• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Movie Ne-aktuelni filmovi

October Sky 1999

Istinita priča o Homeru Hikmanu, NASA inženjeru skromnog porekla koji se borio protiv roditelja i okoline da ne završi u lokalnom rudniku poput ostalih vršnjaka. Imao je jedan cilj a to je da napravi najbolju "školsku" raketu i osvoji takmičenje koje bi ga odvelo iz tog grada.

Jedna lepa feel good pričica o odrastanju, sa previše klišea, ali takođe sa odličnom glumačkom postavom. Podržavam sve tipove feelgood filmova i filmove koji vas inspirišu da se pokrente i probate da uradite nešto od svog života.

Ocena 6.8/10
 
October Sky trivia:

"Jeff Bezos, the billionaire founder of Amazon, saw a screening of October Sky in 1999. In a subsequent conversation with the science fiction writer Neal Stephenson, Bezos commented that he had always wanted to start a space company. Stephenson urged him to do so. Bezos then started the private aerospace manufacturing and services company Blue Origin, and Stephenson became one of the company's early employees."
 
Still Alice 2014

Postoje inspirativne priče poput sportskih biopica ili nekih biznis/startup filmova, ali mislim da ništa nije toliko inspirativno poput lekcija iz nečeg što se može desiti apsolutno svima. A kada se desi, shvatite da je prekasno. Tokom gledanja, i bogami i nakon, uhvatio sam sebe razmišljajući o svom životu i šta bi bilo da se meni ovako nešto dogodi. Nekome može biti ovo dosadan film, ali ako vas pogodi na pravo mesto, može biti fenomenalan - prvenstveno jer dovodi do menjanja načina razmišljanja. Usudio bih se reći da je ovo možda generalno bolji film nego The Father iz 2020te godine. Oba su neverovatna na svoj način, sa vrhunskom glumom koja se ne viđa često (u oba filma glavni glumci su uzeli Oskare). Međutim ovaj mislim da je kvalitetniji jer nije pokušavao previše da bude, u nedostatku bolje reči, "pretenciozan", već je ispratio jednu sasvim realnu i moguću životnu priču.
Drago mi je što sam pogledao ovaj film, nadam se da će imati uticaja makar malo na moj život.

Ocena 8/10
 
Odgledao sam Godzilla (2014) i skroz je ok film, nisam ga gledao od kad je izasao. Nije savrsen film , ali sasvim gledljiv. Ocekivao sam zbog nastavka da ce i ovaj da ima milion dosadnih karaktera , ali hvala bogu nema. Svidja mi se kako je vecina kadrova smestena sa zemlje kad pokazuju cudovista. Dizajn ovih Mutos-a mi je skroz ok. Sve u svemu ok , vredi pogledati 4k bluray , izgleda fenomenalno i zvuk izuva samo tako.

Ocena 7/10
 

The.Lord.of.the.Rings.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.EXTENDED.PROPER.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT


The.Lord.of.the.Rings.The.Two.Towers.2002.EXTENDED.PROPER.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT


The.Lord.of.the.Rings.The.Return.of.the.King.2003.EXTENDED.PROPER.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT


Chungking.Express.1994.CHINESE.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT

Fallen.Angels.1995.CHINESE.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT


Police.Story.1985.CHINESE.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT


Police.Story.2.1988.CHINESE.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-FGT


Police.Story.3.Super.Cop.1992.CHINESE.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT

 
Koja je fora sa ovim LOTR proper verzijama? Šta je tačno proper u njima? Skinuo sam još prošle godine ove snimke (prvo ide fajl koji postoji već neko vreme na netu i koji nema nikakvih mana, iz prve ruke kažem) a posle ide VS ovaj sada što se pojavio. Ne mogu da nadjem NFO fajl neki da vidim šta je to što je ispravljeno u ovim proper verzijama. Verovatno je nešto oko zvuka ili tako neka sitnica, pošto ove postojeće verzije su besprekorne bile.


The.Lord.of.the.Rings.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.EXTENDED.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT 135GB
vs
The.Lord.of.the.Rings.The.Fellowship.of.the.Ring.2001.EXTENDED.PROPER.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT

The.Lord.of.the.Rings.The.Two.Towers.2002.EXTENDED.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT 130 GB

vs
The.Lord.of.the.Rings.The.Two.Towers.2002.EXTENDED.PROPER.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT

The.Lord.of.the.Rings.The.Return.Of.The.King.2003.EXTENDED.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT 153GB

vs
The.Lord.of.the.Rings.The.Return.of.the.King.2003.EXTENDED.PROPER.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT


Btw, Police Story u 4k tri dela, omg 🥳👌
 
Kaze ovako: Previous REMUX didnt include DV metadata and the DISCs were separate.
 
Može neko da mi pomogne da objasni koju verziju Kuma bih trebao da skinem?
U smislu šta je najkompletnije pošto sam video da to postoji i kao neka serija sa dodatnim scenama.
 
Može neko da mi pomogne da objasni koju verziju Kuma bih trebao da skinem?
U smislu šta je najkompletnije pošto sam video da to postoji i kao neka serija sa dodatnim scenama.

Imaš CODA verziju za treći deo, neka nova verzija koju je Kopola skoro izbacio. Pošto me Trojka ne zanima u fazonu ugasio sam je i to jednom kad sam je gledao ne znam više od toga. Uskoro mislim da izbacuju CODA i u 4K, za sad ima samo 1080...

1 i 2 skini zadnje što je dostupno nema nekih razlika KOLIKO JA ZNAM, relativno skoro sam ih ponovio 4K verzije.
 
Ma skinuo sam original 4K verziju za sad pa kad se sve overi možda pogledam i seriju.
 
jbg daje se u biokopima ali je izasao 2009. pogledao avatara kako trebuje, 3d 4dx..xxxmedfj (4dx ili je shit ili je glitchovao). meni je ovaj film i dalje odlican, jeste u nekoj osnovi pokahontas (koji sam pogledao prosle nedelje) ali imo to nije toliko ni bitno, masa klasika nije originalna. svet je epic, akcija je epic...cela poslednja borba je jebeno epic. meni je manji problem tu i tamo tupav dijalog, sto nije redak slucaj kod cemerona. sve u svemu film koji je napravljen sa velikom paznjom za razliku od vecine danasnjih blockbustera koji kao da su izasli sa trake.

jedno iznenadjenje, na kraju filma su ubacili jednu scenu iz avatara 2, mogu samo prokomentarisati vodu koja je nenormalna, milsim voda izgleda kao prava voda, bukvalno.

 
Reprizirao sam Dead Ringers, Film sa kojim je Kronenberg prvi put zakoračio u Art Teritoriju iz čistog žanra i verovatno je ovo naslov gde je najbolje iskombinovao ta dva. Ono što mi je posebno bilo fascinantno je sa kojom lakoćom on vodi ovu priču kao da je to nešto najnormalnije, i kao da se Filmovi ove Tematike Redovno snimaju...To jeste njegov najveći Kvalitet ta smrtna ozbiljnost koju uvek fura, ali čini mi se da je ovde probio plafon po tom pitanju. Vanserijski Kasting Dzeremi Ajronsa nema potrebe ni komentarisati...(Ladno je i De Niro bio jedan od izbora ali je odbio...). Body Horror eksplicitno je jako malo prisutan (jedan od razloga što mi je tad bio možda manje zanimljiv kad sam otkrivao Kronenberga) ali jeste u samom kontekstu, atmosferi, likovima itd. Ovaj Film je Apsolutno Horror ali na jedan podmukao način koji dodje dosta kasnije i kako to gledalac doživi je Čista Umetnost, gotivim.-

Postoje neke stvari u scenariju koje su mi možda malo nejasne na nivou motivacije ali fuck it izuzetno sam uživao u fazonu VRATIO SAM SE SA JEDNOG IZUZEZNOG PUTA, osećaj koji imam kad ponavljam najbolje filmove.

Da li je Dead Ringers medju njima nije na meni ali sam ga ja posle ovog gledanja smestio u 5 Omiljenih Kronenberga def. Magija.

Criterion Blu Ray je trenutno najbolje što je u ponudi za gledanje i po mom mišljenju to je više nego dovoljno, Vanserijski Izgleda.






 
Pogledao The Way of the Gun (2000) od Kristofera Mekvorija, poznatog uglavnom po Scenariju za Dežurne Krivce i trenutno vodjenjem meni fantastičnog serijala Nemoguća Misija.

Kada sam gledao Dzek Ričer koji je on režirao i gde pretpostavljam počinje jača saradnja sa Kruzom (doduše pisao je i scenario za Valkiru) sećam se odličnog 70s Triler Vajba koji je bio itekako planiran i precizno izveden.

Zainteresovao sam se našta liči ovaj njegov rani uradak za koji nikad čuo ništa i mogu reći da sam prilično impresioniran ovim MODERNIM VESTERNOM koji je pa i više Vestern nego neki pravi na Divljem Zapadu Bkv. Pošto volim da znam što manje pre Filma taj postupak mi isprva nije bio jasan a kako je radnja tekla sve je ušlo toliko u REVOLVERAŠKI MOD i to je kulminiralo sa vanserijskim Finišom koje ne bi spojlovao al činjenica da je okačeno zasebno na YT sve govori. Bkv sam ostao bez teksta.

Razumem odbojnost od ovog naslova tad i mršave kritike jer prosto fokus je preveliki na samu izvedbu, izostaju harizmatični likovi, sve je smrtno ozbiljno, kruto i kad treba veoma brutalno. Dzejms Kan je recimo izuo i ovo je low key jedna od njegovih jačih uloga ali verujem da je to opet malo koga zanimalo u tom trenutku. Film u tom smislu nije lagodna zabava obogaćena Tarantino Pošalicama a to su imali često Filmovi na ovaj fazon i tu je Way of the Gun dosta suv pa verovatno mnogima automatski lejm i isprazan.

Uspevaju na par mesta da se provuku tu i neki interesantni društveni komentari tad medjutim sve je to drugi plan iza TOP OF THE LINE NEO VESTERN IZVEDBE za koju skidam kapu i iskreno ovo je repriza koja mi ne gine a mislim da će mi tad Film biti još Bolji. Preporuka kao kuća

Takodje kolika je tad muka bila spakovati ljudski trejler za film ako nije blokbaster, kad ovo pogledam nije ni čudo što su ga zaobilazili.



Christopher McQuarrie interview: The Way Of The Gun​


 
Last edited:
Back
Top Bottom