• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koncerti

Jbt, za najnovije grafičke i/ili konzole se ima, a za 2 piva, bend koji volite i prevoz kući za 750 kinti se nema...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Uzecu nesto drugo unutra, ne sto mi se namece.🍺

Nisam lud da udjem i da sat vremena do pocetka nista ne pijem.
 
299580121_463336768980263_1301485573762397926_n.png

Ne znam dal je tacno, ali ako jeste, uterase ga :D
 

Attachments

  • 299580121_463336768980263_1301485573762397926_n.png
    299580121_463336768980263_1301485573762397926_n.png
    724.8 KB · Views: 10
Aušvic. Videh snimke nekih poznanika ii poznanicia, čini se da je bila slabija posećenost, jer je uvek gužva.
 
Navodno je moglo samo pozadi da se udje, nisam imao vremena da proverim. Video sam samo da ljudi stoje.

DHj3Ehu.png


Koliko mi se stvari poklopilo sinoc, mislim da sam ispucao srecu za ovaj mesec. Usao iz drugog ulaza gde je bilo manje guzve, odustao da udjem u koncertnu zonu i u fazonu sam ajde da popijem jedno pivo pre nego sto odem. Posle razmisljao da malo setam okolo i da odem do drugog ulaza, posto me je guzva demotivisala da uopste udjem u koncertnu zonu. Ovo sa konzumacijom je fejl samo takav. Narucujemo drugo pivo i kako izlazimo iz Beer Marketa, vidim da se obezbedjenje sklonilo u stranu i da se moze uci. Na stranu to, ali toliko stvari je u pocetku bilo razocaravajuce da sam imao jak razlog da odem, deluje mi kao da su nabacili pesak na nekim mestima. Main Stage nikad gore postavljen, za one napred je skroz ok, ali zbog standova koji su pored tonaca ako si malo pozadi nemas pogled na binu. I pored svih tih losih stvari, bilo generalno dobro muzicko vece. Mozda bih slusao Vreme Cuda (koji nisu najavljeni u satnici), ali treba ustati pre 8 za posao.😄 Dosta od mene za ovu godinu, dodjem li jos jednom samo cu se razocarati i vise ce mi smetati propusti u organizaciji.

Dogodine ocekujem da ce naplacivati ulaz.
 
Ukinuse naplacivanje ulaza, dozvolise placanje pica keshom, meni sve to govori da su propali, malo ljudi doslo, pa odmah popustaju sa svim pravilima, da bi privoleli ljude nazad.

 
Last edited:
Prvi put u Srbiji!!!
Danski doom metal bend Saturnus nastupiće 13. novembra u SKCNS Fabrici, u sklopu evropske turneje na kojoj promovišu novi album “Before the Storm”. Na turneji ih prati britanski bend Esoteric koji se smatra jednim od osnivača funeral doom metala.
Saturnus je osnovan 1991. godine kao death metal bend, a svoj autentični zvuk i stil kalibrirali su mešanjem melodičnog death/dooma sa primesama gothic metala, čistim vokalima i atmosferičnim recitovanjem. Od poslednjeg albuma “Saturn in Ascension” bend je intenzivno svirao na turnejama i prošao je kroz nekoliko promena u sastavu. Po prvi put od 2012. godine, bend je spreman da predstavi svoj novi album pod nazivom “Before the Storm”, koji je željno iščekivan među pravim poznavaocima melanholičnog doom metala.
Britanski bend Esoteric već trideset godina pomera granice jačine zvuka. Od zapanjujuće mračnih duplih albuma iz 90-ih “Epistemological Despondency” i “The Pernicious Enigma”, do ekspanzivne epike koja obeleževa njihov nedavni opus “The Maniacal Vale” i “Paragon of Dissonance”, nikada nisu odustali od svog početnog cilja – da puste zvučni haos na nepripremljene slušaoce.
Krajem 2019. izlazi njihov najuspešniji album do sada, “A Pyrrhic Existence” koji predstavlja kulminaciju 27 godina beskompromisne posvećenosti njihovoj sviračkoj veštini koja se ogleda u slojevitim kompozicijama punih detalja i visokim nivoom muziciranja, uronjenih u potpunu tamu i melodijsku raznolikost.
Ulaznice su u pretprodaji online na http://www.gigstix.com/ kao i na prodajnim mestima Gigstixa. Cena do 1. oktobra iznosi 1.500 dinara, a nakon toga koštaće 2.000 dinara. Na dan koncerta cena ulaznice iznosiće 2.500 dinara i moći će da se kupi na biletarnici Fabrike. Vrata Fabrike otvaraju se u 20 časova. Koncert će početi u 21 čas.
 
CBLF pokidali, prelep techno ambient, i jako lepa vožnjica od dva sata. Malo je bilo obeshrabrujuće što su nas stavili u obor unutar Limanskog parka, i postavlja se pitanje što su morali uopšte da naplaćuju ulaz kasnije kada su dobili pare od Amerike-Evrope da bi pravili ove silne događaje tokom godine. Jako dobar zvuk, ali je stvarno velika šteta što nisu imali veću binu i bolje osvetljenje jer bi tek onda bio vrhunski događaj. Ali hej, ne bunim se ovo je možda i jedina prilika bila da ih vidimo kod nas, ali ako dođu u Mađariju ili Hrvatsku ponovo, ide se bez razmišljanja.

 
1663340729604.png
Beograde! Rodeo cirkus Oliver Trija u vašem gradu, u Domu omladine 11.11.22.
Ulaznice su dostupne:
https://cutt.ly/5C5seCl (TicketsCloud in euros)
https://cutt.ly/mVedfbN (Tickets.rs u dinarima)
Internet vokalista, producent, autor, režiser i umetnik performansa, Oliver Tri je pratio put na kom se muzički ukrštaju pop i alternativa da bi stigao do mesta na kom se vizuelno sudaraju umetnost i zabava. Od komedije do ekstremnih sportova, stvaralčki svet Olivera Trija se prostire šire nego kod bilo kog umetnika pre njega.
Poreklom iz Santa Kruza u Kaliforniji, Oliver Tri se kroz razne projekte tokom poslednjih 10 godina izgradio kao renesansni čovek. Toliko nepredvidiv da izgleda da niko da ne može ni da sluti šta će Oliver Tri sledeće učiniti. Ne susdržava se da te nasmeje, rasplače, natera da se duboko zamisliš ili da učini da ti bude neprijatno tokom 4 minuta trajanja muzičkog spota, on stvara sopstveni priručnik kako upakovati i servirati pop kulturu u internet dobu. Svestran u svakom smislu te reči, Tri ne samo da istražuje svaki oblik zabave već i svaki muzički žanr. Njegovo stvaralaštvo nema kategorija. Nije ograničeno. Oliver Tri je stvorio multimedijalni projekat osmišljen tako da preispituje stanovišta o tome šta je umetnost i ni najmanje ga nije briga šta će bilo ko na to da kaže!
Muzički spotovi koji su vam dobro poznati:

 
305217778_5329085603874927_8110683817656101189_n.jpg
Petak 21. Oktobar 2022.
KC Hala 2
Novosadski Sajam
Ritual Fest presents
NOOKIE (London, UK)
Baseline
Kontakt.
Kick Kong
Shpira
Nakon tri godine pauze Ritual Fest se vraća u petak 21. Oktobra u KC Hala 2 na Novosadskom sajmu, gde će nastupiti legenda drum&bass muzike - DJ Nookie iz Londona.
Pionir elektronske scene koji ove godine obeležava 30 godina od svog prvog izdanja, proslavio se devedesetih sjajnim klasicima "You Got Me Burnin", "Give a Little Love", "The Sound Of Music" i mnogim drugim. Deo je Reinforced, Moving Shadow, Metalheadz, Good Looking i Phuzion izdavačkih timova sa kojima predstavlja drum&bass kulturu.
Novosađani su već imali priliku da se upoznaju sa muzikom koju prezentuje Nookie, zato očekujte dobar i kvalitetan jungle i drum&bass na devetom izdanju Ritual Festa.
Podršku gostu iz Velike Britanije pružiće lokalne ekipe i promoteri bass muzike: Baseline DJ's & MC Shpira, Kick Kong i Kontakt.
Ulaznice za Ritual Fest su u prodaji putem Gigs Tix mreže.
Više informacija www.gigstix.com
Cena ulaznice:
Promo: 600 rsd
Pretprodaja: 800 rsd
Prodaja: 1000 rsd
 


Neplaćeni marketing, esencijalno. Radim svoju građansku dužnost da vas uputim na pravi southern gothic đir, prvo Bad Music For Bad People se aktivirao posle duge COVID19 suše, bio je tu jedan festival pre, ali ne toliko zanimljivo kao Munly i prateći mu bend. On je oduvek birao razne pikanterije, nekada mašio, a nekada ubo posred srede. (Swans, khm, khm)

Prvo ovo je van svih tokova mejnstrim muzike na koju ste se navikli i odvešće vas duboko u naše primordijalno stanje, doseljenika u Ameriku, šta je za njih bila vera, i u liminalne prostore i šta su oni tada činili za poimanje stvarnosti i života kao takvog. A bogami paganizma i okultizma takođe ne fali! Sve je na tapetu i samo treba imati stomaka i otvorenog uma za to. Uši poželjne ako vam ih neko ne odseče, dotle. 🙂
Kada se na sve to doda, da je ovo preiskusna skupina muzičara koja nas je posećivala u obliku Slim Cessna's Auto Club više puta, i svako ko je otišao na te koncerte, svi su rekli to je to. Pogledajte klipove po youtube, ima dokaza.

Ne budite lenji, imate sada na Spotify, Deezer i vašim pratećim piratskim servisima čitavu diskografiju da ih upoznate do Oktobra 19 u KC Gradu. Što biste sebi uskratili autentično iskustvo jer ionako imamo stranih koncerata na kašičicu. Veče ugodno i dobro i dobrodošli u Luperkaliju!
 
Prvi put u Srbiji!!!
Satnica:
19:30 - ulaz
19:30 - doom select / DJ Grim
20:30 - Esoteric
21:40 - Saturnus
Danski doom metal bend Saturnus nastupiće 13. novembra u SKCNS Fabrici, u sklopu evropske turneje na kojoj promovišu novi album “Before the Storm”. Na turneji ih prati britanski bend Esoteric koji se smatra jednim od osnivača funeral doom metala.
Saturnus je osnovan 1991. godine kao death metal bend, a svoj autentični zvuk i stil kalibrirali su mešanjem melodičnog death/dooma sa primesama gothic metala, čistim vokalima i atmosferičnim recitovanjem. Od poslednjeg albuma “Saturn in Ascension” bend je intenzivno svirao na turnejama i prošao je kroz nekoliko promena u sastavu. Po prvi put od 2012. godine, bend je spreman da predstavi svoj novi album pod nazivom “Before the Storm”, koji je željno iščekivan među pravim poznavaocima melanholičnog doom metala.
Britanski bend Esoteric već trideset godina pomera granice jačine zvuka. Od zapanjujuće mračnih duplih albuma iz 90-ih “Epistemological Despondency” i “The Pernicious Enigma”, do ekspanzivne epike koja obeleževa njihov nedavni opus “The Maniacal Vale” i “Paragon of Dissonance”, nikada nisu odustali od svog početnog cilja – da puste zvučni haos na nepripremljene slušaoce.
Krajem 2019. izlazi njihov najuspešniji album do sada, “A Pyrrhic Existence” koji predstavlja kulminaciju 27 godina beskompromisne posvećenosti njihovoj sviračkoj veštini koja se ogleda u slojevitim kompozicijama punih detalja i visokim nivoom muziciranja, uronjenih u potpunu tamu i melodijsku raznolikost.
Ulaznice su u pretprodaji online na http://www.gigstix.com/ kao i na prodajnim mestima Gigstixa. Cena do 1. oktobra iznosi 1.500 dinara, a nakon toga koštaće 2.000 dinara. Na dan koncerta cena ulaznice iznosiće 2.500 dinara i moći će da se kupi na biletarnici Fabrike. Vrata Fabrike otvaraju se u 19:30 časova. Koncert će početi u 20:30 časova.
 
DIMITRIJE DIMITRIJEVIĆ
“Dimitrije Simović ima sreću da drugačijost kod njega podrazumijeva da je apsolutno svoj.” Ravno do dna
Dimitrije Dimitrijević je kantautorski poduhvat Dimitrija Simovića (basiste i pevača grupe Igralom). Započelo je 2017e u Zagrebu, gde su uz pomoć Ivana Grobenskog snimljena dva EPja - “Južno” i “Ponestaće”.
Dimitrijević je odsvirao preko 80 koncerata s namerom da svoj zvuk pronađe u saradnji s uvek drukčijim muzičarima u pratnji. Tako se u sklopu ovog projekta na binama duž regije, smenilo preko 20 različitih muzičara, dovevši do toga da stvoreni zvuk Dimitrijevića bude bogat i raznovrstan.
Nedavno je objavio debitantski album “Čar-pitanje”, pod izdavaštvom Menart Label-a. Na album možete čuti svojevrsnu liriku Dimitrija Dimitrijevića praćenu elementima trip hopa, bluesa, alternative, funka, synth popa, RnBja, elektronike i ambijentalne muzike.
Na ovom koncertu, uz Dimitrija, imaćete priliku videti i čuti Saru Renar (synth, vokal), Vedrana Peternela (soundscape) i Miloša Vojvodića (bubnjevi).
Ulaz: 400din
 
Indirekt Showcase 2022 je bio jedan mali ali efetkivan festival. Nažalost od momenta kada im je preminuo glavni i idejni tvorac Dejan Bošković (osnivač izdavačke kuće @ammonite) vidi se da su utanjili sa događajima i promocijom.

Ove godine nisu bile nikakve konferencije i radionice gde ste mogli da naučite kako da izreklamirate svoje bendove i na koje platforme postavite muziku ili kako da organizujete turneju, i naravno bilo bi još slađe da je trajalo duže, ali ipak se ovaj jedan dan jako ceni.
U kratkim crtama, satnice su bile maksimalno ispoštovane, sa malim izuzecima, koji su naravno bili potrebni u vrlo brzim i preciznim smenama između bendova koji su nastupali u sve tri sale Dom Omladine. Da, dobro ste pročitali, od malog kluba, bioskopske sale i Amerikane, sve tri su dobro (osim Amerikane) odabrale svoje aktere da prikažu kako Srbija, a i komšijske zemlje imaju interesantne izvođače koji jedva čekaju da isplivaju na površinu.

Sa malim zakašnjenjem sam uhvatio nastup beogradske četvorke proto tip. Iako su isprva nosili naziv prototip, zbog povrede autorskih prava benda Prototip (izdali za PGP RTS jedan album Flyer i bili su prvo zamorče studija S3P koji je kasnije izdao albume benda Strip) su morali da izmene ime. Nekako mi je smešno da već toliko star i neaktivan projekat tuži omladince koji tek kreću i još pride da bi im narušili neki glas, no dobro, lepo je videti da to i kod nas funkcioniše.
Proto tip su otprašili dve pesme jer sam kasnio zbog toga što sam hteo da budem na dva mesta istovremeno, ali ono što sam uhvatio je zvučalo više nego korektno. Na velikom nasleđu alternativnih bendova 90tih, te gitare su zvučale opasno i bubnjar je davao neurotični disbalans publici, u kojoj gle čuda biilo momaka i devojaka koji su znali tekstove i ložački ih uzvikivali. Odvikao sam se od toga da čujem da publika zna tekstove pesama, ali dobro je i čuti da proto tip može da izađe iz sene velikih Repetitora, i da će od njih biti bend koji je svoj na svome. Album se očekuje da izađe za Pop Depression-Kišobran digitalnu etiketu. Tako da će vaše alternativne želje biti podmirene.
Posle njih ubrzo je usledio sastav Nevaspitani, sa kojim sam se susreo putem bandcamp-a, i izdavačke kuće Krava 22 koja je objavila dotični prvenac Lepote Srbiije. Iako se radi o četvoročlanom sastavu, koji se sastoji od raznih članova bendova novije generacije bendova (klotljudi, Regulator, Dingospo Dali) i kao novo pridošle pevačice Maje (Nike Eyes) oni su bili zvezde večeri malog kluba. Početak je bio jako interesantan jer je na stejdž izašao jedan član za sekvencerom i puštao hipnotišući ritmični beat da bi mu se ubrzo pridružili perkusionista, i drugi dugmaroš koji je puštao sekvencere ritam mašine i raznih efekta i gitarista koji je svojim paukolikim prstima davao taj gruv koji je nosio dosta pesama. Maja je došla mnogo kasnije i kao što se može čuti na snimku, bilo je kikseva sa mikrofonom, mada iako je to izazvalo srdžbu, nije se dala pomeriti sa mesta pa je iskoristila da pleše i hipnotiše publiku svojim zavodljivim plesom. (jel sme to u današnjoj pc kulturi da se tako nazove?)
Nevaspitani duguju svoje nasleđe velikanima No Wave i Dark Wave, ali sa lakoćom umešaju industrial i dub, i fin je to koktel, iako se ta improvizacija oseća sve vreme ne narušava dinamičnost koju poseduju njihove pesme. Ovaj nastup je odveć drugačiji od prvenca, i nadam se da će uskoro izbaciti nove pesme, i bilo bi strava da ništa od toga ne poliraju u studiju već sve sniimaju uživo po principu 1, 2, 3! Da se ne izgubi inicijalna munja. Ali jedno od nekolicine iznenađenja sa festivala i topla preporuka da ih i ostali istraže ili vide uživo. Mala trivia bili su predgrupa Trobecovim krušniim pećima, pa time da kažemo da dobijaju i dodatne kredite. Videćemo šta im budućnost donosi.

Zovu se Nemeček, ovaj svemoćni trio (stari rok postulat, ako je trio, onda će da bude snage svuda!) je uspeo da izgradi neverovatnu koncertnu atmosfer u kamernim prostorijama velike bioskopske sale Doma omladine Beograda. Ovo je pre svega jako slojevita muzika, od našeg Balkanskog nasleđa, možda grešim, ali me pevanje podseća na brđansko dozivanje na krševitim planima, dok se akustična gitara prožeta raznim efektima u rukama frontmena nekim čudom ne pretvara u prah od intenziteta kojom je svirana i šalje zvučne vibracije u etar sale. Nikako tu ne treba zaboraviti ni versatilnog bubnjara koji tačno zna da napravi najslađe prelaze iz totalne mirnoće i discipline do kosmičkih krešendoa koje nastaju kako se gradi svemoćni rif i na to sve kada se doda čovek zver, ma šta zver, pauk za sintisajzerima i moog spravama koji tka tu melodičnost. Dobijamo najveći i najteži zvuk koji je čut na našim prostorima. Ako ste se našli na ovom koncertu sinoć imaćete najlepše sećanje i tražićete još u budućnosti. Nemeček su bend koji treba ispratiti u budućnosti i nadajmo se da će nam biti česti gosti i da će ta muzika i završiti na vinilima, jer oni to zaslužuju.

I onda se desio jedan poveći peh na samom festivalu, ne znam kome je palo na um da stavi kao headlinerke u Amerikani, "pevačice" @bejbimotorola Mladabeba i Jymenik. Obe koketiraju sa sadašnjim popularnim trep i hip-hop žanrom, sa time što Mlada Beba zaista nema nikakav talenat i glas , i sve se svodi na mljackanje i uvijanje i vrištanje, znam da pokušava da emulira CRUNK i južnjački stil, ali kada nešto ne ide, ne ide! I više se oslanja na "posh" odeću i dok zavija i uvija iz pesme u pesmu.
Jymenik sa duge strane ima boju glasa koja tek treba da se razradi, u soul varijanti koju je otpevala u nekolicini pesama ima potencijala, ali isto tako se trudi da zvuči kao Senidah sa glratim melosom, ali moraće da ispeče još koncerata i pesama da bi došla dotle. A kao njihov dj je bio prekaljeni Summerdeaths aka Letnje Smrti, aka dečko koji obećava sa bitovima i za kojeg ste čuli ako ste vrteli ćertifikato bengere Zicer Inc. i Kene Berija na kojima je producirao bitove. Njemu bih voleo da nastavi da praši i da nađe mnogo bolje saradnike, jer se tačno čuje da je ubo tu zlatnu žicu između undergrounda i pokušaja mejnstrima.
Amerikana nije bila puna, a to je ono što me je zanimalo jer se preko striming servisa, instagrama i sličnih mreža guraju kao the next best thing. Ako je bilo oko 70tak ljudi i to zbijenih u prvim redovima, ali su nezaslužno dobile ovaj termin jer je poslednji bend mogao da ne svira pred još manjim brojem ljudi.


I za kraj ostalo je najveće iznenađenje Indirekt Showcase, Danski trio The Homesick. Izdali su album za eminentni Sub Pop Records
Ovi momci su bili supernova posle odlaska Mlade Bebe-Jymenik i najveće iznenađenje, odmah da ukažem na albumima ne zvuče tako dobro kao uživo. Suštinski bubnjar drži ritam i daje fantastičan gruv koji se kreće od jungle do post-punka, dok druga dvojica pevaju i kroz vokodere i razne reverb efekte i sekvencere daju bitove koji vas teraju da ne možete da ostanete mirni u mestu i da plešete dok se ne završi čitav set. Poseta nikada manja i najveća greška da se gurnu posle 00, jer su oni mogli komotno da budu headlineri u Amerikani i šteta je što je 50tak ljudi imalo priliku da ovo doživi i da uživa.
Set je bio kratak ali sladak, potaman da ne bude previše i da nas ne iznure i da oni mogu da zapale u Dansku i kažu hej videli smo tamo neki Beograd i ovi su đirali na naše trake. Ako ste ljubitelji recimo Animal Collective njih bi trebali da overite, i ako volite Durutti Collumn i slične stare bendove, onda je ovo uživancija u najavi.

I na kraju mogu napisati samo sledeće, dobro je da se ovakav festival desio, manjka ih po Beogradu jer se organizatori sve više plaše da guraju domaće izvođače jer ih smatraju neprofitabilniima, pogotovo ove iz alt miljea. Ali tu svakako postoji mogućnost i istrajnost samih bendova napravi grupa ljudi koja bi ih pratila pod uslovom da održe kvalitet.
Nadam se da će i u nadolazećim godinama ostati istrajni i makar trajao samo taj jedan dan, da pononovo naprave dobru zabavu i izbor bendova iz regiona na koje treba obratiti pažnju, a kao što sami znate, dobro odabrati je najteži deo posla.
 
Beogradski bend +1 svira svoj prvi samostalni mini-koncert u subotu 26. novembra od 20h u prostoru kluba Elektropioniru Cetinjskoj 15, povodom objavljivanja debi albuma “Sve znamo”.
+1 su album, i svoje generalno postojanje, najavili singlom “Koga imaš” u junu ove godine. Nizale su se reakcije publike, od “Okupili se programeri i napravili bend”, do “Ovako zamišljam muziku kad je generiše AI. Generičko i nabacano”.

+1 je indie rok bend iz Beograda. Indie je skraćeno od indiesponirani rok – manje gitara, više mašina.

Miroslav Cakić i Milan Bogdanović (prethodno: i duhovi) su napravili novi bend.

Hteli su da svoj novi identitet liše ikakvih slojeva značenja pa su odabrali kratko i random ime – a šta je više random od +1, osobe koju ćete možda povesti sa sobom negde gde nećete platiti da uđete, neizvesnog dejta, imaginarnog prijatelja…

Tokom protekle dve godine, +1 su napravili i snimili pesme za svoj prvi album, kod kuće i u studiju, u produkciji benda i Saše Jankovića. Album su nazvali „Sve znamo“, možda i neironično, ko zna.

Uporedo sa završetkom rada na albumu, oko +1 se formira lajv bend, kome se priključuju Slobodan Jovanović (ex-Irie FM) – bubanj, Srđan Popov (Sergio Lounge) – bas, i Kosta Jovanović (Young Husbands, Ensh, Han Oslo) – gitara.

Prvi spot i singl je za pesmu „Koga imaš“ (režija: Marina Uzelac).

Koncert će podržati Izvanredni Bob svojim svetlosnim manipulacijama. Ulaz je besplatan.
 
Back
Top Bottom