• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Ne-aktuelni filmovi

Neka, neka, pisaću ja svakako. Planirao sam već i pre nego što sam video ovaj thread samo ne stižem da pišem duže postove.
 



Osim toga što se krevelji i što ne dokazuje ništa konkretno već samo cinično prepričava radnju filmova redom, nekako su ovakve kompilacije od dva sata super zabava i glat nakucaju 5 miliona pregleda...

In my book i najslabiji filmovi u ovom serijalu su vredniji gledanja od ovakvih videos. Da, volim Resident Evil serijal i od prvog Filma svaki nastavak sam ispratio, neki su mi bili vrh a neki slabi ali nikada potpuno dosadni i promašeni od onoga što je cilj da budu.

I svetan sam da otvoreno priznanje tog tipa automatski isključuje svakoga za ozbiljno iz bilo koje filmske diskusije.

Ali ono što je mnogo važnije to je da čovek stane iza svojih izbora i svog ličnog ukusa, da zna da ga obrazloži i odbrani. Većina to u eri interneta nažalost ne sme i naravno da je daleko udobnije bežati u ironiju i podsmevanja, biti deo neke grupe koja ima makar neki stav o nečemu pa sve i da je to taslačenje filmskog serijala koji zapravo ima zanimljivije zaplete i finale od samih igara kojima je inspirisan. Što je donekle i ok jer u igrama je gejmplej na prvom mestu pa onda sve ostalo a tu su RE Igre oduvek bile neprevazidjene. Čak i kad se meni ne dopadaju, pristup koji su odabrali bio je prva klasa u samom smislu funkcionalnosti. Makar u Kanonskim Naslovima

I Bes Fanova Igara prema ovim Filmovima je oduvek bio ok jer - nisu fan servis i nikada nije ni trebalo da budu. Film treba da bude potpuno druga stvar od video igre, treba i od knjige ali je tu stvar nešto kompleksnija i svakako nije sad tema.

U tom smislu uvek sam voleo kako svaki novi nastavak radi svoju stvar i potpuno nemam pojma šta me čeka a reference na igre su tu samo kao podsetnik iz kojeg univerzuma je izvorna ideja, koja se ovde vremenom razvila u nešto drugo a veoma često se aludira i na neke druge autore/filmove koje Paul WS Anderson uvažava od Karpentera pa do Dzordz Milera i i do braće / sestara Vahovski tako da tu često imamo kao motive Wasteland, Virtuelne Realnosti, Učitavanje lažnih sećanja , Alis i njene super moći, Ekstravagantnu Akciju etc.

Prvi deo mi je bio redovan DVD tad kad god nemam pojma šta da pustim na blejama, Afterlife u 3d u bioskopu je bio potpuna euforija , sećam se da su ljudi aplaudirali na onu uvodnu scenu a zadnji film u serijalu iako sam stalno odlagao sa gledanjem (pao sam malo i ja pod uticaj posle petog dela, sramim se) mi je na kraju ispao najbolji uz prvi deo ofc. Bio sam se naježio na kraj i iskreno bilo mi je žao što ih neće biti joooš. I ostale delove volim ali imam i malo više zamerki pa da ne širim. Letos sam baš odlučio posle dužeg vremena da repriziram sve i imao sam očekivanje da ću stati posle prvog ili drugog i da će biti dosadno ali baš obrnuto bkv sam jedva čekao da završim sve do uveče pa da nastavim sa sledećim. Kucam sve ovo da istaknem ovi filmovi su pre svega DOBRA ZABAVA pa onda sve ostalo. Ulaziti u neku čauru ciničnog kritičara koji se podsmeva svemu tome je promašena poenta i realno gubljenje vremena. Bez obzira koliko prikuplja pregleda i pažnje.

Uzmi bajo pa dokazuj zašto je Fight Club ili Pulp Fiction možda glup i besciljan Film. Ja se svakako neću složiti ali ću želeti da saslušam jer mi to deluje ipak kao neka hrabrost.

Zatvorio bi priču sa jednim od meni najomiljenijih Saundtrekova iz prošle decenije, svako ko mrzi filmove ih neće sigurno zbog mene zavoleti ali može makar da ovo odvrneee, masterpis

 
Prošle Godine sam Novu dočekao uz Apokalipsu Danas najnoviji Kat.

Koju Epik Reprizu preporučujete večeras ili sutra ako ne stignem (treba da dovršim Glass Onion...), nešto mi stao mozak...
 
skinuo sam juce burnt (2015) i northman....mozda nesto od toga pogledam veceras, ne znam koliko ti je to epic.
ali ono tu je uvek forrest gump, krenes u 10:38:57.
 
Ja sam par dočeka zaređao Džarmuša, pa mi je to nekako postalo tradicija. Večeras se gleda Down by Law.
 
skinuo sam juce burnt (2015) i northman....mozda nesto od toga pogledam veceras, ne znam koliko ti je to epic.
ali ono tu je uvek forrest gump, krenes u 10:38:57.
Burnt ne znam šta je, a Northman ima def scene koje će te oduvati, samo je pitanje kako će da ti legne kao celina, meni se menjalo od čeptera do čeptera...


Forest Gamp je super, nego gledao sam ga mnogo puta ne jer sam ja hteo nego se prosto vrteo na tv u beskraj.
 
Trebalo je da ga pomenem u novim Filmovima ali pošto već par dana pokušavam da ga završim sad je već prošlogodišnji Film

Pogledah Glass Onion iz 4 gledanja i pre toga iz jednog ja msm Knifes Out iako sam znao da nemaju veze al aj zbog celog Tripa.

Knifes Out je OK, meni lično nije jasna tolika fascinacija i oduševljenje tim filmom. Generalno ja ne volim kad i statiste glumi neko poznat (osim kad su Tarantinovi jbg) pošto to je obično da podigne nešto što treba da bude u najboljem slučaju prosečno. Knifes Out je živahno režiran, razigrano je sve na maks do samog otkrovenja misterije, glumci su se baš potrudili, kao da su svi jedva čekali pojedinačno jedan ovakav Film da se odmore od eksplozija ludila itd bez puno opterećenja da udju u neke nove likove i rade šta im mila volja jer su zvezde.

E sad Glas Onion je drugA priča u ovom univerzumu, poznatih glumaca je makar za mene malo manje (mada ima ih i dalje i ovde bolje šljaka ta fora, Batista je Super Izbor Recimo), postavka je modernizovana na sve moguće načine dešava se u skorijoj prošlosti dakle nema više onog vintidz vajba I LIKOVI su pojedinačno značajno zanimljiviji.

Ono što je potpuno besmislica je otkrovenje i to što se Mid-Spoiler Film negde na pola vraća na početak da se cela stvar prodje opet iz drugog ugla i malo šire jer su mnogi detalji namerno od nas sakriveni JER moramo da ih gledamo opet. Zašto, pa zato da bi bilo sve zajebanije i šatro kompleksnije. A kad dodjemo do otkrovenja prosto ne može da se ne zapita svako koga ovo nije diglo u nebesa kako niko od likova nije celu stvar zaključio ranije? Aj mi kao gledaoci kad nam se probira šta ćemo da vidimo a šta ne (jedan postupak koji meni lično uvek ide na kurac) mi i imamo pravo da na kraju zevamo dok Denijel Krejg deklamuje beskrajno razrešenje ali svi ostali jbg deluju kao neke karikature. A sve to bi ajde i pregurao da se toliki slojevi i slojevi zapleta, zagonetki, detalja, flešbekova ne vode u najočigledniju moguću soluciju i onda na sve to onaj epilog koji niti je smešan niti je šta zna samo Rijan Dzonson.

Film je virtuozno izveden, super izgleda, u suštin ovo je iznad prosečan reditelj koji na sve načine naglašava nešto što bi imalo isti efekat da je i manje pompezno. Kao da daš Čodeksu da igra nešto na Easy.

Glass Onion je zabava koja ne vodi nigde, zagonetka zarad razrešenja zagonetke.

Skoro sam u diskusijama ovde saznao da će Novi Matriks biti brzo zaboravljen jer je imao loše Recenzije.

Nema tih Dobrih Recenzija koje će spasiti Glass Onion od zaborava.
 
Ma mislim da si mogao lagano ovo u novu temu, jeste kao da je za novu filmsku godinu, al ovo su prilicno svezi filmovi. Mislim da cak iako su iz prethodne godine, pisu se u novoj temi, nije striktno samo za filmove iz 2023. Mozda i gresim, nek neki mod potvrdi.

Btw, sto se tice Knives Out 2, slazem se dosta. Lagan je film, pa mi nije toliko bas smetao sa svim svojim manama, turn off brain limunadica. Medjutim, utisak je slabiji od prvog filma, koji je mnogo bolje funkcionisao u svemu. Zanimljiviji likovi, zanimljivija radnja, zabavniji...sto se mene tice, sve je na strani prvog filma.
 
Ma mislim da si mogao lagano ovo u novu temu, jeste kao da je za novu filmsku godinu, al ovo su prilicno svezi filmovi.
Važi komentarisaću Babylon u 2023 temi kad ga bude


turn off brain limunadica.
apsolutno i brain off limunadicu treba napraviti da šljaka, počeo je super film i bilo mi je baš krivo što je tako razočaravajuće finale...
 
Tradicionalno, 2023 u naslovu više označava diskusiju za 2023. godinu nego konkretno filmove iz 2023, a ovaj thread mi je za filmove starije od 5 godina 😄

Gledao sam Down by Law. Klasičan Jarmusch, stavi random pevače i glumce sa kojima se druži i pusti da vode neke blesave konverzacije. Generalno ga volim, ali mi ovaj nije nešto legao.
 
pogledao burnt i aloha, oba filma sa bradley cooperom i oba iz 2015. burnt je interesantan film o kuvanju, mishelin zvezdama itd, prilicno interesanatn filmic, najveci problem je lik bradley coopera koji je govnar, jdnostavno nije likable veci deo filma.
aloha je od cameron crowa, koliko vidim prilicno lose ocenjen meni je bio odlican. interesantna prica, likovi, ima srca preporuka za pogledati...ustvari preporuka za oba ali mi se aloha vise svideo.



 
Back
Top Bottom