtrack, rezultat je prava uzivancija.
Imao sam osecaj da mogu satima jos da gledam dogodovstine likova i slusam njihove razgovore, dinamika izmedju njih je toliko dobra. Neki od najsmesnijih momenata su definitivno izmedju Louisa (De Niro) i Melanie (Fonda).

Slusao sam Tarantina kad je pricao kako je De Niro zeleo ulogu Maxa (inace je rekao da bi, kada bi sada pravio ovaj film, glavne uloge bile Angela Bassett i De Niro) i drago mi je da nije doslo do promene, jer je Robert Forster sjajan, kao i Pam Grier, puca od hemije izmedju njih dvoje. Oni su najsladji deo ove poslastice.

Trivia: Michael Keaton glumi istog lika ovde i u Soderberghovom Out of Sight

 
Last edited:
Back
Top Bottom