• Dragi članovi, prochitajte OVU vest u vezi nove teme!
  • Molimo vas sve da pročitate PRAVILA FORUMA i da se istih pridržavate.
  • Secret Level Discord server je LIVE! Za više informacija kliknite OVDE

Koji TV kupiti?

Posto nam je ovo TV tema, samo da javim da sam sredio gledanje Dolby Vision snimaka [unutak MKV-a] u Win10 PC playbacku skroz, sa ovim podesavanjima unutar najnovijeg MPC-BE mi se DV snimci reprodukuju uz automatsko paljenje/gasenje Windows HDR-a.

2LOzDP7.jpeg


Starija verzija MpcVideoRenderer-a je mogla da mi radi u PotPlayer-u iz nekog razloga bez automatskog paljenja gasenja Windows HDR-a, ali novija izgleda bas zahteva da se gleda iz MPC-BE [i odbija da radi tonemapping van njega].
 
Potrebna mi je pomoc clanova koji prate cene i trenutno stanje u TV industriji 🤣 Elem drugar hoce da kupi tv. Apsolutno se ne razume ni u sta u vezi toga. Rekao mi je da mu odgovara dijagonala od 43". Naravno posto nije zahtevan korisnik ne treba mu ne znam ni ja kakav nabudzeni tv. Igra s vremena na vreme ps4 fat. Rekao mi je samo da mu je bitna dijagonala i da je smart. Sta preporucujete, bar da mi kazete brend da je dobar odnos cene i kvaliteta, nista fensi. Hvala
 
43 je premalo pa koliko god da mu je mala soba, jedino ako ga koristi kao monitor
 
Nije 43 premalo, ako sediš blizu njega na metar ipo kao što je propisano, ali u današnje vreme za smešne pare možeš da uzmeš i 65 incha.

Što se tiče cene i performansi, moj glas ide na Hisense, ubedljivo.
 
Potrebna mi je pomoc clanova koji prate cene i trenutno stanje u TV industriji 🤣 Elem drugar hoce da kupi tv. Apsolutno se ne razume ni u sta u vezi toga. Rekao mi je da mu odgovara dijagonala od 43". Naravno posto nije zahtevan korisnik ne treba mu ne znam ni ja kakav nabudzeni tv. Igra s vremena na vreme ps4 fat. Rekao mi je samo da mu je bitna dijagonala i da je smart. Sta preporucujete, bar da mi kazete brend da je dobar odnos cene i kvaliteta, nista fensi. Hvala
Ne moz bolje
 
Philips sa ambilightom je teška paljevina, ako mu nije bitan kvalitet displeja. Tehnički je Smart, ali samo tehnički. Koristi neki svoj bzvz os koji tera YouTube, netflix I možda još nešto.
Ja volim da preporučujem ambilight ljudima, teško se ide na nešto drugo kad se vidi uživo.
Da i Philips je odlican izbor za tu kategoriju, ako se nadje neki na akciji, jedino on ima ambilight, kul stvarcica, svidja mi se kako izgleda u praksi.
 
Заправо тв је већ купљен али треба ми помоћ друге врсте. У питању је LG 55UR78003LK. Ћале га је недавно купио и звао ме да му инсталирам неке од основних апликација, типа Move, Max итд. Међутим у овим новим верзијама WebOS тражи да се прво логујеш на LG налог да би могао да скидаш апликације са Store-a. Ја покушам да се логујем на налог који је направљен још пре годину-две, и избацује ми обавештење да је мејл адреса регистрована у САД (gmail налог је у питању) и да се разликује од државе која је сетована на тв-у (Србија), и због тога није могуће да се користи на том тв-у. Покушао сам да променим државу у подешавањима тв-а, није успело, да се логујем преко мобилног и QR кода неће ни то, преко LG ThinQ апликације са којом успем да се повежем на тв и да га контролишем преко телефона, али кад пробам да се улогујем на LG account избацује unable to login. Направио сам и нову gmail адресу, опет исто избацује да је мејл адреса регистрована у САД-у и не може да се користи за овај тв, да се проба са другим мејлом или да се промени држава у подешавањима тв-а (и једно и друго већ покушано, неуспешно). Понестаје ми идеја, ни Гугл није био много од помоћи, зна ли ико шта да се ради у оваквој ситуацији? Не знам што су морали да компликују да сад и на тв-у мораш да будеш улогован и то да би скидао апликације са њиховог store-a, то на старим LG моделима није морало, и сад са овим проблемом као да нема smart тв пошто ништа од апликација не може да се скине.
 
Back
Top Bottom