• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Ne-aktuelni filmovi

Neocekivano dobro sam se zabavio uz Malignant.
Nemojte da mislite da je ovo ozbiljan horor, jer to i nije, niti se uopste trudi da bude. Jasno je vec od prvog kadra (a i iz dosta scena kasnije 😄 ) da je Wan zeleo zezanje uz ovo, da bude totalno drugacije od npr. Conjuringa.

Od mene jakih 8/10, verovatno malo preterano, ali me je bas pozitivno iznenadio film.

p.s. sad sam se setio da ima Horror film thread, pa nek neko prebaci tamo.
 
I ja se sinoć fino zabavio uz ovaj opskurni Buddy Cop Horor Gas, voleo bi da je bilo JOŠ TOGA, malo mi ko pilot epizoda otkazane serije ali ima par genijalnih Horor Scena karakterističnih za 80s plus jedan neočekivan kameo na kraju...

Dostupan je više nego solidan BR Remaster

YOU CANT KEEP A GOOD COP BAD


 
Wolfen 1981

Više Mračan 70s Policijski Supernatural ??? Triler nego 80s Flashy Horor sa Vukovima. Odlično Tematizovan najviše kroz Samu Lokaciju jel, zatim Glavnog Pandura kojeg bi odavno Smrt oduševila više nego išta, Vukove koje pratimo isključivo iz Prvog Lica sa nekakvom SKREMBLOVANOM SLIKOM (Fazon koji će kasnije da se koristi u prvom Predatoru) msm mogu da zamislim kako 1981e zabole ljude da ovo gledaju pored Američkog Vukodlaka u Londonu i Zavijanja ali mene zabole za Vukodlake dok 70e obožavam i u ovom Filmu sam baš uživao pošto ga nosi ta atmosfera najjače.

Film ima problem sa trajanjem od skoro 2 sata i čak sam i ja osetio to iako sam bio INVOLVED na maks plus nekoliko scena bi izbacio iskreno al sve u svemu ostaje na kompu i ponoviće se nekad sigurno, preporuka


 
ovo je jedan od flmova koji sam vidjao cesto na werewolf listama filmova....da li je werewolf movie, da li nije werewolf movie, u svakom slucaju nikako da ga pogledam godinama, moram to da ispravim.

kad smo kod werewolf filmovima, jedna preporuka, the cursed 2022, ovo je ustvari nov filma ali je nekako prosao komplet nezapazeno. ocekivao sam jos jedan jeftini shit ali ispade cista suprotnost. vrlo dobar visokobidzetni, brutalan film sa nesto drugacijim konceptom vukodlaka.

 

Dressed.to.Kill.1980.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


The.Usual.Suspects.1995.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


Flatliners.1990.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


In.the.Mood.for.Love.2000.CHINESE.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.SDR.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


Escape.from.Alcatraz.1979.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


The.Texas.Chainsaw.Massacre.2.1986.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.2.0-FGT​


Videodrome.1983.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.2.0-FGT​


The.Return.of.the.Living.Dead.1985.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​

 

Starship.Troopers.1997.25th.Anniversary.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT​


Starship.Troopers.1997.20th.Anniversary.PROPER.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT​

Highlander.1986.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​

 
Pogledao Dva Vrhunska 80s Horora koje sam godinama zaobilazio i potcenjivao , reč je o The Stuff (1985) i Rimejku The Blob (1988). U oba slučaja su me vickaste premise odbijale al ispostavilo se da mi je zapravo taj Retro Horor Pristup u 80im Jebanje Keve posebno jer volim oduvek Invaders from Mars a može i They Live da se ubaci komotno u tu priču kao i naravno The Thing pre svega mada on i nema toliko taj trip samo je Rimejk.

Kako God dok je Stuff namerno u nekom Komičnom Treš smeru kao neki Saut Park do samog finala gde toliko dobro poentira da sam se uhvatio za glavu, The Blob je više Top of The Line 80s Ugodjaj kao neki Film koji zamišljam kad pustim New Retro Wave bkv, mada ima i on svoje momente tipa e ovo ćemo upotrebiti protiv Rusa kao Oružije itd hshshs.

Pošto su u svom žanru opšte poznati filmovi da ne dužim, ko nije overio a gotivi fazon MAKS preporuke



 
Last edited:
super je the blob, prilicno brutalan... specijalni efekti su super interesantni posto je sve prakticno, nije bilo cgi-a.
 
Za The Blob sam prvi put video u Corridor VFX react epizodi i totalno posle toga zaboravio. Moraće da se pogleda, dobro ste me podsetili.

15:05 The Blob!
 
Izuzetan je VFX u Filmu, nema govora. Ja se inače ne oduševljavam sa svakim 80s Filmom samo jer ima praktične efekte, Blob mi je bio Vrhunski
 

Volver.2006.SPANISH.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


Malcolm.X.1992.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


Run.Lola.Run.1998.GERMAN.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​


High.Plains.Drifter.1973.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​

 
Jbt a skoro sam ga baš gledao prvi put i bio u fazonu kako lep film, kako god evo ko nije dugo ili nije nikad

The.Company.of.Wolves.1984.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.2.0-FGT​



Jedan od najboljih Korejskih filmova ikada, dont sleep

Joint.Security.Area.2000.KOREAN.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.SDR.DTS-HD.MA.5.1-FGT​



Nije moj Fazon ali pošto je iz 90ih podrška uvek

The.City.of.Lost.Children.1995.FRENCH.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT​

 
Into the Blue (2005), ostao mi film u secanju zbog jessice albe, pogledao ga i onako, nije bio nesto, dijalog blago retardiran, englez fudbal zove soccer itd..ali ono film izgleda lepo, jessica alba je perfektna perfektna tako da ko hoce moze malo da iskljuci mozak i uziva u prizorima.
muzika iz trejlera mi je bila kul, volim i dalje taj early, mid 00s metal.



 

Сјајан, сјајан ирски филм чије име се налази иза познатијег филма са истим именом. Радња се врти око лика који је одгулио 15 година затвора због убиства. После те изгубљене младости, враћа се на своје имање да би затекао оца од своје жртве како уназад систематски годинама покушава да пронађе тијело, које никад није откривено. Ту је и Јорен из Гејмотрона у улози полицијског инспектора кратког фитиља. Препорука!
8.5/10
 
Back
Top Bottom